anadolu universitesi »
1. eskişehir'de bulunan, yunusemre ve İki eylül adlı iki büyük ve güzel kampüse sahip olan en geniş çaplı devlet üniversitelerinden biridir. afyon kocatepe, kütahya dumlupınar ve eskişehir osmangazi Üniversiteleri tansu Çiller döneminde anadolu Üniversitesi'nin kampüsleri iken buradan ayrılıp yeni üniversiteler haline getirilmiştir. eskişehir'in bir öğrenci kenti olmasının en büyük nedenidir.
2. (bkz: acik ogretim) fakultesi bu universiteye baglidir
3. en büyük üniversitelerden biridir hatta en büyüğüdür.eskişehirin yarısı bunlarındır.
4. iletisim fakültesinin türkiyenin en iyisi olduğu üniversite. ali atıf bir in dekanı olduğu. en fazla öğrencinin bulunduğu iki kampüsü bulunan güzel bi okul.
5. İktisadi ve İdari bilimler fakültesindeki kızların çok güzel olduğu,muhendislik fakultesi cehennemin bi ucunda bulunan üniveriste. ayrıca kampüsü mükemmeldir.
6. arkadaşımın bilgisayar mühendisliği okuduğu üniversite diye saçma sapan bi entrynin altına asla girilmemesi gereken başlık.
7. arkadaşımın iletişim fakultesinde okudugu ve dagın tepesine taşınmış olan kampusten yakınan ogrencilere sahip üniversite
8. trt2de durmadan çıkan ve reklamı yapılan, sosyal sayılabilecek, orta dereceli bir üniversite.
9. bilgisayar mühendisliği bölümünden uzak durulması gereken üniversite.
10. (bkz: iletisim bilimleri fakultesi)
11. eskişehirin öğrenci kenti olmasındaki en büyük neden olan, kampüsünün bayağı güzel olduğunu duyduğum üniversite.
12. http://www.aof.anadolu.edu.tr/
13. okuduğum yıllarda iki günde bir bahçedeki çiçeklerin sökülüp yerine niye yenilerinin dikildiğine anlam veremediğim, merkez anfinin yerini sorduğumda ilk sokaktan sağa dön cümlesiye çöm şakasına maruz kaldığımı sandığım fakat gerçek olduğunu anlayarak utancımdan kızardığım üniversite..
14. http://www.anadolu.edu.tr
15. turkiyedeki en iyi iletişim fakultesine sahip universitedir. iş başvurularında tercih sebebidir. sözel bölümleriyle adını duyurmustur.
16. internet serverı devamlı çöken uzun sürede toparlanamayan üni.
17. açıköğretim olayı pek bir güzel.
18. zamanında okulun deli parasının güzelliklerinden sebeplenen öğrencilerden biri olduğum, odun geldiysen bile kendi şehrine odun dönmenin neredeyse imkansız olduğu, mütemadiyen festivaller- film günleri- oyunlar- dans günleri vesaire yapılan, karasal iklimin inadına bitmez tükenmez bi akdeniz halet-i ruhiyesi olan okulumdur.. iletişim fakültesi, devlet konservatuvarı ve de güzel sanatlar fakültesi harbiden baya sıkıdır ve de sonbaharda oralar gerçekten seyirlik olur..
19. iletisim bilimleri fakultesine kubbeli kerane denir. okuldaki migrosta alkollü içki satılmaktadır. ögrencilerinin deyimiyle iş bitirme yeri çok vardır. türkiyedeki en büyük üniversitedir. hatta korusu bile vardır.**
20. japon bahçesi,havaalanı,20.000 kişilik stadyum ve daha sayamıyacagım birçok şeyin açıköğretimden akan parayla yapıldığı üniversite.
21. kütügümün eskisehirde olmasina ragmen ancak dün görebildigim, odtü kampusu ile kiyaslandigindan pek de eksisi bulunmayacak hatta icki satisini serbest olma secenegi ile beni dumura ugratan yurdum üniversitesi
22. kampüsünün en az boğaziçi kadar güzel olduğu üniversite
23. odtüyle kesinlike kıyaslanmaması gereken kampüse sahip üniversite.*
24. zaman zaman eskişehir üniversitesi olarak adlandırılan üniversite
25. güzel büyük ve bol yeşillikli üniversitedir.
»
Alakalı olabilir!
- anadolu nun sesi
- anadolu lisesi
- anadolu atesi
- anadolu ekspresi
- anadolu universitesi meslek yuksek okulu

nedir.Net