11 eylul 2001 »
1. (bkz: world trade center) faciasının yaşandığı gün .
2. new york ucagindayken ucagin yari yolda chicagoya inmesini saglamis ve benimde havaalaninda ogrendigim ve eger 3 saat onceki ucaga binseydim neler olurdu diye dusunmemi saglamis buyuk serefsizlik.
(bkz: 11 eylul 2001)
3. yeni terorizm konseptinin cok yaygin bir sekilde tartisilmasina neden olan saldirilar
4. 2001 yilinda dunya'yi degistiren terorist eylemlerin gerceklestigi gun. soguk savas sonrasi donem kapanmis, dunya buyuk bir kutuplasma yarisina girmistir.

bu tarih o gun olan olaylari anlatmada da kullanilir. yani bu baslik sadece bir tarih degil, olaylarin butunudur ayni zamanda.
5. artık hiçbirşey eskisi gibi olmayacak denmesine yol açan gün
6. abd yönetiminin savaş çıkarmak için ikiz kuleleri kendisinin yok ettiği gün.
7. çocukları olan babaların konu hakkında bildikleri herşeyi söylememeleri gereken durum
8. uçakların teröristlerce kaçırılmadığı, dışardan uçakların kontrol edildiği söylenmektedir. zira abd bu konuda da araştırmalar yapmış, pilotsuz uçak projesi başarıyla tamamlanmıştır.
9. abd'nin alelacele tedavülden kaldırdığı 20 dolarların üzerinde olacağını haber veren olay...
10. abd nin rusya dan sonraki yeni düşmanını bulmasını sağlamıştır. usame bin laden afganistan da yakalayacağız diye afganistan işgali başlamıştır. ama usame bulunamaz. ama olsun gitmişken biraz burada bekleyelim, taliban rejimini yıkalım, demokrasi getirelim denmiştir. ve beklenen demokrasi (sömürgecilik) gelmiştir.
ardından yine başka bir terörist, saddam a saldırılmıştır. demokrasi getirelim denmiştir. ve sonuç ortadadır.

(bkz: abd nin irak ta dugunevini vurmasi)
(bkz: irak ta yasanan insanlik ayibi)
(bkz: irak direniyor)
(bkz: irak tan insanliga mektup)
11. (bkz: artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak)
12. kısa metrajlı bir ladin filmi*
13. amerikanın idealleri uğruna kulelerini yerlebir ettiği gün..

bu teoriyi güçlendirenler amerika da çok büyük lobi sahibi olan israil asıllıların* olaydan yara almadan kurtulmasıdır.. bunu destekleyen ise mossadın amerikan örgütleri olan cia ve fbi ile yakın ilişkisidir.. ayrıca her israilli bir ajandır mantığından yola çıkıldığında mossadın hiç bir ajanı ölmemiştir..

ilave olarak basit bir kule yıkımı ardından amerika birleşik devletleri afganistana hakim olmuş, ıraka sahip olmuştur her yerde aranan ya da aranıyormuş gibi yapılan usame bin ladin kimsenin umrunda değildir ayrıca.. kendisi eski bir amerikan uşağı olduğuda söylenenler arasındadır..

biraz daha teorileri geliştirirsek amerika afganistan üzerinden istediği atı koşturacak.. o bölgeye yığacağı cia ajanları ile rusyayı, türkiyeyi kendisinin en büyük rakibi gibi görülen çini kontrol altında tutacaktır..

zararını ırak petrollerinden karşılaycak olması bir kaç kuşu aynı anda sadece bir taşla vurmasından ileri gelir..
14. fight club filminde kehanetinde bulunulan durum
15. yeni dünya düzeninin başlangıç tarihi. tetikleyici deprem.
16. amerikan tarihinde yer etmis derin bir saldiri... derinligi, saldirinin yapilis sekli , yapilan mekan ve fbi'in sorumsuzlugu ile ifade edilebilir.
17. üçüncü yılında sadece 100 kişinin anma törenlerine katıldığı ve abd lilerin bu kadar önemli bir olayı unuttuklarını kanıtlayan olay.
18. ayrıca * 11 ülkeden 11 yönetmenin ayrı ayrı kısa filminin biaraya gelmesinden oluşan belgeselin adı.kaçırılmaması gereken bir film...
19. yakın çağın bitiş, yamuk çağın başlangıç günü
(bkz: 11 eylül 2001)
20. amerika'nın kurtuluşu...
21. amerikan tarihinin değiştiğ gün.
22. (bkz: fanrenat 911)
23. http://www.haberturk.com/habermetni.haberturk?@=168548
24. komplo olduğu benim gözümde habertürkteki bir programla kanıtlanan * olay. programda amerikada olay üzerine yapılmış belgeselimsi bir şey yayınlandı. uçakların yolcu uçağı olmadığı, binalarda bomba bulunduğu, binanın yıkılışının planlı bir yıkılış olduğu, görgü tanıklarının, binaya ilk giren itfaiyecilerin de ortadan kaybolduğu iddia edilmekte.
25. (bkz: fahreneit 9 11)
»
Alakalı olabilir!
- 11 eylul 2006
- 11 eylul
- 11 eylul 1973
- 11 ekim 2005
- 11 eylul 2010 kuran yakma gunu

nedir.Net