1 nisan 2005 essek sakasi zirvesi »
1. sevgili yazarlar,

bahar geldi hoşgeldi, çarşı pazara kiraz henüz gelmedi... ama yine de biz biz olup 1 nisan cuma günü zirve yapma niyetindeyiz.

herkes birbirine söylesin. gelmeyenleri kötü cezalar* bekliyor. teker teker mesaj dahi atarım 'geliyorsunuz' diye. böyle de bir zorlama var kardeşim*.

her türlü patlayan, kokan ya da korkutan şaka serbesttir bana yapılmadığı takdirde*.

arz ettim, hadi görelim kimler geliyor, kimleri ise inanılmaz işkenceler bekliyor!
...
abugannus musakka soslu fırında tavşan budu: ya biz niye bu kadar geç iletişime geçtik hiç anlamadım. sen niye yoktun daha önce? niye ha niye? yandın sen! oturduğun yerden etrafa güzel bakan gözlerini diktiğin için ne desem azdır.
aductor: zirveye gelip tek bir gülüşünle bile neşe saçtığın için, ertesi gün sınavın olduğu halde bırak gelmemeyi tam zamanında orada olduğun için sağol.
aha: bu zirvede çok sessizdin ama hoş görüyorum bu seferlik*. ayrıca nickini karıştırmadım!!!*
akcurin: sen hiç yalnız bırakmazsın di mi? valla özlemişim, billa özlemişim. hiç gitme bir yere. lazımsın!
androjeni: ilk zirvendi, ama bundan sonra böyle. hepsinde boy göstereceksin. patalojik psikolog hanım, sineklere veda, yaşasın zirveler*!
angie: telefon olayı günün bombasıydı. üzülme biri gider biri gelir, sana telefon mu yok? iste ankesörlü alayım üç tane*.
auryn: geç geldiğin için bu sefer bir şey diyemiyorum. hasta hasta kalkıp bir uçtan bir uca geldin resmen. sağolasın. seni de hiç görmediğim için iyi ki gelmişsin diyorum.**
basat: ağzını bıçak açmamış olsa da ilk gelenlerden olduğun için sağol. seni büyütüp askere göndereceğiz bir gün inşallah*.
bibliyoteknasyonel: birden çıkıp gelmiş ve beni çok sevindirmiş insan. fotoğrafları nasıl yakarsın anlamıyorum. sanırım auryn' in ahı tuttu*.
bitlirapunzel: ben de sanıyorum ciddi ciddi sakatlandı. ya beni kıramadın geldin, ki eğer öyleyse sana dört kasa domates borcum olsun*. ya da beni kandırdın! ama yemedim. gel dedim mi geleceksin. ha şöyle!*
book of strange: düdüklü tencere bir daha geç gelmek yok. gözlerimiz seni arıyor sonra. senin boşluğunu ancak beş deli kapayabiliyor*.
borris: her zaman ki gibi zirvenin en sıcak, en dost insanlarındandın. saçlardan mı kaynaklanıyor*, yüreğinden mi bilmem ama hiç eksik olma sen başımızdan.
clarissabutterfly: gelmeme şansın zaten yoktu gerçi ama yine de güzelliğin*, kültürün ve asaletin* sayesinde her şeyi daha güzel kıldığın için sağol.
claudia: benim hakkımda yaydığın 'pizza yokedici' haberlerinin asılsız olduğunu görüntülerle kanıtlayacağım. sen git roma hukuku çalış. uyuz etme*!
deathinside: kırmayıp geldiğin için sağol. ama bir taneyle kurtulamazsın. her daim aramızda görmek istiyorum seni haberin olsun***.
dhocka: sözlükte katıldığım ilk zirveden sonra sonunda yine görüşebildiğim, dokuz sekizlik mod. geç de olsa geldiğin için sağol.
didi: tanışma fırsatı yakaladığım, güler yüzü dillere destan, her zirveye konuk olması umulan şirin yazar. geç oldu biliyorum ama biz geleceğe bakalım*. her zirveye silah zoruyla getirilmesi gerekenlerden.
djloco: ya birine benzettim ama çıkaramadım. geldiğin ve auryn' i de getirdiğin için sağol.
french vanilla: yahu her zirvede büyüyorsun sen. biraz dur, yavaşla. yine konuşamadık hiç. fazlalıkları atacağım zaten**. hep güldüğün için çok ama çok sağol.
gordon: hoş çocuk vesselam...**
h: hiçbir şeyi beğenmeyerek, hiçbir şeyden zevk almayarak başarılı bir süpervizörzadelik yaptığın için ne desem boş*.
ıslakmavi: pek konuşmamış olsan da yine de söylediğin gibi zirveye geldiğin için teşekkürler.
iglooman: yalnız bırakmayıp geldiğin için sağol. ilk zirven oldu, son olmasın. hep gel e mi!
jagstang: sadece zirvelerde görebilme şansını elde ettiğim*, özlenilen yazar. geç kaldınız kardeşim, saymam bunu ben*!
kookaburra: sensiz zirve düşünemiyorum. koskocaman bir adam ve her daim güler yüzlü. olur mu sensiz be*?
kuzu makatında marine edilmiş mantar soslu perne: hiçbir şeyi beğenmedin gerçi ama yine de kapladığın hacimle birlikte girişte durman bile ayrı bir hava kazandırıyor zirvelere*.
laucian: nickini soranlara bir türlü cevap veremedim. ama söz öğreneceğim. geldiğin için sağol. bu daha birinciydi.
lulu: şimdi buraya bin sayfa sone yazsam yine azdır. sesine kurban. sözlük kapanmıyor merak etme. ha bu arada ben de hastayım ulan*.
marius: geç geldin, garsonlara söylenip az durup gittin. tabi bir de aldığın cdleri unutmamak gerek*.
maruana: oturduğun masadan hiç kalkmadın gerçi ama geldiğin için ve güler yüzlülüğün için, ha bir de gözleme yemeğe de kaldığın için sağol.
maybe someday: bu adam sanki sözlükte hep vardı. dost bir el istesen onda var, yardım istesen hiç karşılık beklemeden yardıma koşar. bu zirvede biraz suskundun ama yine de iyi ki varsın.
melly: tüm gözlerin yoğunlaştığı, muhteşem güzellikteki tanrıça*. bir daha geç gelirsen bittin sen ha*!
midas: zirvede olmadığını düşünüyorum. o gelen başkasıydı! di mi? olsun yine de böyle zirveden zirveye görüşüyoruz en azından. iyi ki geldin!*
misi: ya bir geldin gülen gözlerle ışıl ışıl, sonra birden kayboldun. doyum olmuyor ki sana ve yüreğine.
misszorro: hem sözünde duran, hem arkadaşını yolda bırakmayan, hem de herkesle iletişimi iyi olan yazar, her insana lazım gerçekten. durduramazsın dünyayı, inmeyecek var*!
nazlı: aslında en büyük planım yanınıza oturup hiç kalkmadan sizi dinlemekti. ama biliyorsunuz, elimden bir şey gelmedi. ama yakında sizi rahatsız edeceğim ve bundan çok mutluyum*. bu arada hiçbir zaman bizi yalnız bırakmadığınız için de defalarca teşekkürler.
nonconformist: arada bir yüzünü gösterip gidiyorsun dolunay gibi. kısa süreliğine olsa da geldiğin için sağol.
odeur: benim yerime sırat köprüsünden geç desen valla hiç düşünmem. seminer falan dinlemeyip zirveye geldiğin için ne kadar teşekkür etsem azdır.
oky: tam da söylediğin gibi geldiğin için sağol. pek konuşamadık ama hoş gör bu seferlik.
premature kadavra: piercinglerini kıskandığımı itiraf etmem gerek. aman nazar değmesin de*! geldiğin için sağol.
raindrop: herhalde kaç kişiyle geldiysen o kadar para alacaktım. bir de vermeseydin**. ayrıca uğuralper ile olan maceraların yakında piyasaya kitap olarak sunulacaktır!
schlingel: oğlum sana elli kuruş borcum vardı. verdim mi*? hasta hasta geldiğin için ne desem azdır. beni şaşırtmadın yoldaş. sağolasın.
şimendifer saati: demek baskı yapmam işe yarıyormuş. işten çıkıp geldin ya helal olsun. ayrıca sandığın gibi değil. tam tersi çok güzel görünüyordun.
teardrop: zirvede formata aykırı davrandığı için bir dahaki zirveye şapkasız gelmek zorunda olan görünmeyen zat.
tılsım: zirvede biraz sessizdin, oturduğun masadan ayrılmadın. ama varlığın bile ortamı etkiliyor cidden. iyi niyet abidesi melaike.
toksik çocuk: yakaladım ben seni! bittin. kaçışın yok. hazineymişsin sen. dans için yorum bile yapamıyorum. göremeyenler ağlasın bence!
uguralper: yine konuşma yaparak* ortalığı ayağa kaldırdın. popstarsın oğlum sen. ötesi yok! ha bir de şunu demek istiyorum; kuzu kuzu kuzu kuzu...
urashima tarou: anneyi kızdırmamak gerek tabi*. her zirvede insanlarla iletişiminin ne kadar iyi olduğunu gösteriyorsun. sensiz zirve düşünülemez!
utque: sözlüğün en elitist yazarı. az görüşebildik bu sefer ama telafi ederiz bunu. telefondan attığım mesaja uyduğun için sağol*.
valhalla: nickini duyduktan iki saniye sonra 'aaa sen bana o entryyi girensin' diye söze başladığım, zirveye gelerek beni mutlu etmiş yazar.
yalnizlik paylasilmaz paylasilsa yalnizlik olmaz: bu sefer bira ısmarlayamadım ama bir dahakine söz veriyorum. geçmiş olsun. geldiğin için sağol.
...

her zaman ki gibi çok güzel bir zirveydi. ben mi abartıyorum bilmiyorum ama biz bu işi iyi beceriyoruz. birbiriyle problemli bir dolu yazar olduğu konuşuldu. fakat ortada ne sorun vardı ne sorunlu insan. yine herkes eski, yeni demeden kaynaşmış muhabbetteydi. 'geliyorum' diyip zirveyi eken kimse olmadığı için özel olarak teşekkür ediyorum. elli kişiyi memnun etmek olanak dışıdır. ortak paydada toplamaya çalıştım. sadece bizbize, mümkün olduğu kadar az sesli bir ortamda bulunursak amacına tam hizmet edebilirdi zirve. umarım 'berbattı' diyenlerin sayısı çok değildir. sonuç olarak yine çok güzel bir zirveydi. gelenlere bir kez daha teşekkür ediyorum. orada olduğunuz için çok sağolun!

pizza ve para konusuna gelince*...

geç gelen yazarlar için bir masadan bir masaya pizza tabağı taşırken ağzıma küçük, minnacık bir pizza parçacığı atmış olabilirim. biz de su yakmıyoruz. ama merak etmeyin saydım, toplam dört adetti*.

para yediğim söyleniyor ortada. eksi elli milyonla ne kadar yedim tartışılır tabi*.

not: 'ben bir şey yemedim kardeşim', 'yeni geldim ben', 'paranın karşılığını göremiyorum para vermem' diyenler sanırım ne attığım özel mesajı, ne soykada yazılanı, ne de girdiğim entryyi okumuşlar. beş ytlik korkunç büyük olan meblag giriş parası niteliğindeydi. eğer karşıysanız gelmemek elinizdeydi, ya da paşa paşa benim gibi afiyetle yiyebilirdiniz. önünüze tabak bile getirdik*.
2. 0 km. yepisyeni zirvemiz. katilim mecburidir *. katilmayanlar ise cesitli esek sakalarina maruz kalacaklardir * * bu vesile ile yeni yazarlarla da kaynasmis olacagizdir. bir yazar allahindan baska ne ister ki? *
3. katılmaya çalışacağım zirve*
4. "katılacağım mutlaka" denilip de gelmemezlik edildiğinde "sizlere 1 nisan eşşek şakası yaptım eki eki" denilip kurtulacağını sananların aldandığı zirvedir.*
(bkz: katılacağım mutlaka)**
5. katılacağım ilk zirve...
6. orda olacağız efendim.***
7. orda görüşmek üzere nedirler...
8. gelmek için elimden geleni yapacağım, gelirsem ilk zirvem olmasından dolayı önemli bi anlama sahip olacak zirve.
9. gel-in...
10. uçururum kardeşim ben bu zirveyi. ne demek "eşşek"??. tdk'ya göre yok öyle bir kelime. başlığını uçurayım da görsün modyiyen...
falan demeden tıpış tıpış gelip nedirdaşlarımızla özlem gidereceğimiz zirve olacaktır. gelmeyecek olanlar fobilerini bana özel mesaj atarak bildirsinler ki herkese özel eşek şakası hazırlayabilelim*.
11. geleceğim dediğim x'inci zirve ancak bana eşşek şakası yapıp da zirvenin yerini yanlış söyleyen eşşektir.
12. etyiyen zirve ister de nedir.net ayaklanmaz mı taksim'e doğru. kimse gelmezse, * ben orada olucam. yani galiba, inşallah. *
13. iş, güç, okul, mokul demeden gidilmesi gereken zirve gibi gelmektedir kulağa...bu fırsat kaçmaz.
14. en hoş olası zirve
15. "bu sefer vallahi geleceğim" diyerekten söz verdiğim, and içtiğim zirve hadisesidir ki en teşkilatlı halimle gelip her yazara/yazariyeye ayrı ayrı muamelede bulunacağımdır şaka bazında.
16. yine birkaç yazar** kapıp getireceğim zirvedir.* günü nedeniyle olabileceklerden şüphelenmekle beraber anneciğimin kollarına güvenerek geleceğimdir.***
17. gidipte kimseyi bulamama ihtimali olan zirve..*
18. deathinside ile kol kola * geleeceğim zirve***
19. sahsen bizzat ben ve kendim..sayarsaniz dördümüz de gelme niyetindeyiz..* *
20. kulaklar esas alınırsa, bütün şakaların midas tarafından yapılması gereken zirve.*
21. günün anlam ve öneminine uygun olarak teardrop kişisinin zirveye gelmeme kararı almasıyla son bulan en güncel zirve.*.. yani gelmeden yapamayacak olan insandır. *
22. eşeğim ile katılacağım zirve.
23. iki gün sonra yani 3 nisan'da olsa da pek iyi olurdu ama* böyle de güzel..*
24. hazır bulunup özellikle görüşmek istediğim bir kaç kişiyi* umutla bekleyeceğimdir..
25. vizelerle cakışan zirve**
»
Alakalı olabilir!
- 1 nisan 2008 is birakma eylemi
- 1 nisan 2005
- 1 nisan 2006 barcelona real madrid maci
- 1 nisan 2005 ankara glenn hughes konseri
- 1 nisanda soylenen her seyi saka sanmak

nedir.Net