ara guler
1. zamana tanıklık etmenin önemini her karesinde anlatan ince insan. bu yüzden kendisine foto muhabiri der.
2. fotğrafçı.ayrıca güzel sergileri vardır.*
3. (bkz: ara cafe)
4. .
"fotograf niye sanat değildir. Çünkü hakikatın parçasınını yakalayan bir şeydir. hakikat olduğu için fotograf mevcuttur."
"sanat olmasına lüzum yoktur fotografın. fotograf tarih olayıdır. tarihi zaptediyorsun. bir makina ile tarihi durduruyorsun."sözlerini söyleyen, picasso'nun portresini yaptığı fotoğraf sanatçısı.siyah beyaz fotoğrafları harikadır.

5. ermeni bir fotoğrafçı..
6. (bkz: mina urgan)ın kankası
7. picasso'yla röportaj yapmış,türkiyenin ve dünyanın en iyi fotoğrafçılarından biri.

http://www.ug.bcc.bilkent.edu.tr/~sayliman/araguler/b16.jpg
8. çok zeki bir adam..

ilerleyen yaşına rağmen çağı yakalamış..
9. ulkemizde fotografciligin duayenlerinden.
10. "dünyaya bir daha gelirsem tramvay olmak isterim" kelam-ı ala'sının sahibi
11. dünyanın en iyi yedi fotoğraf sanatçısından biri. 77 siyah-beyaz fotoğrafının yer alacağı otobiyografik kitabını hazırlamakta olan, merak içinde kitabının çıkması beklenen zat-ı muhterem.
12. kendisine fotoğraf sanatçısı yerine, fotomuhabiri denilmesini özellikle isteyen ve de fotoğrafın bir sanat olmadığını iddia eden güzel insan.

(bkz: leica)
13. bu sert mizaçlı insana "aradım gülmedin!" geyiğini, sesini titretmeden, bir defada, eşkâre, çevirebilecek babayiğitler aranmaktadır. başvurular bizatihi ara kafeden alınmaktadır. (ha bakayım!)
14. istanbul'un gözü.
15. ntv'deki 'ustalara saygı' gibi bir konseptteki programda

adını unutmaktan utandığım spiker: peki hiç unutamadığınız anılarınız, fotoğraflarınız var mı?
ara güler: bu çok zor bir soru oldu
...
ara güler: var tabi. mesela ecevit çok 'bilmemne' bir insandı.
spiker: bize ecevit'le olan bir anınızı anlatır mısınız?
ara güler: geçmiş zaman oldu... şu anda aklıma gelmiyor.
tarzı bir diyalogla gayet ciddiyken güldürebileceğini de gösteren insan.(ne demek unutamadığın anılarına verdiğin örneği hatırlayamamak?!*)
16. "ben yaşayan adamın fotoğrafını çekerim" diyor ara güler. "elimde fotoğraf makinem ve bir de sizler için bakan gözlerim var. Şimdi, sizler de baktığım ve çektiğim şeylerin sergisini burada göreceksiniz." ve ekliyor: "seneler sonra benim bu görüşlerim sizlere ulaşıyor. bunun için çok mutluyum".

1948 yılında elinde fotoğraf makinesi kimselere sezdirmeden tık tık fotoğraf çekmeye başladığı günden bu yana geride kalan 60 yılın emeği, duygusu, sevinci, hüznü, acısı, tanıklığı, yaşanmışlığı... hepsi toplanıp bir araya gelince ortaya çıkan yüzbinlerce fotoğraflık bir alınteri albümü olmuş. alınterini sokağın alınterine katabilen bir fotoğrafçının yüzbinlerce fotoğraftan oluşan tarihi tanıklığıdır bu. Şimdi 800 bin fotoğraflık arşivden seçilen 150 fotoğraf İto'nun 125. kuruluş yıldönümü vesilesiyle ''İstanbul'da alınteri'' ismiyle taksim metrosunda sergileniyor.

http://www.ufukcizgisi.org/index.php?in=79&p=2150
17. bundan 4 sene evvel, bok varmis gibi, kafesine gidip yogurtlu patlicanli kebap yedigim fotografci. tasrali bir genc olarak fotograflar yerine kebap hakkinda yorumlari siralamistim. bir daha partnerimi ve o kafeyi goremedim.*
Alakalı olabilir!
- ara ogun
- ara gaz vermek
- ara vermek
- ara bulucu
- ara bulmak

nedir.Net