17 mayis 2006 danistay a yapilan saldiri »
1. ülke düşmanları tarafından yapılan haince saldırıdır, kimdir bu ülke düşmanları, göz göre göre danıştay üyelerini zan altında bırakan vakit gazetesi adıyla ülkemde yaşıyan pislikler ve onları destekleyenlerdir.
2. saldırıyı yapanın istanbul barosuna kayıtlı bir avukat olması çok düşündürücüdür. avukat 77 doğumludur ve 94'te marmara hukuktan mezun olmuştur.
3. danıştay üyelerini adeta hedef haline getirmiş olan vakit gazetesinin de bu yolla olayda parmagı vardır...
http://img35.imagevenue.com/img.php?loc=loc58&image=d3ad3_vakit_cut.jpg
4. kokten dinci, anti-laik kesim tarafından yapilmis ve basbakanın carptırarak, tabanını korumak amaçlı yanlis yere cektigi saldiridir, çünkü saldiriyi yapanlar arka bahçesidir.

yeter artik, egitimle sizleri adam edecegiz derken ne kadar sehit verecegiz, daha ne kadar kanimiz dokulecek, daha ne kadar saldiriya ugrayacagiz. cumhuriyet tarihinden beri cektiginiz kuyruk acisini dindirmek adina illa ki o kuyrugu kopartmamiz mi gerekiyor? yıkamayacaksınız, atatürk ilkelerini ve devrimlerini yıkmanıza izin vermeyecegiz!

vatanını seven, mustafa kemal atatürk'ün izinde giden insanlar olarak,#1091087
ne zaman? halk tepkisinin ortak bilincle gosterilecegi gun, secim gunudur.
kana kanla karsilik vermek kolay ama biraz daha sabredecegiz, insan sevgisi, düşünce özgürlüğüne saygı ve anlayış sonuna kadar içimizde ama birileri adice, haysiyetsizce, soysuzca kötü fikirlerini eyleme dokmeye basladiginda buna halk olarak karsi koymak, karsi durmak zorundayız. ancak zamansiz eylemler yapilmamasi gerekir cunku bir anda ofke ile verecegimiz her karsilik aleyhmize sonuclanacaktir.
bu eylemlerin hepsi bizleri yıldırmak için yapılıyor ve döktükleri kana, kan dökerek karşılık vermemizi istiyorar ki istedikleri şekilde iç savas çıksın. sabır, ama fazla zamanlari kalmadi. bir gece bir düdük öttürülür ve bu ülke serefsizlerden temizlenir. kanimizla canimizla kazandigimiz cumhuriyetimizi, atatürk ilke ve devrimlerini de kanla korumus ve temizlemis oluruz. eylemleri pasif savas ile karsi konulabilecek konumdan cıkmıstır ve dogru zamanda dogru yerde tepkiler gerek askeri kanattan gerek halk tarafından verilecektir* ilk tepki, ilk hareket 3 kasim 2007 veya daha yakın bir tarihte secim sandiklarinda, daha sonra yonetim kadrolarinda ve son olarak ulke capinda olmalidir, yapilmalidir.#1092664


ohannesburger edit: bu entry'de kendini bulanlara selam olsun, bir titreme bir korku efekti geldi buralara
5. her yönüyle aşikardır ki bu olay, iç siyasete yeni bir şekil verip dengeleri değiştirmek isteyen, böylelikle türkiyeyi geniş çaplı planlarına uygun hale getirmeyi planlayan güçlerin eylemidir. fakat maalesef burada da görüldüğü gibi yönlendirmeler isabetli düşünmeye mahal vermeyecek derecede başarılı oluyor. bu tür olayları halihazırdaki ve yakın gelecekteki muhtemel gelişmeler çerçevesinde değerlendirmek yerine,hazır adreslere saldırmak kolaycılığına sapmayın. bize konum ve görev biçen, senaryolar hazırlayıp bir bir uygulamaya koyanların diledikleri budur.
6. birtakım şerefsiz köpekler tarafından organize edilmiş mide bulandıran, insanın içini acıtan saldırı..
7. hükümet bu kez yaş tahtaya basmıştır; devlet bunun hesabını elbet sorar. bu sefer konu tayyip, unakıtan diyaloglarıyla geçiştirilemez.
8. "laik" cumhuriyete yapılan saldırı üzerine hükümetin korkusu ekonominin dalgalanması üzerine olmuştur..
9. saldırıya uğrayan kişinin iki ay önce valilikten koruma istediği ancak yaklaşık iki hafta önce bu isteğin reddelilip çağrıya bağlı koruma olarak değiştirilmiştir.saldırıyı planlayan kişinin cumhuriyet gazetesi'ne yapılan bombalı saldırılarla da ilgili çıktığı söylenmektedir.olaylayın ardından da adalet bakanı Çiçek'in yaptığı açıklamada "sebebi ne olursa olsun danıştay'a saldırıyı kınıyoruz " sözünün geçmesi bir kez daha düşündürüveriyor olayları. ilginç.
10. hepimize yapılmıştır.
11. bir terör eyleminin amacı incelenirken öncelikle gerçekleşen fiilin sonuçlarının kimin veya kimlerin işine yaradığı/yarayacağı göz önüne alınmalıdır. danıştay saldırısının meydana gelmiş olduğu tarihte türkiye'nin içinden geçmekte olduğu süreçler de düşünüldüğünde akla daha önce izlenen filmlerin gelmesi mümkün görünüyor.
12. bütün devlet büyüklerimizin yaptığı şeyi yapıyoruz biz de...

(bkz: diplomatik bir terim olarak kınamak)
13. lafla yapamayacakları şeyleri saldırarak, bomba koyarak, ilkellikle yapmaya çalışanların ülkemize bir kayıp daha verdirdiği olaydır ki danıştayın aldığı kararın da ne kadar doğru olduğunu göstermektedir. ancak bu olayı yapanın bir avukat olması son derece şaşırtıcı olsa gerek demek ki sadece okumayanların değil okuyanların da beyinleri kolayca yıkanabiliyor. madem bu kadar dindarsın, allah'ın askeriyim diyosun o zaman "bir insanı öldüren , tüm insanlığı öldürmüş gibidir" hadisine ne diyeceksin. gerçi bu kadar beyni bulanmış bir insan ona da kendi çarpık düşünceleriyle bir karşılık bulur.öteki dünyada cennetten bir köşe garantilediğini düşünürken cehennemin en ücra köşesinde yanmak aklını başına getirir belki*
14. bir hayvan elini kolunu sallayıp daniŞtaya girip adam öldürebiliyorsa artık bu ülkenin hiç bir yeri güvenli değil.
15. birileri danıştaya giriyor ve ülkenin en üst seviyeli hakimlerine ölüm saçıyor. sebebi ise belli, birilerinin onları hedef göstermesi, işte o hakimler diye manşet atması.
zamanında necmettin erbakan "sert mi olacak, yumuşak mı olacak, kanlı mı olacak, kansız mı olacak." demişti, işte oluyor ve kanla oluyor.
cumhuriyet gazetesine yapılan saldırılar, danıştay hakimlerine yapılan saldırı gösteriyor ki ülke bir değişimin eşiğinde. bu rejimi yıkmak isteyenler artık iyice semirdiklerine kanaat getirdiler ve laik cumhuriyete karşı saldırıya geçtiler. liderimiz bursa nutkunda açıklamıştı bazı şeyleri. gençliğe laik cumhuriyete sahip çıkma görevi vermişti. o vakit yaklaşmaktadır.

dikkat çekmek istediğim bir başka şey de adalet bakanı cemil çiçek'in yaptığı açıklamada "sebebi ne olursa olsun danıştay'a saldırıyı kınıyoruz." demesidir. yani aslında saldırıyı haklı görüyor ama kerhen kınıyor. bir ülkenin adalet bakanı böyle ise tabi ki yargıya karışılır, hatta yargı kararlarını beğenmeyenler köpekliklerini iyice ayyuka çıkarır.

tahminimce bu saldırılar ülkeyi karışıklığa düşürmek isteyenlerin planladığı saldırılar. ülkeyi önce iki kesime ayırdılar, şimdi de bu iki kesmi birbirine kırdırma vakti geldi.
16. bu namussuz saldırıda mustafa yücel özbilgin hayatını kaybetmiştir...
17. suyumuzun ısındığının resmidir.

fişekler yakıldı artık.

evvelki gün bakkal amcamız alevi diye mahalleden kovuldu,

dün üst kat komşumuz sağcı diye öldürüldü,

bugün evime gelen su tesisatçısı kürt diye tartaklandı.

yarın?

yarın ya biri babamı öldürecek, sakalı var diye; ya da okulundan çıkan bir imam hatip lisesi talebesi atatürkçü bir derneği basacak.

elimiz ayağımız kurudu. tezgah her zamankinden iğrenç: 2006 yılında, 83 yaşındaki bir cumhuriyet, yine, yine, yine, içerden ve dışardan kalleşçe organize edilmiş bir infiale doğru koşar adım gidiyor.

iki lokma huzurumuzu zehir eden aşağılık insanlar sürüsü! şunu iyi bilin:

ben kardeşime el kaldırmayacağım!
ben kardeşime el kaldırmayacağım!
ben kardeşime el kaldırmayacağım!

ben bu toprakları seviyorum ve ne yaparsanız yapın sizin iğrenç oyununuza dahil olmayacağım!

ne yaparsanız yapın, bırakıp gitmeyeceğim bu toprakları.

ömrümün sonuna dek sizinle çarpışacağım. okuyacağım, yazacağım, anlatacağım... oyununuzu bozmak için varımı yoğumu dökeceğim ortaya. sizin pisliklerinizi gördükçe, tüm kardeşlerim, o birbirine düşürmeye çalıştığınız tüm kardeşlerim üzerinize kusacak.

baŞaramayacaksiniz!
18. hayalet silah adında bir silahla yapılan saldırı.
19. asıp kesmekle savunulan değerlerin yerleşeceğini sanan zihniyetin yüzyıllardır değişmediğini gösteren saldırı. bir değeri savunurken aslında beyinlerinin olmadığını da gösterirler kamuoyuna ki onların yaptığı bu saldırı eli silah tutnın değil onu kışkırtanın işdir ki yapan sadece kukladır ki bakan çıkıp "sebebi ne olursa olsun" diyebilmektedir. "bende çanak tutuyorum size çocuklar ama bu yaptığınız olmadı aaa on üzerinden 9 ,5 veriyorum"du sanırım açılımı. *...


yazık..
20. olaydan sonra cumhurbaşkanımız ahmet necdet sezer'in yaptığı açıklama aynen şöyledir:

“türk ulusunun bağımsız, özgür ve çağdaş yaşamının güvencesi olan cumhuriyet’in değerlerine ve kurumlarına karşı düzenlenen saldırılar asla amacına ulaşamayacaktır. cumhuriyet’in temel kurumlarından bağımsız yargının üyelerine karşı girişilen saldırı ulusumuzu derinden yaralamıştır. yüce yargının kutsal görevini yaptığı bir anda girişilen bu saldırı cumhuriyet tarihine kara bir leke olarak geçecektir. baskılar ve tehditler türk yargısını yıldıramayacak, türk yargısı anayasal görevlerini, laik ve demokratik cumhuriyet’e bağlılıkla sürdürecektir. bu saldırı laik ve demokratik devlete yönelik olan bir saldırıdır. "

yine olaydan sonra meclis başkanımız bülent arınç'ın yaptığı açıklama aynen şöyledir:

"her yönüyle çok vahim çok acı bir olayla karşı karşıyayız. tam anlamıyla provokatif bir eylemle karşı karşıya olduğuimuzu söyleyebilirim. danıştay’daki silahlı saldırının, hiç bir siyasi partinin tekelinde yorumlanabilecek, sadece belli bir siyasi görüşe rant kazandırabilecek bir olay değildir. bu acı olay üzerinden kimse rant devşirmeye kalkışmasın. "

ve yine olaydan sonra başbakanımız recep tayyip erdoğan'da aynen şunları söylemiştir:

"Şu nedenle, bu nedenle demek yanlış olur. soruşturma sonrasında ortaya çıkacaktır. konu yargıya intikal edecektir. buradan birşey çıkarma gayreti içine girmek yanlıştır ve türkiye’ye zarar verir."

buradan sonra da fshbn kişisi aynen şunları söylemiştir:

"anlamadıysan bir daha anlatayım."#1095038
21. demokratik bir kurumumuza yapılan iğrenç saldırı. cumhuriyet gazetesi ilk tehlikenin farkında mısınız deyince kılmış yünmüş diye eleştirildi, hala farkında değil miyiz tehlikenin.
22. yapan kişinin "allah'ın askeriyiz, elçiyiz. türban davası yüzünden cezalandırılacaksınız" diyerek gerçekleştirdiği saldırı.
görgü tanıklarının dediğine olayın ardından 'allah-u ekber' ve 'allah'ın gazabı üzerinizde olsun' şeklinde bağırmış.

allah yolunda allah adına insan öldürmek. allah en büyüktür* diyerek allahın verdiği canı almak.bunlar bi yerlerden tanıdık geliyor. (#107770)
dileyenler ahmet necdet sezerin yakın zamanda irtica hakkında söylediklerini şurada görebilir http://www.milliyet.com.tr/2006/04/13/siyaset/asiy.html bu sözleri rte den ,bülent arınçtan vakit gazetesinden tepki görmüştü.anlamadıysan bi daha anlatsın#1095038
23. "minareler süngüsü, camiler kışlası" olan, allah'ın bir askerinin gerçekleştirdiği eylem.

biri "kürt" meselesini bahane edip adalet bakanlığı'na bombayla giriyor, biri "türbanı" bahane edip danıştay'ı basıyor.
devletimiz de hala boş açıklamalar yapmakla yetiniyor. danıştay'ın polis'ten koruma isteğine vurdumduymazca yaklaşıyor. bu olaylara zemin hazırlıyor.
başbakan, meclis başkanı ise; "kimse bu olayı siyasi ranta dönüştürmesin" diyor. niye böyle bir açıklama yapma gereği hissediyorlar acaba?
yoksa bir yaraları mı var? yoksa başbakan danıştay hakkında yaptığı yorumları hatırlayıp da pişman mı oluyor?
birilerinin suyu iyice kaynamaya başladı, ama bunun sonucu hayırlı mı olur bilemem!

(bkz: zinisim adnikraf ninekilhet)
24. dün...
atatürkçü yargıçlar kurşuna dizildi.
dün...
cumhurbaşkanı, "bu saldırı, cumhuriyet tarihine kara bir leke olarak geçecek" dedi.
dün...
chp genel başkanı, "türkiye'nin nereye sürüklenmekte olduğunu görmeyenler, umarım artık görür" dedi.
dün...
dyp genel başkanı, "bu katliam girişimi, mülkün temeline, dolayısıyla milletin ortak varlığına yönelik bir eylemdir" dedi.
dün...
anavatan genel başkanı, "meczup falan değil, resmen terörist... cumhuriyet değerleri etrafında bütünleşmeliyiz" dedi.
dün...
genelkurmay başkanı, "alçakça saldırıyı nefretle kınıyorum" dedi.
dün...
danıştay başkanı, "bu saldırı, devlet adına yetki kullanan makamların cesaretlendirici beyanlarda bulunması sonucu gerçekleşti. yargısına sahip çıkmayan devlet, büyük yara aldı" dedi.
dün...
yÖk başkanı, "laik cumhuriyet'i öldürerek yok etmeye çalışıyorlar" dedi.
dün...
İstanbul barosu başkanı, "aynı düşünceyi taşıyanlar, meclis'in içinde gösteri yapıyor... cumhuriyet'e, laikliğe meydan okunuyor" dedi.
dün...
ankara barosu başkanı, "bu alçakça saldırının asıl hedefi laik türkiye cumhuriyeti'dir" dedi.
dün...
İzmir barosu başkanı, "bu kışkırtmaya sebep olan başbakan ve meclis başkanı'nı istifaya davet ediyorum" dedi.

dün... yani aynı gün...
başbakan recep tayyip erdoğan, atatürkçü dedeye dava açtı.
Üste para istiyor.

yilmaz Özdİl

2003 seçimlerde türkiye'yi karanlığa gömen sevgili vatandaşlarım umarım artık huzurludur,ülke yeni bir İran olmaya giderken sanırım şu an evlerinde kutlamalar yapıyorlardır,eğer pişmanlar ise görmediniz mi bu insanların ne olduğunu?bilemediniz mi bir insan yedisinde ne ise yetmişinde de aynı olduğunu?lütfen gelecek seçimlerde herkes akıllı davransın,belki kendiniz için değil ama çocuklarınız için,istediğiniz bu mu?
balık hafızalı olduğumuz için bir iki ufak hatırlatma:
(bkz: şey said isyanı)
(bkz: menemen olayı)
(bkz: abdi İpekçi)
(bkz: uğur mumcu)
(bkz: necip hablemitoğlu)

(ayrıca pesimist'in notu : necmettin erbakan'ı yaşlı olduğu için hapisten kurtarırken binbir takla atan akp şimdi aynı yaşlarda atatürkçü amcayı içeri atmak için yırtınıyor)
25. millete yapılmış saldırıdır,birileri "tehlikenin farkında mısınız" derken diğerleride "din elden gidiyorrr silahaa" şeklinde yayın yapmaktadır,bu yayınların amaçları bellidir,danıştayda 4 adet yargıcı oldurmek koskoca turk yargı sistemini değiştirmeyecektir,turban meselesini siyasi bir sorun haline getirenler kadar,bu meseleden çıkar sağlamaya çalışanlar da vardır,koskoca hükümet denilen amerikan vatandaşı arkadaşlar çözüm için en ufak bir adım atmazken devlete "hükümet" olduğu zaman bile milletin tamamı için değil belli bir kısmına çalışırsa daha nice olaylar olacaktır,

devlet kadroları ve teşkilatları hızlı bir çürüme içerisine girmiştir,siyasi partilerin hepsinde rüşvet adam kayırma en üst seviyesindedir türkiyede devlet/belediye ihalelerinin çoğunu "dayıoğulları almaktadır" ,ülkenin yazılı ve görsel medya unsurları tamamen milleti uyutucu ve yozlaştırıcı yalan haberlerle dolmuştur gazetele köşelerindeki her sutun bağlılığını yabancılara satanlarla doludur,halk isyanın eşiğinde ama geçim derdi sebebiyle kendi sorunlarına bile bakamamaktadır,ülke ekonomisi tamamen yurt dışından gelen paraya odaklanmıştır birilerinin bir ricası ile ekonomi "çökme" noktasına gelme tehlikesi ile karşı karşıyadır.

hazır olun sayın türkiyem
(bkz: 12 eylul reloaded) geliyor.

pis bir plana giden küçük bir eylemindir bu olay niceleri daha olacaktır,nefretin hüküm sürdüğü yerde sağduyu aramayın,amaç zaten milleti millete kırdırmaktır.
»
Alakalı olabilir!
- 17 mayis 2000 galatasaray arsenal maci
- 17 mayis 2006 barcelona arsenal cl finali
- 17 mart 2005 seda sayan programinda cikan kadin
- 17 mayis 2010 zonguldak maden ocagi patlamasi
- 17 mart 2005 sivas toprak kaymasi

nedir.Net