ali tandogan
1. 06.06.2005 tarihleri arasında 1 yıl opsiyonlu olmak üzere 3 yıllık beşiktaş^a imza atmıştır.bide bu herif çok güzel adam sakatlar,güzelde kafa atar (bkz: ibrahim üzülmez)
2. çok iyi depar atan hırçın, savaşçı bir futbolcudur. beşiktaş'a yakışır...
3. beşiktaş' a transferinden beri çok değişti, çok kişilikli bir insan söylemleri ile anlatılan; kendisinin evleneceğim kız önce annemi sevmeli açıklamalarıyla haber olan ama bjk formasını resmi olarak 20 dakika taşımadan küfür nedeni ile kart gören insan.
4. beşiktaşla ilk maçında kırmızı kart görmeyi başarmış şahıs
5. beşiktaş takımı'ndaki futbol hayatını bir maç olarak baz alırsak, birinci dakikada kendi kalesine gol atan futbolcu.
6. hem bjklilerin göz bebeği ibrahim üzülmeze kafa ve yumruk atıp burnunu kıran, hem de bjkdeki ilk maçında faul yaptıramadı diye hakeme küfredip kırmızı kart gören untermensch*
7. ---saha içi olaya ilk adli ceza---
beşiktaşlı futbolcu ali tandoğan, denizlispor'da oynadığı dönemde, şimdiki takım arkadaşı ibrahim üzülmez'e kafa attığı gerekçesiyle 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
davayı sonlandıran hakim kararında, adli tıp raporunda üzülmez'de basit bir tıbbi müdahale ile giderilemeyecek ve hayati fonksiyonlarını orta derecede etkileyecek biçimde kemik kırığının oluştuğunun anlaşıldığı söyledi.
tandoğan'ın üzülmez'e kasıtlı olarak kafa attığı belirtilen kararda, tandoğan müessir fiilde bulunmak suçundan 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. ceza, ali tandoğan'ın ileride aynı suçu işlemeyeceğine kanaat getirilerek ertelendi.
http://www.ntvmsnbc.com/news/354578.asp
8. 2006 - 2007 sezonunun 4. hafta maçı olan beşiktaş - konyaspor maçında gösterdi nasıl bir topçu olduğunu. ibrahim toramanı alıp sağ bek yapan tigana' nın aklına şaşarım. bu adam oynatılır.
9. mehmet aurelio'nun milli takıma çağırılması konusunda görüşleri sorulan tandoğan:

''yani şimdi neden brezilyalı oyuncu bizim milli takımımızda oynuyor da biz brezilya milli takımında oynayamıyoruz. bizi vatandaşları yapıp, milli takımlarında oynatmaya uğraşıyor mu adamlar?''

şeklinde, uluslararası ilişkilerde mütekabiliyet esasına dayandırdığı argümanıyla, cafu'nun boşaltacağı yere talibim mesajı verdi. brezilyalı yetkililerden gelen açıklama ise şu şekilde oldu:

''ali tandoganın yanı sıra diyarbakırın eski kalecisi röfleli şenoluda istiyoruz"
10. kendisini her gördüğümde aklıma annemin küçükken söylediği " cumburlop yatak " sözü gelmektedir. *

kardeşim bir kerede lütfen hakemi aldatmaya kalkma.bu kaçıncı yahu.arif erdem'i 100'e katladın resmen.

http://ligtv.com.tr/VideoHaber.aspx?r=1&hid=32206
Alakalı olabilir!
- ali dogan
- ali candan
- ali tanoglu
- ali erdogan
- ali taran

nedir.Net