ajda pekkan »
1. eski fotograflarına bakınca estetik mucizesini daha bir iyi anlamamıza neden olup,michael jackson ın yurdumuzdaki takipçisi pop müzik sanatçımız.izlerken konuşmasının,gülmesinin ona acı verdiğini düşündürecek kadar çok estetik yaptırmış kadın.
2. siyah-beyaz filmleri dahi olan şarkıcı ve oyuncumuz.
3. kliplerindeki danslarıyla gülmekten yere yatıran estetik mucizesi insanımsı...
4. gergin kadın
5. (bkz: semiramis pekkan)
6. ciddi bir psikolojik tedaviye ihtiyaci oldugunu dusundugum insan. bir kisi dusunun ki, degisen modaya gore dislerini degistirsin, burnunu insan burnu seklinden cikarsin, dudaklari yara olana kadar doldurtsun, o kisinin yardima ihtiyaci vardir. kendisini yakindan gordugunuzde, bu kadincagiza bunlari yapanin hipokrat yemini ettigine inanamazsiniz. ayrica iyi bir sarki yorumcusu oldugu gercegi, bu metamorfoz askinin yaninda hep ikinci planda kalmistir.
7. turkiye'de sanatciligindan* cok estetikleri konusulan usta yorumcu. yillarca turk pop muziginde ustlendigi "yurtdisinda yapilan muzigi turkiye'ye getirmek" misyonunu, iyi soz yazarlarinin destegiyle cok basarili bir sekilde yerine getirmistir. ayrıca kendisi yeri gelmiş en has arabeski entrümanıyla, düzenlemesiyle, sözüyle yapmıştır. diskografisi * doktora tezlerinde incelenecek kadar derindir. turk pop tarihinde onemli bir yeri vardir.*
8. dinazorlar devrinden günümüze kalmış tarihi kalıntı.
9. yapay insan...
10. kendisi her devrin kadinidir, sanatcisidir, estetik olayinda bir duayendir. ama bu konu bu kadar neden yalnis anlasilmakta onu anlamak zordur. ajda pekkan su andaki gencligini ve güzelligini sadece estetik operasyonlara degil ayni zamanda düzenli hayatina ve kendisine iyi bakmasina da borcludur. sanatci hem göze hem kulaga hitap etmek zorunda ise ki kendisi bunu basariyla yapmaktadir, estetik olmayip, kendini birakip, kilolu ve burusuk bir bayan olsa daha mi iyi olur bir düsünmek lazimdir.*
11. temeli atilan hic bir insaat bu kadar uzun surmemistir.
12. gercekten son klibinde universite ogrencilerine ''cak!!'' isaret yaparak el cakip mikrofona sasi sasi bakarak bilemiyorum naptigi belli olmayan yabanci sarkilari turkceye cevirerek megastar olmus (ne oldugu tartisilir..) taninmis kadinimsi yaratik.
13. (bkz: super star)
14. turkiye de magazinin oneminin bir baska kaniti. ajda pekkan tabiki uretici yonu olan bir sanatci degil ama bakildiginda ezbere bildigimiz bir suru sarki birakmistir bize. sesi guzeldir, gucludur, dogru sarki soyler. tamam kabul biraz sapitmistir sonlara dogru ama normaldir, kim sapitmadiki ecevit bile. ayrica benim cok hosuma giden ironilerden birini de ortaya cikarir. insanlar kulturlu olduklari zaman cok hosgorulu olduklarini kimseye onyargili bakmamak gerekildigini, insanin dis gorunusunden ziyade icinin anlasilmasi gerektigini savunurlar. lakin ajda pekkan altinda ne bir sarkisinin sozu ne bir filminin adi vardir. sadece estetiklerinden bahsedilmistir. bu arada magazin cok kotu bir seydir ulkeyi yozlastirir ne gerek vardir bize nedir milletin ne yaptigindan! sahane..
15. kimi cevrelerce ajdaağğ pekkan şeklinde telaffuz edilen isim.
16. japonyada yayınlanmıs cok nadir bir 45 ligi bulunan süperstar...(hemde japonca)
17. verdiği ilhamla, ajdar anık adında bir uranüs sakinini san'atımıza -ki burada tırnak işareti söz konusu olanın öyle böyle bir sanat olmadığını anlatır- armağan eden kişi.
18. estetik faciası.
19. büyük boy cam çay bardaklarına verilen isim
20. hayranları için kendisini feda ederek anne olmadığını açıklamış kişidir. hayranları kendilerini uzunca bir müddet çok kötü hissetmiştir bu açıklamadan sonra.
21. bir kaç estetik sonunda, yüzü kalmayacak olan şarkıcı kişi.
22. bir tesadüf eseri televizyonda makyajsız olarak gördüğüm ve bunun sonucunda gece kabuslarıma çıkan süperstar hatun. makyajsız ve botoxsuz bir hiç olmakla beraber türkiye'nin eski porno filmlerine başrol olmuş bir insandır.
23. bir fıkrada öldükten sonra allah'ın "bu ne? bunu ben yaratmadım ki" dediği sanatçı.*
24. (bkz: ajda pekkan zekasi)
25. türkiye' de bulunan ve de evrensel anlamda popstar kavramına uyan tek bayan sanatçı olduğunu düşündüğüm insan. her yaptığının konuşulduğu dönemler geçmiş olabilir fakat o 2000' li yıllarda hala var. pop tarihimizi araştıran biri onun için şu yorumu yapmıştı: o 70' li yıllarda, 80' li yıllarda, 90' lı yıllarda ve 2000' li yıllarda varolabilen bir tek türk popstar.
»
Alakalı olabilir!
- ajda pekkan vol 3
- ajda pekkan zekasi
- ajda lazkan
- ajdar anir
- ajdar anik

nedir.Net