ali poyrazoglu
1. hem severim sevmem adami oyunculugu ile begensem de kisilik olarak pek sevmem
2. homoseksüel oldugu söyleniyor...
3. türkiye'nin yildizlari adli programda oyuncu egitmeni olarak gördükten sonra nedense antipati duymaya basladigim kisilik.
4. türkiye' nin yıldızları programında ona buna ahkam kesip de sanki çok kutsal bir iş yapıyormuşcasına yorum yapan oyuncu. 1 aylık eğitimle ne kadar oyuncu olurlar o ayrı zaten.
5. zamanında türk sinemasında sex filmleri furyasında en çok film yapan kişilerden biridir. herhalde hafif meşrep olması bundandır.
6. kendisinin oyununda rol almak isteyen ve başvuruda bulunan yakışıklı genç bir delikanlıya;*"bu akşam benimle gelirsen.." gibi bir laf etmiş,çocuğu da bizleri de ağzı açık bırakmış kişi.*
7. gay'in onde gidenidir, bodrum da genc/abazan/kisiliksiz gencleri evinde gorebilirsiniz...
(bkz: ciddiyim)
8. bazılarının sanatçı olduğunu iddia ettiği, tiyatro oyuncusu taklidi yapan kişi. kendisiyle ilgili bodrum hikayeleri doğrudur. ben de "abartılıyor" diye düşünüyordum ama ortakentte dolaşırken gözlerimin önünde erkek arkadaşımdan makas almaya çalıştı, sonra da yüzsüz bir şekilde bana dönüp göz kırptı. (bkz: oha falan olmak)
9. ödünç yaşamlar isimli kitabında, okulları bir farklı anlatmış kişi...

" okullar düzene uygun kafalar yetiştirmek için kurulmuş torna tezgahlarıdır. daha ilk gün evin sıcaklığından, oyuncaklarımızdan çekilip alınınca gerçekle yüz yüze geliriz; *verilen emirlere uymamız gereken, kesilip, biçilip, yontulup, toplum inşaatında kullanılacak, bir örnek keresteler haline getirileceğimiz*** atölyenin kapısından içeri girdiğimizi anlarız. Üstümüze giydirilen üniformada, artık farklı olmayacağımızı, kendi renklerimizi bir kenara bırakıp, bize sunulan tek rengin kölesi olmamız gerektiğini bize anımsatmak içindir. kısacası renksiz, kokusuz, farklı özellikler göstermeyen 'ötekilerden biri' olmamız istenmektedir. amaç 'sahibinin sesi' plaklarına yeni bir solist daha hazırlamaktır. "
10. bir kaç gün önce ödül almak için katıldığı bir gecede yaptığı konuşma gerçekten ayakta alkışlanacak türdendi.
birebir yazamam sanırım ama yaklaşık olarak şöyle birşeydi:
" paranın gerçek olup olmadığını anlamak için kaldırıp ışığa tutarlar, eğer içinde atatürk hologramı varsa o para gerçektir.
bir adamın ne b.k olduğunu anlamak için onu ışığa tutun.içinden atatürk geçmeyen adamlar sahtedir..güvenmeyin..." *
11. rastgeldim bir yazısına sabah'ta. dün ya da evvelki gün. berbattı. tek kelimeyle. türkselin reklam işlerinde-şirketinde işe girebilen yaratıcı zekalı bir kadını anlatıyordu..

hazırladığı ilginç cv'yi anlatıyordu. cv'sini henüz vermeden işe alım elemanlarının nasıl dikkatini çektiğini. rezalet...düşünsenize işe girmek için aldığınız lisans eğitimi ya da daha fazla eğitim yeterli değil.."yaratıcı" olmak durumundasınız. en yaratıcı olmak zorundasınız. en olmalısınız. aksi taktirde bu devletin değil bireyin tembelliği olur. işsizlik yaratıcılıktan yoksunluğunuzla ilişkli olur. korkunç.
Alakalı olabilir!
- ali bayramoglu
- ali poyrazoglu ile ne haber
- ali tanoglu
- ali haydar veziroglu
- ali pehlivanoglu

nedir.Net