21 ekim 2005 izmir depremi »
1. istemsizce (bkz: salavat) geitrten çok sağlam deprem. elim ayağım titriyor abartısız şu anda.

çok sonra gelen edit: öyle üç buçuk atmıştım ki başlığı izmir derpemi ya da benzer bir şekilde yanlış açmıştım. (#957247) ve (#957246) nolu entryleri görünce hatırladım bu sakat dakikaları hey gidi günler. la hatta entryde salavat getirten i de geitrten yazmışım be.
2. istanbul'dan da hissedilmiştir çok çok hafif bir şekilde.
3. aynı deprem şu anda istanbul'da da olmuştur. ya da hissedilmiştir.
4. istanbul'u cok hafif sallayan, merkez üssü ve siddeti henüz aciklanmamis deprem. aldigim istihbarata göre saglam sallamis.
5. yarattığı korkunun başlıktan anlaşılabileceği deprem.
6. birçok şehirden hissedilmesiyle "höh" dedirten deprem... 5.9 şiddetindeymiş...
http://www.koeri.boun.edu.tr/scripts/sondepremler.asp
7. şimdiye kadarki en şiddetli ve uzun olanıydı.
8. kandilli rasathanesi'ne göre 5.9 büyüklüğündeki deprem.
http://www.haberkusagi.com/newsfull.asp?id=9941&r=21%2E10%2E2005+00%3A57%3A40 yeni gelişmeler de yazılcakmış.
9. izmir ve halkinin zarar gormeden şu tektonik hareketleri atlatmasını tüm kalbinizle dilemenize yol açan olay.bir bakıma ufak ufak tepkimelerle bu enerjinin açığa çıkması bir anda çıkmasından çok daha iyidir.
10. izmirde okulları bir gün tatil ettirmiş deprem.**
11. telefonlarin yine kilitlendiği, insanlarin yine korkudan ne yapacaklarını bilemediği, akabinde kanalı hatırlamıyorum ama yine istanbulu tetikler mi acaba sorusunun soruldugu deprem. öğrendiğim kadarıyla sadece maddi hasar ile atlatilmiş. hepimize geçmiş olsun.
12. babamın tekirdağ'dan "deprem oldu, fark ettin mi?" diye beni aramasının, depremin marmara'da olabileceği endişesine kapılmama sebebiyet verdiği deprem. şükür diyorum, şükür ki küçük şiddetlerde ve/veya kısa sürelerle olan bu depremler, tek bir deprem şeklinde olmuyor.. tarihte kendi içimizde de bunu çok gördük, yakın zamanda da pakistan'da görüyoruz; üzücü ve korkutucu bir durum..

****
13. konak ta bir kadının kalp krizi sonucu olmesine neden olan deprem.
14. kandilli rasathanesine göre 00:40-04:19 arasında şiddeti 5.9-3.5 arasında değişen 16 deprem olmuş.
15. (bkz: 17 ekim 2005 izmir depremi)
16. hic 5,9 gibi sallamayan,insanı cenin pozisyonuna getiren,geceyi arabada gecirten deprem olmustur
17. depremin avcılar'dan bile hissedildiği dillendirilmektedir tv'lerde. öyle ki, avcılar ve civarında bazı insanlar geceyi sokakta geçirmişlerdir. gariptir ki, 7,4'lük kocaeli depremi, izmir depreminden 10 üzeri 15 kat büyük olmasına rağmen izmirde hissedilmemiştir. bu ne perhiz, bu ne lahana turşusudur?
18. okulları bir gün süre ile tatil olmasına sebebiyet veren deprem. uzun sürdü, korkuttu. 4 gün önce olan 17 ekim depremlerinden daha şiddetli hissedildi.
19. en ağır biçimde uyuyan bir insanı bile uykusundan eden deprem olmuştur.*
20. okulum izmir yüksek teknoloji enstitüsü mühendislik binalarında ciddi hasara yol açan depremdir, özellikle personel tuvaletlerinin durumu çok kötü ve içerisi yıkık kullanılmaz hale gelmiştir.ayrıca binanın çeşitli yerlerinde duvar göçmeleri ve kolon çatlamaları bulunmaktadır, durumun ciddiyetinin anlaşılması için görmek yeterli.az önce makina mühendisliği bölüm başkanımızdan aldığım bilgiye göre bölümümüzdeki bütün faaliyetler durduruldu ve binalara giriş çıkışlar yasaklandı, inceleme yapması için uzmanların gelmesi bekleniyor.
21. istanbulda olmadığı için uzun süre televizyonların sadece altyazıyla duyurduğu deprem.
(bkz: bu deprem istanbulu tetikler mi)**
22. balıkesir'de de şiddetli hissedilmiş ve dışarda yatılmasına neden olmuştur... merkez üssü izmir olup çevre illerde de hissedilen bu depremde ve oluşabilecek depremlerde can kaybının olmamasını diliyoruz...
birçok vatandaşı evinden, sevdiklerinden eden doğa afeti depremin şu sıralarda kendini sıkça göstermesi 'bir yıkım daha mı?' sorusunu akıllarda oluşturmuştur...
kendini hissettirmiş ve hissettirecek depremler yüzünden insanlarda ruhsal bozukluklar meydana gelmiştir... derinlerden birkez daha bu korkuyu yaşamamak dileğiyle...
23. "dur ulan dur artık" dememe ragmen durmayan depremdir... dandiniyi, dastanayı, danaların bostana girisini, bostancının danayı kovusunu ve lahanayı göstermistir...
24. alsancak'ı fena sallayan ve altımızın dolgu olmasından dolayı bizi gece gece endişeye sürükleyen depremdir.hepsi ürkünçtür.**
25. ege halkını son 4 gündür diken üstüne alan 17 ekim deprem(ler)iyle başlayan dizinin bir devamı niteliğinde olup; bağımsız bir deprem kadar çok hissedilen <ki sanmaktayım ki izmir halkı son günlerde artık 3-4 şiddetindeki depremlere aldırış bile etmemekteydi..> ; gece çoğu kişiyi uykusundan ne olduğunu anlayamadan ya da rüyayla karışmış bi halde sallayarak uyandıran 00.40 depremi... Şiddeti 5.9 olup merkez üssü yine seferihisar açıklarıdır. fakat bu sefer depremin yüzeyde değil derinde olması sebebiyle istanbul'un bir bölümü bile sarsıntıyı hissetmiştir.

lakin bu deprem artık halkımızın büyük ölçüde tedbirli ve mantıklı davrandığını da göstermiş; izlenimlerimce bütün izmir zelzele sonrasındaki 3 dk(!?) içinde büyük ölçüde boşaltılmış ve trafikteki büyük yoğunluğa rağmen pazartesi günü yaşanmış kural ihlalleri; trafik kazaları vs vs gibi problemlerin hiçbirinin yaşanmadığı da gözlenmiştir...
»
Alakalı olabilir!
- 21 ekim 2010 besiktas porto maci
- 21 ekim 2007 cumhurbaskani secimi referandumu
- 21 ekim 2007 anayasa referandumu
- 21 ekim 1992 sigma olomouc fenerbahce maci
- 21 ekim

nedir.Net