16 ekim 2005 nedir net birinci iftar zirvesi »
1. daha önce zannedersem ankara'lı yazarlar bir iftar zirvesi düzenlemeye niyetlenmişler ve yine zannedersem yatmış. nedir net tarihinde bir ilk olacak bu zirvede sultanahmet civarlarında topluca iftar yemeği yenecek, ardından yine sultanahmet civarında bir mekana gidilerek nargile, çay eşliğinde sohbet edilecek.
çalışan yazarlarımızı da düşünerek zirve gününü pazar günü olarak seçtim. mekan ve buluşma saati henüz kesinleşmemiştir. sultanahmet'teki mekanları gezip biriyle anlaştıktan sonra zirve soykaya eklenecektir. herkesi bekliyorum.
mekan önerecek ve/veya mekanla yapılacak anlaşmalarda bana yardımcı olabilecek, zirve tecrübesine sahip arkadaşlar bana özgeçmişlerini yollayabilirler *.
umuyorum ki bu zirve de bu köşe yaz köşesi zirvesi gibi geleneksel hale gelir ve her sene düzenlenir*.
2. öncesinde pizza hut çökertilemeyecek olan ilk zirvedir... bundan önceki zirveler gibi sabaha kadar sürse keşke de sahuru da hep birlikte etksek... pazartesi çalışacaklar arkadaşlar için de cumartesi olması daha leziz olur...
3. 30 günlük iftar maratonun birini de bu ahaliden sevdiğim insanlarla geçirmek oldukça hoş bir fikir.. hem organizasyon yardımında bulunabilir hem de bir sorun çıkmazsa orda yerimi alırım..
4. ahanda bu wise kişisini alkol almamış, göbek atmayan en yalın ve en mülayim haliyle, ensesine vur lokması al modunda görmek için son fırsattır. katılmayanlar bir sonraki ramazanı beklemek zorundadırlar.
not: ayran ve koka kola içkiden sayılmaz.
5. çok lezzetli olacağı kesin olan zirvedir. tarih, türk mutfağı, zirve... hepsi iç içe... artık sultan ahmet köftesi mi yeriz başka bir şey mi yeriz bilemiyorum... *
6. süper bir ramazan zirvesi paketi..eğlence + yemek + gezi ailecek * ordayız..
7. madviper zirve organizasyonu işine pek bir sardığı için, gelecek gördüğümüz için, ve bedava yemek olduğu için kaçırılmaması gereken zirve. kaçırmayız umarım.
8. iftihar ettik madviper la zamanında inşallah iftarda ederiz
9. zirve mekanı belirlenmiştir.. organizatörümüz her an resmi bir açıklama yapabilir..
10. zirve mekanımız kesinleşmiştir ve zirvemiz çok yakında soykaya eklenecektir. mekanda 4 ayrı fix menü mevcuttur ve her menünün fiyatı aynı olup 12 ytl'dir. menü seçenekleri aşağıdaki gibidir.

1. seçenek:
- iftar tabağı
- çorba
- salata tabağı
- ızgara köfte
- içecek

2. seçenek:
- iftar tabağı
- çorba
- salata tabağı
- pizza
- içecek

3. seçenek:
- iftar tabağı
- çorba
- salata tabağı
- iskender
- içecek

4. seçenek:
- iftar tabağı
- çorba
- salata tabağı
- pide
- içecek

bugün zirve mekanıyla görüştük ve bizden organizasyon gününden üç gün önceden rezervasyon yaptırmamızı rica ettiler. onun için diyorum ki, sizden ricam 13 ekim perşembe akşamına kadar isminizi soykaya ekleyiniz. cuma sabahı mevcut olan listeye göre rezervasyon yapılacaktır ve liste belirlenecektir. ondan sonra zirveye adınızı eklerseniz maalesef dikkate alınamayacaktır.
son olarak da şu önemli duyuruyu yapayım. zirve tecrübesi benden fazla olan bazı arkadaşlarım bu organizasyon için beni uyardılar. daha önce bu tarz zirvelerde hesaptan dolayı bazı karışıklıklar ortaya çıkmış. ben bu tarz karışıklıkların olmaması ve hiç kimsenin cebinden tek kuruş fazla para çıkmaması, tertemiz bir organizasyon olması amacıyla affınıza sığınarak yemek öncesi menü ücretlerini peşin olarak toplayıp mekan sahibine ödemeyi uygun gördüm. böylece rahat rahat yemeklerimizi yeriz, kimsenin başı ağırmaz.
böyle bir karar almak zorunda kaldığım için hepinizden yeniden özür diliyorum. umuyorum ki bu kararımı anlayışla ve olgunlukla karşılarsınız.
*
11. en uygun mekanda (yerinin kolayligi, yemegin cesitliligi acisindan), en uygun fiyatta zirve kesinlesmistir. lutfen son dakikada vaz gececekseniz isminizi soykaya eklemeyin.

edit: zirve fikri madviper'e aittir ve madviper duzenlemektedir. maybe someday ve mallory knox ** yardimda bulunmaktadirlar.
12. madviper- iftar zirvesi yapıyoruz gelir misin?
yavanna- organizatör kim? ne zaman?
madviper- ben * haftaya pazar yapacağız.
yavanna- e yeri neresi?sultanahmette yapsaydınız bari.
madviper- sultanahmet çok kalabalık olur diye düşünüyorum bakalım.
yavanna- yer ayırttırırız ya sorun olmaz.
madviper- tamam bakarız*

*

yavanna- naber ya?
madviper- iyidir senden naber?
yavanna- iyidir.beşiktaştayım ben napıyorsun?
madviper- aa ben de taksimdeyim.
yavanna- yer değiştirdik anlaşılan.
madviper-öyle oldu gibi biraz.
yavanna- ya noldu zirve olayı onu sorcaktım?
madviper-maybe someday,mallory knox,ben yer bakıyoruz.
yavanna- hani sultanahmette olacaktı?
madviper- ya önce buraya bakacağız sonra oralara da bakarız
yavanna- taksimde olmaz ki!
madviper- of tamam* hadi görüşürüz
yavanna-bye

sonuç olarak yere üç elma düşmüş.bu konuşmanın 2 saat sonrasında sultanahmet ayarlanmış zirve için.organizatör madviperın kafasına düşmüş bu üç elma da ki,azıcık akıllansın.
sonra da newton yerçekimini bulmuş zaten *
13. zirvemiz soykaya eklenmiştir, hayırlı ola!
14. şimdi istanbul'da olmak vardı.zirvelere katılmak vardı.iftardan sonra türk ocağında çay ve nargile içmek vardı.gelecek ramazana inşallah.
15. iftar sonrasında gideceğimiz mekanı da belirlediğimiz zirvedir. sultanahmet'ten çemberlitaş'a çıkarken sağ tarafta kalan türk ocağı'nı sanırım bilmeyen pek yoktur. zaten yemek sonrasında hep birlikte gideriz mekana, hem de yediklerimizi eritmiş, iftar sonrası sporumuzu da yapmış oluruz.
iftara değil, nargile içmeye gelecek olanlar mekanı daha ayrıntılı öğrenmek için bana ulaşabilirler. gerekirse kendilerini belli bir yerden alabilirim.
16. #943341 no.lu entry'ye istinaden; (bkz: 16 ekim nedir net premature niyetli ankara zirvesi).

yazarın notu: yaptık abicim biz birincisini. sor herkese, geldiler. hatta zekeriya beyaz'ın sözünü dinleyip biralarımızla açtık orucumuzu. öyle de süper..


edit: oha! 1 yıl sonra lan tam. helal olsun organizatöre..
17. zirveye iştirak edeceklerin iki kere düşünmelerini tavsiye ederim.
*
[19:33:57] "müjdecim, k: çemberlitaşa çıkarken sağda türk ocağı diye bi mekan var
[19:34:00] "müjdecim, k: mezarlığın içinde :d
[19:34:13] tosun paşa : abi acil işim çıktı pazar günü
[19:34:17] tosun paşa : ben gelemiicem galiba nedense...
[19:34:26] "müjdecim, k: harbi mi :s
[19:34:30] "müjdecim, k: hahaha
[19:34:35] "müjdecim, k: mezarlığın içinde
[19:34:51] "müjdecim, k: ya türbe tarzı bi yer var
[19:34:55] tosun paşa : :s:s:s
[19:34:58] "müjdecim, k: onun içinden geçiyon
18. mekanı bilmeyen arkadaşlar için zirve günü gönüllü arkadaşlarımız dream catcher911, magistra ve dead clown saat 17.00'de taksim burger king önünden katılımcıları alıp zirve yerine ulaştırmak için bekleyecekler. ayrıntılı bilgi için adı geçen kişilere mesaj atmanız rica olunur.
19. (#945125) nolu entryde belirttiğim üzere gün itibariyle rezervasyon yaptıracağım zirvedir. şu andan itibaren isimlerinizi soykaya eklememeniz rica olunur. zira şu anda mevcut olan kişi sayısına göre rezervasyon yapılacak, isimlerini yeni ekleyenler maalesef dikkate alınmayacaktır, özürlerimi sunarım.
20. bir sorunumuz var...
(bkz: kuş gribi)

hayvan herif'in zirveye alınmaması tüm katılımcıların sağlığı adına olumlu bir hareket olacaktır. hayvanın biri iftar yapacak, bizlerle kaynaşacak diye o kadar katılımcının hayatını riske atmamalıyız. bir bulaşırsa hepimiz yanarız. benden söylemesi.

organizatör görev başına...
hemen...
şimdi...
21. yüksek ihtimalle babamla beraber iştirak edeceğim zirve olacaktır. kuş gribi endişesinide taşımayalım hayvan herif bir kuş değildir ebabil hiç değildir. *
(bkz: deli dana) *
22. pazar günü iftar mı olur hiç!.. ne demek yani, nedir net tarihinde belki de ilk defa bir iftar zirvesi yapıyor ve bunun için 16 ekim gibi bir tarihi seçiyor. neden bu zamana kadar beklendi sanıyorsunuz? 16 ve pazar.. işte ben bunda bir hile ararım arkadaşım.
16 ne demek? 16. yüzyıl diyor organizatör. yani ne? 1526. yani? mohaç meydan muharebesi. yani? yani dünyanın en kısa süren savaşı. yani? kanuni sultan süleyman. yani? madviper diyor ki bize ey yazarlar kanuni ruhunu canlandıralım tekrardan!..
pazar günü? yani dinlerin buluşması, kardeşliği. kanuni ve pazar.. ancak bu kadar güzel uyuşabilirdi. helal olsun mad sana..
(bkz: açlığın yan etkileri)
23. (bkz: allah kabul etsin)
24. zirveye gelecek kişi sayısına bakalım... 21
zirvenin yapılacağı güne bakalım... 16
ikisinin farkını alalım... 5
zirve nerde yapılacaktır... divan
divan da kaç harf var... 5
iki beş eşitse ne olur... çok feci şeyler olabilir... umarız 21 kişinin hepsi gelmez ya da daha fazla kişi gelir de bu büyük kehanetten kurtulabiliriz...
25. sevişerek oruç açmayacağımız zirve.
»
Alakalı olabilir!
- 16 ekim nedir net premature niyetli ankara zirvesi
- 16 ekim 2004 hali saha zirvesi
- 16 eylul 2004 egaleo genclerbirligi maci
- 16 ekim 2004 gaziantepspor fenerbahce maci
- 16 eylul 2005 odtu tarkan konseri

nedir.Net