17 nisan 2005 birinci bortu bocek zirvesi »
1. sevgili yazarlar,

baharın şımarıklığını kesmesi ve havaların güzelleşmesi ardından payıma düşeni yapıp pazar günü piknik tadında bir zirve düzenleme kararı aldım. zirvenin adının birinci börtü böcek olmasının nedeni ikinci ve üçüncüsünün de gelecek olmasıdır. hepsi planlanmıştır, telaşa gerek yoktur.

...
dedik ve yine bir zirvenin sonuna geldik. her zaman ki gibi adını soykaya ekleyenlerin sayısı on kişi azdı. ama ilginç bir şekilde her zirvede kurtarıcı gibi olan artı on kişi daha vardı ki bizi yalnız bırakmadılar. çeşitli sebeplerle katılımcı sayımızın azlığı neşemizi hiç azaltmadı. demek ki eğer herkesi toplayabilirsek dünyalar bizim olacak.

maslak yerine sahilden gitmemiz yüzünden biraz uzun sürdü yol. minibüsün en arkasından en öne bağırmak zor oldu ve bu yüzden anlaşamadık diyip konuyu kapayalım*. oturacağımız yer konusunda doğal olarak farklı fikirler çıktı. çünkü ne kadar çok insan varsa o kadar farklı fikir vardır. normal bir şey olduğu için hiç sorun yaşanmadan tavuk gibi tünedik yeşilmişik yemyeşilmişik bir alana. poğaçalar*, dönerler, tılsım, bitlirapunzel ve uğuralper' in yaptığı börekler şenlendirdi piknik alanını. her zaman ki gibi ilişkiler son derece sıkı fıkı, hatta cıvıktı*. tek bir sorun bile yaşanmadan muhabbet edildi, şen kahkahalar etrafa fırlatıldı. yakantop*, voleybol*, futbol, ip atlama gibi birbirinden yerli oyunlar oynanıp pijamalar eşliğinde nedir.net reklamı yapıldı*.

not: tek sorun benim de bulunduğum yakantop grubunun her seferinde yenilip çim alanda oradan oraya kaçan topları yakalamak için yırtınmasıydı. yine de tüm provakasyonlara rağmen alnımın teriyle işin içinden çıktım*!

tavsiyesiyle, eleştirisiyle, emeğiyle ve varlığıyla güzellik katan herkese sonsuz teşekkürler. böyle bir ortam olunca her işin altından kalkar bu sözlük.

geleceğim diyip gelmeyenleri bu seferlik affediyor, telafi için diğer zirveyi işaret ediyorum! fakat lütfen bir daha soykaya adınızı öylesine yazdırmayın. plan, program ve organizasyon yapılıyor. en önemlisi parayla ilgili sorun çıkıyor.
...
angie: katılımcılığı ve her yazarla olan iyi iletişimlyle yine kendini göstermiş, güler yüzüyle her zaman ön planda olan yazar, canım.
bitlirapunzel: her zamanki deli, bizim deli. o olmadan bir şey yapılamaz. hep mi yapıcı, hep mi sıcakkanlı olur insan, kardeşim ya?
borris: eğlenceler dışında para toplama konularında da yardımcı olarak arkadaşlığını ve sözlüğe verdiği emeği yine gösteren sarı.
cadı kazanı: güzel yüzüyle, tatlı sohbetiyle insanın her zaman yanında olmasını isteyeceği iyi insan. sağol geldiğin için. nice kentucky fried chickenlara*!
clarissabutterfly: sağa-sola ya da öne-arkaya olmak üzere hiçbir tarafa hareket etmese de yağmurda ıslanıp dansettiği için çok yorulan bayan.
eazye: sözlükte yeni ama kalıcı olan, katılımclığı ve top peşinde koşmasıyla hafızalardan silinmeyecek olan arkadaş.
gordon: tarihin yazıldığı bir günle çakışmış olsa da zirveye gelerek yalnız bırakmayan, oradan oraya koşturan gürbüz.
h: yakantop konusundaki muhteşem başarısını giydiği şahane pijamayla kat kat arttıran, çekeceğim filmin baş rolü.
iglooman: geç de olsa gelen, bir daha ki zirveye ilk gelmesi gereken yazar.
kookaburra: az kaldın ama seni görmek bile yeterli. rüyana girmemi beklemeden böyle her zirveye gel bence*.
korkusuz: hem muhabbeti bol, hem yapılan her şeye katkıda bulunan arkadaşım. çantana nazar değmesin demek istiyorum*!
magistra: çok geç geldin, bunu asla saymam!
maybe someday: yakantop gibi ulvi bir oyunda asla karşısında olmak istemeyeceğiniz insan. valla her zirveye gelmeni zaten istiyordum, bu sefer özel mesaj atacağım*.
midas: hiç kimseye o pijama daha çok yakışamazdı. çatır çatır giymişsin valla! çok primatif ve kreatifsin ne diyeyim*!
misszorro: böyle bir arkadaşlık, böyle bir sözünde durma var mı? geleceğim diyip geldi. az durmuş olsa da benden puan üstüne puan aldı. bir taneymişsin sen valla. lütfen bundan sonra daha erken gel. bariz deliydi herkes. sensiz başa çıkılmıyor*!
quisatz haderah: öss denemesinin olmaması sayesinde zirveye katılıp beni sevindirmiş, bol koşup, bol eğlendiğim arkadaşım. geldiğin için cidden sağol. fakat nickini hatırlayana kadar herkesi seferber ettim, haberin olsun**.
raindrop: bizi beklettiği dakikaları olmamış, yaşanmamış gibi sayarak yaptığım her zirveye arkadaşlarıyla birlikte iltica etmesini istediğim, iki yılda bir kuaföre giderek milyarlar ödeyen solist.
ruhhas tasi: ilk defa zirveye katılmış osla da hiç de böyle bir izlenim bırakmayan, kendisine özel olarak hoşgeldin demek istediğim sportif yazar.
square nothing: minibüse yetişemeyip bizi üzse de yine de yanımızda olan, oyun sırasında oradan oraya koşan, daimi dost yazar.
tılsım: dünyanın en muhteşem insanı diyebilirim. hiç de fazla demiş olmam. ne yalnız bırakır, ne yardımını, emeğini esirger. her zirvede ya yaprak dolması, ya börek getirir. yorgun olsa da topların peşinden koşar. seni allah başımızdan* eksik etmesin be gülüm.
uguralper: seninle asla ve asla yakantop oynamam! en azından karşı takımdan olmam. beş kilo verdim be**.
urashima tarou: bu sefer daha çok konuşup gülebildik. gelebildiğin ve muhabbetin için sağolasın. ama bir sonrakinde ip atlarken ve voleybol oynarken görmek istiyorum*.
utque: beyaz, sarı, pembe olmak üzere tüm köşkleri adı gibi ezberleyen, beni telefonda kanser etmek üzereyken bir serap gibi önümüzde beliren, geldiği için çok ama çok sevindiren elitist dost.

göze çarpanlar:
- yakartop diye bir oyun yoktur! aslı yakantoptur. ilk önce dalga geçmiş olsak da doğruyu bize öğrettiği için uğuralper efendiye teşekkürler.
- veleybol diye bir oyun da yoktur. en azından bizim kıtada yok. aslı voleyboldur!
- h ve midas' ın sözlerine uyarak giydikleri muhteşem pijamalar hiçbir zaman gözlerimin önünden gitmeyecek!
- renkli istop oynarken renk olarak yeşil diyen arkadaşın gözünden öper, beni benden aldığı için tüm sözlük önünde iyi dileklerimi sunarım*!
2. dünyanın en güzel 2. zirvesi.
birincisi için; (bkz: 9 nisan 2005 nedir net basketbol zirvesi)

clarissabutterfly; iki elim cannes'da olsa gideceğim, göbekleri atıp atıp bitireceğim veciz organizasyon.
tılsım ; organizasyon komitesine talip olduğum organizasyon.
urashima tarou ; (bkz: urashima tarou nun zirveye gelmesi)
3. pazar günü 2 tane sınavım var iken cumartesi yapılması çok büyük bir haksızlık ve beni sevmemenin bir işareti olan zirve, pazara alın şunu dedirten zirvedir aynı zamanda ben olmazsam zaten zevkli geçmeyecek zirvedir hem pazar yapın bence hem 17 daha güzel asal sayı hem bak.
4. böyle bir organizasyon olur da gidilmez mi..? deli zirvelerin organizatörünün yeni zirve planı mıuhteşem* hava süper, ortam süper, kıçları yayıcaz çimene.. muhabbet.. gırgır.. eğlence..*
5. allah kısmet ederse katılmak istediğim zirvedir.**
6. bir kısım malzeme getirilmesi uygun olacak organizasyon (#555688) top, iskambil, tavla mesela. emirgan memirgan aga.....dalıyorum tam gaz*!
7. orada olmamam için hiçbir sebep göremiyorum*, mangal da yapmamza izin verirler mi acaba?

not: bir de börtü böceğin saçıma konmasının engellenmesini istiyorum gelmeden önce, manyaklar rengi görünce "bu kesin çiçek, baksana turuncu" diye saldırıyorlar da!!*

edit: balık hafıza yazarınız o sıralarda "perche" "allora""sono turca" gibi gavurcalarla uğraşmak zorunda olacağından börtüye böceğe selam etmek zorunda kalacaktır uzaktan..*
8. bu sefer eazye ve sleepy boy'u ikna edersem kesinlikle katılacağım ilk zirvem olacak zirve.
edit: sleepy boy ikna oldu geriye eazye kaldı.
edit2: eazye'yi de ikna ettim gümbür gümbür geliyoruz. *
9. 16 nisan olarak açıklanan sonradan bi baktığımda 17 si olarak değiştirilen zirve... * *
10. (#695421)'e istinaden: (bkz: ben senin arkandanım)
11. pazar günü fenerbahçe beşiktaş maçı var, kimse gelmez diyip eğlendiğim organizasyon *
12. güzelim organizasyon...
13. maç saati 11-12 olmayacağına göre gidilmesinde sakınca olmayan zirve. ayrıca maç olan ortamlar özellikle derbilerde tehlike teşkil ettiğinden belki hayat kurtaracak zirvedir. maç izleyeceğim diye candan olmak da var sonuçta.
14. pek bir zevkli geçecek gibi gözüken zirve.. tabiki orda olacağızdır..
15. 'sınavlardan sıkıldım hayattan artık zevk almıyorum temiz havaya ihtiyacım var'diyorsanız işte size bir fırsat.bu zirveye gelerek tüm sıkıntılarınızdan ve fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.etiennein katkılarıyla.**
16. premature kadavrayı baştan çıkarabilirsem* birlikte geleceğimiz yok çıkaramassam yalnız gelebileceğim zirvedir. * *
edit: * *
17. fenerbahçeyi satıp gelmeye çalışacağım organizasyon*
edit: iyi ki gelmişim
18. beraberimde 3 drag queenle* katılıp ajda pekkan'ın dünü bugünü yarını adlı şovu sergileyeceğim piknik zirvesi.
19. 1 nisan 2005 eşşek şakası zirvesi'nde tanıştık bunda da kaynaşıcaz.***
20. (bkz: nedir net yaz olimpiyatları)
21. soykaya eklenmiş bulunan zirve.. hemen ekleyin kendiniz bakiyim..
22. büyük bir ihtimalle mangalım, +1im, +2im, +3üm le birlikte orda olacağız. lakin biri bana avcılar - emirgan parkı arası yolun krokisini çizip göndersin kaybolurum valla..
23. balıkesirde olmamla birlikte, devamsızlık sorunu yaşayıp istanbula gelemeyeceğim için katılamayacağım zirve... * *
24. muhtemelen espri konusu olan tüp, çizgili pijama, dolma, sarma, haşlanmış yumurta ve patates, kuru köfte, salıncak gibi piknik öğelerini orijinal bir biçimde kullanan yedi-sekiz kişilik aile gruplarının arasında yapılacak, bu gruplardan birinin piknik tüpü üzerindeki çaydanlığına top isabet ettirmek suretiyle tatsızlık çıkarılacak zirvedir. ne de olsa pazar günü oldu mu istanbul'daki yeşilliğin her santimetrekaresine üç piknikçi aile bireyi düşer.
25. ertelense çok iyi olacak zirve. meteoroloji genel müdürlüğü'nün web sitesinde yarından itibaren başlayacak sağanak yağışın uyarısı var. kaynaklara göre sağanak yağış pazartesiye kadar yer yer devam edecek. börtü böcek zirvesi sudan çıkmış balık zirvesine dönebilir. ilgililer uyuyor mu!
»
Alakalı olabilir!
- 17 nisan 2010 hosgeldin bahar zirvesi
- 17 nisan 2004 konyaspor besiktas maci
- 17 nisan 2004 elazigspor trabzonspor maci
- 17 nisan 2005 fenerbahce besiktas maci
- 17 nisan 2005 kktc cumhurbaskanligi secimi

nedir.Net