ahmet umit
1. patasana adlı tarihi polisiye romanıyla tanınan* modern yazarlarımızdan biri.
2. ben şahsen tanımaktayım kıllı ahmet abiyi iyi adamdır kendisi sis ve gece patasana beyoğlu rapsodisi romanlarından bir kaçıdır polisiye gerilim tarzı romanlar yazar doğan yayıncılıktan çıkar kitapları
3. çok bi sevilesi kitaplar yazan hatta kitapları çizgi roman ve dizi haline getirilen yazar...
4. bütün romanlarını okuyabildiğim güzel insan tabi (bkz: kukla) nın ayrı bı yerı vardır
5. polisiye roman türünde gönüllerde taht kurmuş ama insanların değerini anlayamadığımızdan bir popstar xxx *veya başkası kadar tanınmayan yazarımız
6. (bkz: karanlikta kosanlar)
7. çok hoş ve sürükleyici kitaplar olmasına rağmen bir iki kitabını orjinal ve özgün bulmadığım yetenekli yazar.
8. patasana okunması gereken, şeytan ayrıntıda gizlidir okunmaması gereken kitapları. nedeni ise, şeytan ayrıntıda gizlidir kitabının kısa öykülerden oluşması ve ahmet ümit'in kısa öykülerde değil uzun soluklu polisiyelerde başarılı oluşudur.
9. özellikle sürpriz sonlarıyla hatırlanacak iyi yazar.
10. ilk defa bir semineri sıkılmadan dinlememi sağlamış kafa insan.
11. sürükleyici polisiye roman yazarı..bir solukta okunulası kitap yazarı...son kitabı 'beyoğlu rapsodisi' ile yeni kitabını sabırsızlıkla beklenten yazar kişisi...
12. polisiye yazrıdır ugur yücel haluk bilginer gibi onemli isimleri kadrosunda barındıran karanlıkta kosanlar adlı dizinin oyküsü de bu yazara aittir.
fakat bu dizi pek tutulmadı gubidik birsürü diziyi agzının suyu akarak seyreden türk halkı anlayamadı
13. elinize aldıktan sonra bırakması imkansız romanlar yazan polisiye türünün usta yazarlarından. sonunun nasıl biteceğini tahmin edemediğiniz gibi "nasıl olur ya "diye apışıp kaldığınız da olur. (bkz: kukla)
14. beyoğlu rapsodisi ile sevdiğim ve gerçek polisiye yazarı olduğunu düşündüğüm, aşk köpekliktir kitabıyla ise cezmi ersöz gibi yazdığını keşfettiğim bir yazar...*
15. birasını içtiğim, genelde siyahlar içinde olan, bıyıklı sakallı, günümüz polisiye romancılığının en iyi örneklerini veren, genellikle istiklal üzerindeki baraka'da takılan, ayrıca genel dünya görüşüyle de takdir edilebilecek olan yazarımız.
16. televizyon dizisi haline getirilen romanı için (bkz: şeytan ayrıntıda gizlidir)
17. sis ve gece, beyoğlu rapsodi, aşk köpekliktir isimli kitaplarını okuduğum, kurgu zekasına ve kelimeleri seçmekteki özenine hayran olunası, jean grange'ı hatırlatan yazar.
18. kavim isimli kitabı da diğer kitapları kadar başarılıdır. insanın "dur ya bunlar çözemeyecek ben bi el atayım" demesine sebep olur.
19. türk polisiye romanlarını batının esirliğinden kurtarmış zat-ı muhterem
20. (bkz: masal masal içinde)
21. son romani bab-i esrar olan yazar.
Alakalı olabilir!
- ahmet utlu
- ahmetli
- ahmedum
- ahmet samim
- ahmet murat

nedir.Net