7 ocak 2006 istanbul kalburustu zirvesi »
1. sozlugun esref-i mahlukati'ni toplamayi amac edinmis zirve. istanbul sinirlarinda ve ocak ayi icinde olmasi disinda bir organizasyon soz konusu degildir. organizator* davet usulu zirve düzenleme gelenegini başlatmayı hedeflemektedir.

edit: zirve kurallları gereğince zirve herkesin katılımına açılmıştır. daha önceden davetiye almamış olsa bile isteyen gelebilir.
2. (bkz: kalburustu reloaded)**
3. 2006 nın ilk zirvesi olacak gibi katılıp sohbetler edilecek, gidilecek görülecek
4. daha gerçekleşmeden sözlükte kıyamet kopartan zirve. anlaşılan sözlük tarihine geçecek.
birşeye anlam veremiyorum. daha kimse çağırılmadan, hiçbirşey belli değilken neden birileri alınıyor, kendilerini şerefsiz ilan ediyor, komplekse giriyor? kalburüstü olmak kolay değil ki! kalburüstü olmayan şerefsiz olmuyor ki! ben çağırılmasam şahsen çok da zoruma gitmez, çünkü haddimi biliyorum. hele bir bekleyin, çağırılmazsanız o zaman alınganlık gösterirsiniz. ya bir de çağırılırsanız, verdiğiniz bu tepkilerden dolayı utanmayacak mısınız o zaman?
5. (bkz: kalbur fetişizmi)
6. -kalburüstü zirvesi varmış sana geldi mi davetiye, eşref-i mahlukat toplanacakmış#930341
+hmm ne güzel ama ben hiç düşünmiim bunu eşref sensin diyim sen anla.
-mahlukat noldu?
+bilmem....#932750.
7. zirve amacını saptıran zirvedir. kalburüstüler buyursun toplansın kalburüstü bir zirve yapsın. kompleksli yazarlar da oturup çalışsın, kalburüstü olmaya uğraşsın da davet edilsin. kalburüstü olmayan herkesin tek amacı üç ayda kalburüstü olmayı başarıp davet edilmek zaten*.
8. bu zirveyi düzenleyen kusursuz muhteşem ve şahane insanların diğer ezik ve zavallı yazarları da davet etmesini arzuladığım zirve... onlar olmasaydı bu sözlük sözlük olamazdı zaten... bizim gibi gariban yazarları da unutmazlar umarım bizleri de sevindirirler... herşey kalburüstüler için...
9. "yo cemaat bunu haketmiyoruz
yo cemaat bunu kabul etmeyelim
bütün eşref-i mahlukat toplandık toplandık toplandık
sorduk neden yıprandık yıprandık yıprandık
hiç durmadan yozlaştık yozlaştık yozlaştık
şimdi niye zorlandık zorlandık zorlandık .."
10. padişahım çok yaşa, deyimler sözlüğümüze, osmanlı devleti döneminde, padişah ve vezirler için, halk tarafından hep bir ağızdan okunan dua olup alkış yerine geçmiştir. osmanlı döneminde, padişah ve vezirler halk arasından geçerken veya cuma selamlamalarında, sadece padişahım çok yaşa demezlerdi.
uğrun açık, ikbalin füzun olsun
devletinle bin yaşa
aleyke avnillah gibi dua cümleleri de söylenirdi. ancak bu sözlerden sonra, padişahın fazla gururlanmaması ve tevazu göstermesi için, gururlanma padişahım senden büyük allah var cümlesi söylenirdi.
aslında bu dua cümlelerine benzer alkış cümleleri, dünya var olduğundan beri, tarih boyunca halk tarafından kral, hakan, sultan, çar, imparator gibi yöneticilere söylenmiştir. bugün de, tüm dünyada, kral, kraliçe, devlet başkanı, başbakan, bakan gibi yöneticilere söylenmektedir. ancak tek bir farkla:
o da osmanlı geleneğinde olan gururlanma padişahım senden büyük allah var diye padişaha tevazuya davet eden hatırlatma cümlesi. bu cümle, osmanlı ile birlikte, artık tarihe karıştı. *

zirve çıkışında avam kategorisindeki yazarların toplanıp gururlanma kalburüstüm senden büyük allah var diye seslenmeleri caizdir.
11. sözlüğün en kıdemli zirvesinin mekanı ve tarihi kesinleşmiştir. mekan bulma çalışmalarında değerli dostum ubeydullah'a teşekkür ederim.
sözlüğün eşref-i mahlukatının gönüllülerinden oluşan bir kurulun uzun geceler msnde yaptığı toplantılar sonucunda öncelikle zirveye çağırılacak olan eşrefi mahlukatın listesi kararlaştırılmıştır. yakın zamanda davetler de başlayacaktır. zirvenin tarihi de kesinleşmiş olup, 7 ocak 2006 olarak kararlaştırılmıştır.
zirvemizin büyük organizatörü, eşref-i casus sırf bu zirve için kalkıp taa memleketinden istanbul'a gelecektir. bu yüzden davet edilecek kalburüstü yazarlardan da aynı duyarlılığı beklemekteyiz efendim *.
zannediyorum ki pek keyifli bir zirve olacak, hatta benim düzenlediğim zirvelerin kalitesinin bile üstüne çıkacağından şüphelenmekteyim *.
hepimize şimdiden hayırlı ve uğurlu ola!
12. acaba kim kalburüstü diye davetlerin başlamasını heyecanla beklediğim zirve. acaba kimler o eşref i mahlukatın içinde. yani kalburüstü olmayan rezil, tukaka ikinci sınıf yazarlardan olmayı hiiiiç istemem. hatta biz yazarlara yeni bir sözlük kurulması taraftarıyım ki kalburüstü yazarların entry'leri arasında göze hitap etmeyen, kalitesiz entry'ler bulunmasın. hatta eğer kalbürüstü sayılmıyorsa math de sözlüğü o yazarlara versin, moderatörlük yapsın. böylece sınıf ayrımı günlerine döner, ki kalburüstü yazar terimini kullananların entry'leri araştırılırsa istenenin de bu olduğu görülür, soylular yönetici olmuş olur.
hepimize geçmiş olsun ey kalburaltı yazarlar.
13. düzenleyenlere ve organizasyona yardım edenlere baaklırsa kalburüstü zirveden çok yeşil zirveye benzeyen zirve.
14. sanırım bu bilderberg toplantıları gibi gizli bir zirve olacak.yada bop projesi konferansları gibi.* * *

bakalım kalbura göre yerimiz neresi beklemedeyiz. *
15. birileri kendini sıyırma, özel hisetme/hissettirme çabasında olduğunun anlaşıldığı zirvedir.madem olay davet usulü yapılacaktır o halde başlığa entry e ne gerek vardır? davet edilecek kişilere mesaj atıp ne halt edilecekse edilir.başlık acıp "herkesi almıyoruz kardesim" tarzındaki entryler komik ve çırpınır vaziyette görünmektedir. * *
16. istanbula pasaport ile girmenin artık aktif hale getirilmesini tbmm'den talep edilesi zirve
17. (bkz: how to be a kalburustu in 10 days)*
18. korsan olarak yapılması daha uygun zirve alternatifi için (bkz: istanbul nalbur üstü zirvesi)
19. (bkz: kalburabastı/aysu)*

**
20. kalburüstü tabirinin kafaları karıştırması, manasızlık ve mantıksızlık ithamlarıyla nitelendirilmesi zirve isminin ne kadar isabetle konulduğuna delalettir. efendim, sözkonusu olan bir süreç, seyir ya da kimlikten hareketle yapılan bir değerlendirme değildir. herkes kendine belirlediği konumla, üslupla, meşguliyet ve gündemlerle maluldür. bu noktalara nisbetle, fikri, bilgiyi, insanlık meselelerini önceleyen ve sözlükte böylece mertebesini bulan yazarların biraraya gelip hasbıhal etmek istemeleri tamamen doğaldır. mamafih, mertebeyi tesbit ve tayin etmek de hiç zor bir ameliye değildir.şöyle gözucuyla bakmak kafi. bakıp da utanabilmek de bir fazilettir, korkmayın. son olarak; "kalburüstü" yerine "havass" zirvesi de denebilirdi. belki bir dahaki sefere öyle isimlendirir sayın tertipçiler. çünkü bunun zıddı olan "avam" tabiri sanırım daha açık.
21. yazarlari birbirine düsürmek için disaridan birilerinin * ortaya attigi zirvedir. böyle bir zirve olmayacaktir, olamaz da.* nedir net i içten çökertmeye çalisiyorlar, bu oyuna gelmeyin.
"kardesi kardese düsman ettirmeyin lan" dedirtir son olarak.
22. iddqd'nin de mutlaka çağrılması gereken zirve. *
23. (bkz: yedik onu biz)
24. adını sol frame de bu kadar çok görünce öldüğünü sandığım zirve **
25. herkeşlerin gelebilerliği üzerine alınan karar uyarınca, beattles abilerin come together adlı güzide eserini hediye etmek istediğim zirvedir.
»
Alakalı olabilir!
- 7 ocak 2006 haggard istanbul konseri
- 7 ocak 2006 kipris hellim ekmek zirvesi
- 7 ocak 2006
- 7 ocak 2006 muhtemel broadcast konseri
- 7 ocak 2010 efes pilsen olympiakos maci

nedir.Net