30 eylul 2005 istanbul universiteliler zirvesi »
1. organizatörlüğünü bizzat kendim üstleneceğim ve tophane'de nargilecileri buluşma mekanı olarak düşündüğüm, bir çok kişinin de katılacağını tahmin ettiğim güzel bir zirve.
2. "nargilemin marpucu da gümüştendir gümüşten" diyerekten koşarak geleceğim zirvedir.. özlemişim efendim tophane'nin nargilesini fokurdatmayı * *..
3. başlık yanlış yorumlanmaya.. sadece istanbul üniversitesi'nde okuyan yazarlar için değil, istanbul'daki üniversitelerde okuyan yazarlar için düzenlenen bir zirvedir.. okulların açılma tarihine yakın olan 30 eylül tarihi seçilmiştir.. böylelikle istanbul'a şehir dışından gelen yazarlarımız da burada olacaklardır..

zirve yakın zamanda soykaya eklenecektir..
4. büyük bir hevesle katılacağım zirve.
5. tam da yaz okulu unutulmuş, yeni dönem için yanan umut ışığı henüz parlakken, dersler kafa mikmeye başlamadan, havalar soğumadan, sonbaharın tadını çıkarmak ve eğlenmek isteyen tüm üniversiteliler için biçilmiş kaftandır. büyük ihtimalle geleceğimdir.
6. büyük ihtimalle orada olurum.. okullar açılmadan önce son bir eğlence olur bize de..
7. (bkz: wake me up when september ends)**
8. piç gibi kenara atıldığımız zirve. *
9. allah nasip kısmet ederse olacagım orada
10. kaç yıl üniversite oku, kimse zirve düzenlemesin, sonra tam mezun ol, hemen üniversiteliler zirvesi düzenlensin. ayıptır. neyse, ben bu zirveyi basar mıyım? bence basarım...
11. allahım tarihini de yerini de ne guzel secmisim dedigim zirve *
12. sınıf ayrımı gözeten zirvedir. bölücüdür, falandır, filandır. * * *
13. nasıl yani şimdi sadece istanbul daki üniversitelerde okuyanlar mı katılabilecek bu zirveye ankara da okuyor olup hatta okulu bırakmak üzere olan kişiler dışlanacak mıdır? ayıptır. günahtır. olmaz öyle şeydir.*
14. (bkz: iste universiteli) *
15. sozluk vize sinavlarinin yapilacagi zirve.
16. efendim istanbul dışındaki üniversitelerde okuyan yazarlar gelirse tekme tokat dövüp ortamdan dışlayacağız diye bir durum söz konusu olamaz elbette.. zirve istanbul'da düzenleneceği için böyle bir isim uygun görülmüştür.. gelen herkesi bağrımıza basacağız, nargilelerimizden birer fırt çektireceğizdir.. hatta tavla oynarken bir kere zar da attırırım, söz veriyorum*..
17. okula hazırlık için olmazsa olmaz zirvelerden biridir... üniversiteye yeni giren arkadaşların da katılmasını ümit ediyorum...
18. nargile, istanbul, çay, muhabbet.. ben neden olmayayım ki!.. katılacağım ilk zrive olmasını nargileye borçluyuz o ayrı. *
19. ben de varım demekten kendimi alamadığım zirvedir.
20. ben de gelirim çok da eğlenceli olur dediğim zirve.* *
21. üniversiteyi yeni kazananların daha bi aşkla katılacaklarını düşündüğüm zirve.
22. nargile içmediğim için gelmeyi düşünmediğim zirvedir.
23. güzel bir zirvedir ama neden o kadar geç?
24. katlmayı en çok istediğim zirve.
25. tophane'deki nargilecilerle görüşüp zirve mekanı ve saati kesinleştirildikten sonra soykaya eklenecek zirvedir.. tahminen akşam üstü 17.00 civarlarında toplanacağız.. nargilelerimizi, çaylarımızı içip keyif yaptıktan sonra kadıköy'e geçeceğiz ve a fall for stella'yı izleyeceğiz..
zirve tarihinin 30 eylül olarak kararlaştırılma sebebi ise şudur; istanbul'daki üniversitelerin çoğu o tarihlerde açılacaktır ve istanbul dışında ikamet eden yazarlar da o tarihlerde istanbul'da bulunacaklardır.. geniş bir katılım sağlamak amacıyla böyle bir tarih seçilmiştir.. bilginize..
»
Alakalı olabilir!
- 30 eylul 2005 kreator istanbul konseri
- 30 eylul 2009 cska besiktas
- 30 eylul 2006 duman konseri
- 30 eylul 2 ekim 2005 kars festivali
- 30 eylul 2005 turkiye brezilya maci

nedir.Net