19 kasim 2005 cayir cimen geze geze zirvesi »
1. öncelikle isim nerden geliyor diye sormayın, 30 eylül 2005 istanbul üniversiteliler zirvesine gelenler bilirler.

yıllardır düşünüyorduk. 19-25 kasım arasında vasati altı adet yazarın doğum günü var, bunu nasıl kutlasak diyorduk.
sonra aniden bir gaz geldi cafe bi dünyada masum masum, sessiz sedasız otururken*.. zirve yap, gelmeyen top olsun dedi ismi lazım olmayan bazı yazarlar..

belirtilen tarihte doğum günü olan yazarlardan yazılı taahhüt aldım, hiçbiri hediye istemiyecek.. hepi börtdey tu yu şarkısının çalınması da zirve boyunca yasaktır. doğum günü olması sadece zirve için vesiledir, bahanedir, ateş olsun da duman çıkarayım mantığıdır.

30 eylül 2005 istanbul üniversiteliler zirvesinde yeterince kurt dökülememiştir, kalan kurtların tahliyesi amacıyla yeniden toplaşmayı arzu etmekteyiz.
üniversiteli, üniversitesiz, işli, işsiz, doktor, avukat, varoşlu, varoşsuz ayrımı yapılmadan toplaşıp sohbet etmek niyetinde olan yazar arkadaşlar.. buyrunuz size zirve..

saygılarımızla,
2. 30 eylul 2005 istanbul universiteliler zirvesi'nde kurtlarımı elimden geldiğince dökmeye çalıştım. ancak eve vardığımda gördüm ki birçoğu hala duruyor. demek ki en yakın zamanda bir zirvede kalan kurtları da dökmek lazım gelir. ancak benim sayın organizatörden birkaç ricam olacak:

1) öncelikle birisi kesinlikle kamera getirsin, önemli anları ölümsüzleştirelim. ben kesinlikle kaçırmak istemediğim bazı görüntüleri kaydedemediğim için yanıyorum şu anda.
2) zirve organizatörü wise zirvenin ilk bir saatinde 10 tane bira içsin, kafası güzel olsun, bizleri eğlendirsin *.
3) zirvede çalınacak tek şarkı cayir cimen geze geze olsun. pardon, arada bir de kara gözlü çingenem çalınsın.
4) cafe bi dunya'daki masaların yerine daha sağlam masalar getirilsin, zira oynamak için üstüne çıktığımda az kaldı düşüp kafayı yarıyordum**.
5) cafe bi dunya belediyeden özel izin alsın, 24 saat açık kalsın. 4'te kapandıktan sonra serseri gibi sokaklarda dolandık. 5 tane genç delikanlı az kalsın travestilere yem oluyorduk gecenin bir vakti.

hoş bu maddeler gerçekleştirilmese de gelmek zorunda kalacağım zirvedir. çünkü dedim ya, birikmiş kurtlarım var hala!
3. 30 eylul 2005 istanbul universiteliler zirvesi sırasında yapıldığı gibi saat başı 5 kere aynı şarkıyı çalacaksanız top olsam da gelmem denilecek zirve.* *
4. bir klasik olması beklenen zirve! geleneksel hale gelsin* *
5. iki elim kanda olsa gelicaaam zirve.
6. organizatörü wise olmalı bu zirvenin... şarkı seçimini falan da ona bırakmak lazım tabi...
7. organizatör wise kişisinin evde yemek bekleyen babaları düşünüp zirveyi erken saatlerde başlatması durumunda açılın hüleyynnn nidalarıyla katılacağım zirve
8. büyük bir organizasyon olcak. bekleyin ve görün. detaylar az sonraaaaaaaa....
9. ismen pek bir pikniksel zirve gibi gelen ama aslında iç mekan zirvesi olan zirve. çayır çimen gezeceğiz, geveze olup çıkacağız, hanım teyzelere küsmemeleri için yalvaracağız falan diye düşünüyorum.

gelip gelmeyeceğini yazma yasağı sebebi ile bu formata aldık idare edin.
10. (bkz: zirve duzenleme kurallari/auryn)

zirve organizasyonu girişimim maalesef birinci maddeye takılmıştır. sözlükte pasif yazar olmanın zaralarını görüyorum. *

zirveyi organize etmek isteyen 750 başlık sahibi varsa memnuniyetle edebilir, ben de katılmaktan onur duyarım.
11. hayır efendim, wise kişisi organizasyona kaldığı yerden devam etmelidir.
zira sözlüğümüzün auryn'inin (#945889) nolu entrysini dikkate alarak sol framede zat-ı muhterem kısmına wise yazıp arattığımda (981) baslik bulundu ibaresi ile karşı karşıya kaldım. bu demek oluyor ki wise zirve düzenleyebilir.
12. zirve mekanı olarak cafe bi dünya seçilmiştir. kafamıza göre düzenleyip süsleyeceğiz. en uygun mekan orası.

zirve soykaya eklenmiştir.
13. büyük ihtimalle katılamayacak olsam da 23 kasımda doğum günü olan biri olarak sonrasında bir "hepi börtdey tu yuuu" beklediğim zirve.*
14. organizatörlerden ses çıkmıyor diye zirve askıya alındı zannetmesin kimse..

8 ekim 2005 cumartesi akşamı wise, kuzu makatında marine edilmiş mantar soslu perne, kookaburra bizzat zirve mekanına denetime gitti.

mekanımızdaki odalar arasındaki duvar, daha fazla pist alanı oluşturulması amacıyla ısrarlarımız sonucu zirve için kırdırıldı. ( sırf zirve için valla), ramazan sonuna kadar bar yapılacak. ( bu hazırlık da zirve için, kıymetinizi bilin). mekan sahibi biricik mustafamız gitar çalışıyor bu zirve için, özellikle çayır çimen geze geze ve indim dereye taş bulamadım türkülerinde pratiğini geliştiriyor.

hazırlıklar tam gaz devam ediyor.. ya siz? hazır mısınız bu zirveye?
15. wise kişisinin çayır çimenden bahsedip bu aç karna aklımı çeldiği zirvedir.

hayvan burada siz neredesiniz.
16. 19 gün sonra yapılacak zirvedir. bazen yapılacağı tarih unutulup "hastiir kaçırdım zirveyi" denilip bakılır ve 19 kasım tarihinde olduğu görülünce yüreklere su serpilir.
17. katılmak istediğim fakat sıkılacağımdan korktuğum güzele benzeyen zirve toplantısı.
18. 17 entry ve 31 katılımcıyla mod'ların *sözünün dinlendiğini gösteren ilk zirve ayrıca bomba olcak..
19. efendim son kontroller yapılıyor tarafımızdan*. cafe bi dünya yavaş yavaş zirveye hazırlanıyor. turn table bile gelmiş, galiba bizim için özel olarak dj bile getirilecek, bakalım...
yakın zamanda açılışı yapılacak cafe bi dunya'nın ve son bir kez daha kontrolleri yapacağız...
az kaldı....
20. insanın içinde cafe bi dünya'nın altına tekerlek takılarak mobil hale geleceği, çayır çimen gezmeye gidileceği izlenimini bırakmış zirve...bir sonraki aşama ise cafenin temeline roket takıp uzaya uçmak olacak böylece 12 ocak 2342 kral sozluk uzay ussu alfa zirvesi olarak planlanan uzay zirvesi erkene alınmış olacaktır.
21. zirve resmi muhabirimiz (ofişıl piik riportır) madviper'ın 08.11.2005 tarihli (#974059) entrysinde de belirttiği üzere zirve mekanımızda müzik seçiminde katılımcı çoğunluğu söz sahibi olacaktır. *. istek şarkısı olanlar şimdiden ilgili mercilere mesaj atsınlar ki o şarkıları hemen mekanın repertuarına aldırtalım.

zirve umumun talebine bağlı olarak sabahın ilk ışıklarına kadar sürebilir, bunun sözünü de canımız kanımız mustafamız'dan almış bulunuyoruz.


edit : istek şarkılar gelmeye başladı :

kimden: kalamar
baslik: yanitla
ben latif doğan'dan eşarbını yan bağlama adlı klasiği cubadaki halama, tokyodaki enişteme ve mezardaki arkadaşıma armağan etmek istiyorum, mendile yazmaya gerek var mı


22. organizetörler okadar iyi çalşımaktadır ki cafe bi dünyada ufak çaplı bir eğlenceye hazırlık amaçlı bir toplanım düzenlenmiştir...
bu toplanım sonucunda anlaşıldı ki zirve mükemmel bir şekilde eğlenceli geçicektir, ayrıca sucul * bir ortam olacaktır...
* * *
23. duyumlara göre ertesi gün sınavı olanların bile gideceği zirveymiş**, bağırsak kurtlarının da dökülmesi bekleniyormuş yani o derece oynayacakmış gidenler*.
24. tamamen tesadüf eseri, tam da zirvenin yapılacağı tarihte istanbul'da olmam nedeniyle büyük olasılıkla katılacağım zirvedir.*
25. nedir.net catisi altinda ilk kez katilacagim etkinlik oldugu icin kalbimi pitir pitir attiran adrenalin salgilayici zirve.
»
Alakalı olabilir!
- 19 kasim 2004 imaj hicbir sey alkol her sey zirve
- 19 kasim 2005 fenerbahce vestel manisaspor maci
- 19 kasim 2006 fenerbahce besiktas maci
- 19 kasim 2005 odtu ocal gruntz michel trio konseri
- 19 kasim 2005 real madrid barcelona maci

nedir.Net