altinoluk »
1. balıkesir'in edremit körfezinde sırtını kaz(ida) dağlarına dayayan şirin bir yazlık köyü(tabi bide yazın görün)
2. yağcılar isimli mekanında , denizin içinden buz gibi bir su çıkmaktadır. sıcak yaz günlerinde bu suyun yanına gidip sonra tekrar denize açıldığınızda deniz suyunun tatlı bir sıcaklığı olmaktadır.
3. alplerden sonra oksijen bolluğu olarak ikinci olan, doğal güzellikleriyle insanı etkileyen yaşanılası yer
4. akçay'ın hemen yanında olan yazlık yer, genelde burada yazları bir sürü konser olur, denizi güzeldir ayrıca hasanaki adında çok güzel bir balık restorantı barındırır, herkese tavsiye edilir...
5. edremit akçay altinoluk kucukkuyu hattindaki en guzel yerlerden.
6. oksijen oranının dunyada ikinci en fazla olan şehir miş miş... denizi kumlu degildir, taşlıdır genelde ama çok berraktır. akçayı geçince bi sonraki ilçe. dibindeyim oysa ama çok gitmedim.
7. deniz ne kadar güzel olsa da bir süre sonra içinde bulunmaktan sıkılıcagınız mekan...*
8. 10 kusur senedir ilk defa gecen yaz gidemedigim ve hic tahmin edemeyecegim bir sekilde ozledigim, balikesir'e bagli, sirin tatil yoresi.
9. hayatımın her yazında bulundugum, kendımı bıldım bılelı kendını gelıstıremeyen, ancak gercekten yasanası tatıl cennetı.
10. buyuk olasilikla nisan ayinda bir astim hastanesinin acilacagi guzide beldemiz.
11. kendimi bildim bileli yazlarım orada geçer.bir sürü siteye sahiptir.ayrıca yazları çok güzel olur....
12. suyu her daim soğuk,kendisi her daim sakin dış turizmden ziyade iç turizm'e yönelik tatil yöresi.erbakan'ın yazlığının da bu yörede bulunmasıyla adını duyurmuştur.
13. gördükten sonra "gittik de nooldu?" sorusunu sorduğum yöre*..
14. necmettin erbakan ın yazlığı vardır burada. başbakan iken tatillerde ata uçağı ile buraya gelirdi.
15. mukemmel ötesi doğasına hayran olduğum, her yaz mutlaka en az bir kere gitmem gerektiğini düşündüğüm harika tatil beldesi.
16. temmuz-agustos aylari boyunca bu beldede benden baska bir nedir netli oldugunu tespit edersem, derhal zirve calismalarina baslayacagim.*
17. ege kıyılarının arasında en temiz denize sahip olan beldelerden biridir.ayrıca bünyesinde cok güzel tarihi yerler bulundurur.bunların basında anfi tiyatro gelmektedir.ayrıca kaz dagları da burada mevcuttur.bir cok site ve devremülk vardır.gidilesi görülesi yerlerin basında gelmektedr.
18. son yıllarda aşırı kalabalıklaşan
hiçbir keyfi kalmamış olan
artık kışın daha keyifli olduğunu sandığım *
havasının ve suyunun mükemmelliğiyle bilinen ama artık ne havası ne suyu temiz olan
çocukluğumun, gençliğimin bütün dönüm noktalarının yaşandığı cennet...
19. sabah erkenden kalkıp denize girmenin, balkonda sabah kahvaltısı yapmanın, balık tutmanın, yürüyüş yapmanın, müzik dinlemenin ve gece deniz kenarında, sahile uzanıp yıldızları seyrederek ve yalnızca kıyıya hafif hafif vuran dalgaların sesini dinlerek bira içmenin en keyifli olduğu yer
20. bir zamanlar boyle bir dergi vardi ve islamci kesimin bayanlarina hitap ederdi. bayan kismi iyi hostu da, cocuk ekinde akla zarar seyler vardi. hic unutmuyorum, cocuk ekinde bulmacalar bolumunde bir labirent oyunu, labirentin bir ucunda rus askeri ve obur ucunda bir mezar vardi. cocuktan istenen "rus keferesini esek cennetine gondermesi" idi. iste boyle yanlis ve akla zarar zihniyette insanlar da vardir islamci kesimde ancak hangi kesimde yok ki diye insanin sorasi geliyor.
21. (bkz: hasan boguldu)
22. denizi,oksijeni,suyu toprağı ile cennet gibi bir yerdir.denizi ise her daim berraktır.ama illa gece hayatı falan diyorsanız pek bir şey bulamazsınız burda. yine de çok güzeldir.
23. izmir'de bir de seferihisar yolunun uzerinde altinoluk mandirasi vardir.altinoluk denince izmirlilerin aklina orasi gelir. gunun her vakti bal kaymak, sahanda yumurta ile kahvalti yapilabilecek bir yerdir. yazin yazliktan donenlerin ya da gidenlerin kesin ugradigi bir yerdir.
24. (bkz: denizin buz gibi sulari)
25. guzeldir, ama genelleme yapmamakla birlikte bir falsosu vardir ki bu da tatil yapmaya gelen ile yazini kisini orada geciren yerel halk arasinda anlasilmaz bir sidik yarisi icerisinde olmasidir. tartismanin temelinde ise yerel halkin bu sidik yarisinda olan kitlesinin aklindaki "buranin cilesini kisin biz cekiyoruz, yazin kaymagini turistler yiyor" mantigidir. ayni mantik bir baska tatil yoresi olan seferihisar'da da görülmektedir.
»
Alakalı olabilir!
- altinyol
- altinotu
- altin gol
- altiok
- alti ok

nedir.Net