akcay
1. edremit ilcesine bagli bir sahil mahallesi. bitmek bilmeyen insaatlari ile unludur, bir de sivrisinegi boldur. genelde (bkz: altinoluk) tercih edilir.
2. istanbul avcılarda bulunan bir kırtasiyenin ismi...(bkz: akcay kirtasiyesi)
3. doğduğumdan beri gittiğim yazlık mekan,bu demek oluyor ki en az bir 15 yıldır gidiyorum,ilk zamanlar dağ taş tepe orman olan yer son yıllarda binlerce inşaatla birlikte gitgide şehirleşiyor,bir sürü siteler yapılıyor,ve 2002 yaz sezonunda genel nüfus orta yaş ve üstüyken,2003 yaz sezonunda büyük bir patlamayla gençler dolmuştur, zeytinli güzel bir kısmıdır akçay'ın,sarıkız'da çok ünlüdür...
4. denizinin sogukluguyla kendini sogutmus ve altınoluk'u daha cok sevmeme neden olan sahil beldesi
5. denizin ortasından içilebilir tatlı su çıkan ilginç bir sahil ilçesi.
6. altınoluk-edremit arasındaki yazlık yerleşim yeri.
7. edremitin bir ilçesi iken son yerel seçimler sırasında kendine ait bir belediyesi olan yerdir. tatilköyü diye geçerdi eskiden.
kışları ikamet emenin anlamsız olduğu yerdir. genel olarak emekli kesim rağbet eder. bunda temiz hava, su ve ucuzluğun etkisi vardır. her ne kadar piyasasının iyi olduğu düşünülse de one night stand imkanı çok azdır. genel hatun dinamiği gösterip vermemek şeklinde özetlenebilir. *
8. balıkesirin edremit ilçesine baglı tatil beldesidir.eger kendinize apartman yığınlarının arasından denize çıkan bi güzargah bulabilirseniz,soğuk denizde serinlemek yapılabilecek yegane aktivitedir.yok ben biraz da piyasa yapayım diyosanız üçgen adlı plajın atlanması yasak olan iskelesinde,bomba atlayışı yapon insanların sıçrattığı sularla hafif hafif irkilerek sağı solu kesmek güzel olabilir.gece hayatı yok denecek kadar az olan bu şirin beldede çarşamba ve cumartesi geceleri şehrin tek gece klübüne gitmek için en ideal günlerdir.burada her gün görmekten bıktığınız kişileri gece kostümleri içerisşinde izleme olanağı bulabileceksinizdir.bunun dışında beldenin resmi dili yaz günlerinde gurbetçi vatandaşlarımızın yabancılık hissetmemeleri için almanca olarak değiştirilmektedir.bu nedenle tatile gelecek olan özellikle erkek tatilcilerin almanca ögrenerek gurbetçi kızlarımıza yazılmaları önerilmektedir.son olarak yerli kızlara asılmamaları kendi fiziksel saglıkları açısından aksiyonel erkek tatilcilerimize önerilmemektedir zaten bu gibi bi girişimden hiç bir sonuç alınamamaktadır.
9. denizi o kadar güzel değildir.ama suyu harikadır.ayrıca burada yaz kış yaşayan biri 18 yaşında istanbula geldiğinde damacana kelimesinin ne olduğunu öğrenecektir.bu da tecrübeyle sabitlenmiştir.
10. kazdağının eteklerinde edremit ile altınoluk arasında bir semt. zeytin festivali ile ünlüdür, son yıllarda epey gelişmiş ve tatil yapmak isteyenler için biçilmiş kaftan olmuuştur. özellikle gece piyasaya çıkmak isteyenler için çok güzeldir. yanınıza bir bisiklet almanızı tavsiye ederiz.
11. gün geçtikçe kalabalıklaşan güzide tatil beldelerimizden. yazın nüfusunu en az on'a katlar. edremit ve altınoluk arasında olup edremite 9 altınoluk'a 19 kilometre mesafededir. denizi soğuktur. denizin içinden iki yerinden tatlı su çıkar. söylentilere göre oksijen oranının dünyada en yüksek olduğu bölgelerden birisidir. etrafında güzel piknik yerleri vardır*.diğer tatil beldelerine de yakındir*. heryerden su çıktığı için burada su parası ödenmez. gidilesi görülesi biryerdir.
12. 20 yıldır kar yağmayan yerleşim birimi
13. antalya'nın elmalı ilçesine bağlı bir belde. kas'a da 80 km uzaklıktadır. akçay-kaş arasındaki yolda yolculuk yapmak büyük zevk verir. dağların arasından ormanların içinden geçen bu yolda yeşilin ve mavinin her tonunu görürsünüz. sonra (eğer ilk defa gidyorsanız) dağ orman derken birden denizi görürsünüz*. alır götürür insanı şiir yazdırır.*
14. bakkaldan veya marketten gidip parayla su alanın salak olarak nitelendirildiği tatil beldesi.
Alakalı olabilir!
- akca
- akcayel
- akcakoy
- akcal
- akcay gima

nedir.Net