ariel
1. bir deterjan markası
2. cizgi film kahramanının adı
3. bir yahudi ismidir.
4. (bkz: aerials)
5. (bkz: ariel werner lorant)
6. melekler sözlüğüne göre ve ‘a’dan z’ye melekler’ kitabına göre ariel ya da başmelek ariel dünya üzerinde efsanevi ve ezoterik hikayelerde geçmektedir.

İlk önce, ariel ismi İbranice’dir ve “tanrının aslanı” anlamına gelmektedir. sümerlilerde ariel aslan başlı bir erkek olarak resmedilmiştir. kabala’da yahudi mistikler ariel isminin kudüs’e gizli ya da şiirsel bir isim olarak atfetmişlerdir. gnostik yazılarının bazıları ariel’i ‘şeytanların hakimi’, alt astral alemlerin gücünü elinde tutan olarak tanımlar. diğer kaynaklar ariel’i devi krallıkları ile güçlü bağları olan bir varlık ve ‘dünyanın efendisi ve koruyucusu’ olarak tanımlarlar. ariel’in ayrıca şifa sanatında başmelek raphael ile birlikte çalıştığına inanılır. bazıları ariel’in tanrının tahtının karşısında duran dört ana başmeleklerden biri olan uriel’in dişi yönü olduğunu varsaymaktadır.

diğer isimler ve özellikler: “saltanat düzenin bir melek, rüzgarların, ain soph (tanrısal işık, İlk neden, elohim) konseyinin Üçüncü başı”. Şair milton ariel’in cennet İsyanında yer aldığını söylerken Şair shelly onu bir doğa perisi olarak yansıtmıştır. ariel ayrıca 1994’te “işıkbeden nedir?” adlı kitabında işıkbeden işlemi modeli ile bizi ödüllendiren kişidir.

Şimdi, bu bilgiler güzel ve benim İlahi arketipe kanallık etmenin zevkine teslim olmam için bir kısmına ihtiyacım vardı. ne? tamam. arketip İlahi bir yüzdür, tamamen yaratıcı güçlerin iradesinde çalışan sevgi dolu bir zekadır. ariel belli başlı ilkeleri cisimleştirmekte ve yaratımın İlahi planının mükemmel ifşaatı için çalışmaktadır.

ariel, ain soph konseyi olarak bilinen ve yaratıcı efendilerin elohim sentezine bağlı bir grup enerjinin bir parçasıdır. “ain soph” kelimesinin tam tercümesi, “sınırsız işık, gören ve bilen işık” olarak ifade edilebilir.

bu varlık ile biraraya gelmem 44 yaşlarımda iken bilinç seviyesinde başladı, ve şimdi biliyorum ki bütün hayatım boyunca bilinçsiz düzeyde ariel, ve Üstatlar tarafından izlenmiş ve rehberlik almışım. bu inanılmaz dinamik varlıktan aldığım sevgi ve güzellik için çok minnettarım. Çalışmamın her bir adımında ilgileniliyor ve yönlendiriliyorum ve biliyorum ki ariel benim ve hepimiz için merhametli ve ulaşılabilir.

bütün ‘gerçekler’ ilginçtir ancak benim için en alt çizgi sevginin niteliği ve mesajın yardım dolu olmasıdır. mesaj, kalbinizi açıyor, zihninizi dinginleştiriyor ise, o zaman en yüksek hayır içindir. bununla ikimiz de kutsanıyoruz.
isaac george
http://www.geocities.com/unlimited2012/amenu.html
7. kırmızı sermayenin markası olduğu sık sık vurgulanan, bu yüzden kesinlikle alınmaması, tüketilmemesi tembihlenen deterjan markası.
8. (bkz: ariel saron)
(bkz: ariel ortega)
(bkz: ariel garce)
9. soul reaver daki balance gardiyani
10. disneyin uzun kızıl saçlı denizkızı
11. ortega nin ilk ismi. ayrica bir temizlik ürünü markasidir.
12. başlarının üstünde metrelerce uzunlukta bi çarşafla sokaktan geçen kişilere * uğraşıp yaptıkları yemekleri atarak çarşafı kirletmeye çalışan balkondaki kişileri * * anlatan değişik reklam filmine sahip deterjan markasi
13. rainbow'un ritchie blackmore's rainbow ismiyle çıkan stranger in us all albümün beşinci parçası.

i search for her in the dead of night
a silhouette lit by candle light
in a whispered word she is gone
familiar stranger without a name
in a darkened room they all look the same
like the sand of time she slips away so far away
in the mirror you can see her face
an angel dressed in the blackest lace
a sip of wine and the game can begin
just an image lost in fantasy
then you touch her and you can't break free
till you see your fate written there in her eyes
oh ariel,
lost in a distant dream, take me home
ariel
14. bir ara israil malı diye boykot edilen ürün, gazetelere boy boy reklam vermişliği vardır.
15. (bkz: persil)
16. yeni çifte güç formülü ile tekrar reklamlari süsleyen ürün.
17. sylvia plath'ın bir şiir kitabının adı
18. http://www.ari-el.tk
19. uranüs'ün 1851 de lassell tarafından keşfedilen ilk uydusu.
20. mükemmel bacaklara sahip olup prensi baştan çıkartmak isteyen kızıl ya da kırmızı saçlı denizkızı. küçükken defalarca izleyipte bıkmadığım çizgi film karakteride olur kendileri.
Alakalı olabilir!
- aries
- arien
- arietta
- ariel saron
- ariel sharon

nedir.Net