abur cubur
1. cikolata,seker gibi acligi yatistiran ama asil temel besin gidasi olamiycak ürünlere verilen genel ad
2. fakir yiyecegi:
3. gereksiz işe yaramıyan şişmanlkatan yiyecekeler
4. evde bulunması bile insanın içini rahatlatan,tatlı,tatsız zamanını yemek yemekle geçirmek isteyen insanların gözü kulağı..
5. sırası, tadı, yararlığı gözetilmek-sizin rasgele yenen şeyler
6. misafir gelmeden önce bol bol alınır, misafirler azcık yerler, onlar gider, bir hafta siz çöplenirsiniz türünden yiyecekler.*
7. dengesiz beslenme nin halk dilindeki adi.
8. fuzuli yiyecek.
9. (bkz: dadak sadak)
10. damar tıkayan, kilo yapan, hiç bir besleyici değeri olmayan, diş çürüten besin maddeleri.
11. genelde can sıkıntısından yenen sağlıksız bilumum şey.
12. film izlerken, maç izlerken, ders çalşırken, yalnız otururken, bilgisayar başında, yemekten önce, yemekten sonra hiç fark etmez alışan için her zaman zevkle yenebilen, hatta anneden çoğu zaman "burda mis gibi yemek var sen gene mi abur cubur yiyorsun" diye azar işittiren, olmadık zamanda krizleri tutabilen * yiyecek türü.
13. ey türkoğlu türkler boku yediniz. abur cubur da yiyemeyeceksiniz. farkında olmadan nice yıldır ermenice kelimeler sarfeden o dilinizi kesseniz yeridir bence. şirke bulanmak gibi bir şey. o müstesna diliniz ermenice bir kelimeyi sarfetmiş yıllarca bilmeden. nasıl bu kadar kaynaşmış, bizden sanılmış acaba, neden hiç huylanmadınız acaba. nasıl da iç içe geçmişiz. bunun gibi nice örnekler var farkında mısınız. dille kalsa yine iyi, başka uzuvlarınızı da ermeniden, kürtten, rumdan almış olabilirsiniz. yetmiş milletin yetmiş bin senedir yaşadığı topraklarda ari olmak gibi abes bir övünç kaynağınız var ya istihza edesim dahi gelmiyor.
14. ing : junkfood
Alakalı olabilir!
- abur cubur adam
- abur cubur yemek
- abur

nedir.Net