1 mayis 2005 isci bayrami zirvesi
1. iş bu zirve, zaten miting alanına gidecek veya gitmeye gönüllü nedir net yazarlarının bir araya gelmeleri, tanışıp kaynaşmaları için düzenlenmeye çalışılmaktadır.

zirvenin yasallığıyla ilgili:

1 mayıs, bilindiği gibi işçi bayramı olup, kutlanması yasak değildir. dünyanın bir çok ülkesinde tatil günü olarak bile kabul edilmekte, kutlanmaktadır. türkiye de de bir çok yasal ve büyük sendikanın kitlesel olarak katıldığı, meslek odalarının, sivil toplum örgütlerinin, siyasal partilerin destek verdiği mitingler memleketin her yerinde düzenlenmekte ve yapılmaktadır. dolayısıyla 1 mayıs bayramı, bir toplanma vesilesi olarak en az "gs trabzonspor maçı" kadar yasal, ayrıca tarihsel anlamı, emeğe ve emekçiye değer vermesi, önem addetmesi açısından ondan bin kat daha anlamlı bir gündür.

zirvenin amacı:

zirvenin maksadı 1 mayıs'a önem addeden kişilerin ve zaten orada bulunması kesin olan (mesela ben iki elim kanda olsa orda olurum, ki benim gibi olacak kişiler de var) yazarların haberleşerek bir araya gelmesi ve tanışmasıdır.

zirve de yapılacaklar:

zirve miting öncesinde toplanma, bir araya gelme şeklinde vuku bulacaktır. bir araya gelen yazarlar miting başladıktan sonra zirveden ayrılıp istediği kortejlere katılmakta veya istedikleri herhangi bir şeyi yapmakta serbesttir. zirve nin düzenleyicileri (ben *, tüylü tüylü geyikli gece, bibliyoteknasyonel) korteje katılmayan yazarlarla beraber olacaktır. bu zirve hiç bir şekilde toplu halde bir korteje iltihak etme şeklinde gerçekleşmeyecektir. bu kalan kişilerle beraber kortejler gezilebilir, fikir paylaşımları olabilir, hatta bildiğimiz kadarıyla gruplar, ideolojileri, işçi sınıfı, emekçiler, türk sol tarihiyle ilgili bilgiler verilebilecektir. (bu kısmı şaka tabii ama istenirse neden olmasın;p)

velhasılı kelam, 1 mayıs bayramına katılan, katılmak isteyen ama kortejsizlikten ve arkadaşsızlıktan yakınan kişiler zirvenin esas hedefi olup, praxis içerisinde yeşeren dostluklara vesile olur inşallah. güzel bir mayıs pazarında, bizim için çok önemli bir günü, çok büyük bir zevki paylaşmak için toplanalım, beraber olalım. akşamüstü eve gittiğinizde kimileriniz için berbat bir yorgunluktan ve güneşten kızarmış bir surattan fazla bişiler baki kalacaktır.

iş bu zirve düzenleyicilerinin istanbul da olması dolayısıyla istanbul odaklı olsa da, memleketin başka bir sathında bir araya gelmek isteyen kişilere de vesile olabilir.

moderasyon tarafından alınan "özgürlükçü tutum" dolayısıyla teşekkürü borç biliyoruz. bunca günlük nedir net tarihimde ilk kez moderasyonla gurur duymamıza yol açmıştır. (yıkama yağlama değil, gerçekten samimi)

soykaya eklenmemiz için 10 kişiyi bulmamız gerekiyor. gelecekler bu başlığa yazarsa iyi olur. ayrıca;#700591.
2. miting alanına zaten gideceğimden, iş bu zirveye de sevgili babam ile katılmayı pek bi istemekteyimdir.
3. 1 mayıs 2004:
schein: bu sene gelemedim evet, ama seneye orda elinden tutuyo olcam..
*: e bakalım, görcez, manasında bi sürü laf..

1 mayıs 2005 öncesi:
*: 1 mayıs'ta zirve olcak, sen de gelsene?
schein: e gelmez miyim...
4. mantaliteli bir zirve belki gelinebilir
5. rock n coke' ta "yek vücut" olmayı umup da hayal kırıklığı yaşayanların "yek vücut" olmanın ne demek olduğunu görebilecekleri bir zirve. mlswh.
6. muhtemelen katılacağım zirvedir. ilk kez bir grupla katılmanın heyecanını yaşamaktayımdır.
7. benimle galiba minimum katılım kontenjanına ulaşan zirve.
8. katılmaktan onur duyacağım zirve..
*
9. pazar günümün hem sözlükdaşlarla hemde emekçi bayramında geçmesi aman tanrım ne büyük mutluluk deyip sayın organizatöre bin selam ederim .
10. katılacağım bayram ancak katılamayacağım zirve. gariptir.
11. bünyeyi,hep bir ağızdan "1 mayıs, 1 mayıs/ işçinin emekçinin bayramı" adlı yorum şarkısına eşlik edeceğimiz hülyasına gark eden şiirsel zirve.
12. sosyalist , devrimci vs. olmanın ötesinde bugünkü ülke ve dünya şartlarında demokrat bir kişilik sahibi olmanın gereklerinden biridir 1 mayıs' ta adaletsizliklere karşı yürümek. İlk katılacağım zirve olacaktır.
13. sol cenahtan "partisiz" yazarların iştirak etmesi daha bir muhtemel olduğundandır ki, bir nevi bekarlar partisi veyahut da desperate housewives tarzı bir organizasyon olacaktır. kalabalığın içinde tek başlarına sap gibi kalmalarından iyidir. * * *
14. alanda hangi korteje katılınacağı önemli bir konudur. zira her kortej akıllı uslu değildir. yok biz kendi kortejimizi oluştururuz, o kadar kalabalık oluruz denirse korteji temsilen bir bayrak, flama ya da afiş gereklidir. yoksa diğer kortej ve gruplarla karışır. gerçi yürüyüşün sonunda herkes meydanda birleşip konser dinler ama yine de kortej süreci önemlidir.
eger kapitalizmin acımasız çarklarından sıyrılıp iş yerinden izin alabilirsem *katılacağım buluşma olacaktır.
15. katılmak için dört gözle beklediğim ancak ankara da bir kortejin sorumluluğunu almam sonucunda katılamadığım zirvedir... *
16. kadıköye geliniz ve kafanızı semaya kaldırınız, sarı bir balon göreceksiniz. balona doğru yürüyünüz. tabi bunu 1 mayıs pazar günü, saat 11 00 de yapınız. balonun izdüşümünde olacağız.
17. (bkz: satıldık ey halkım unutma bizi)
18. çekirdek çitleyerek kortejlere baktığımız ve 'aaa, ne ilginç şeyler yapıyorlar.' dediğimiz minik zirve. ben bağıracaktım yaşasın şu bu falan diye ama tüylüden ve bibliyodan korktum çok. eninde sonunda sözlükten görmek istediğim bir kaç yazarı görmeme ve ilk 1 mayıs'ıma katılmama vesile olan zirve.
19. baya faydalı zirve, zira şıp diye anlıyor insan bu memlekette solun neden bir türlü birleşemediğini...
20. kent dışında olmakla yükümlü olmak zorunda kaldığım için -bu "satan"lara dahil olduğum ve de sınırsız mahcubiyetimi bildirdiğim zirve.. * *
Alakalı olabilir!
- 1 mayis polis bayrami
- 1 mayis 2005
- 1 mayis marsi
- 1 mayis mahallesi
- 1 mart kedi bayrami

nedir.Net