aselsan
1. açılımı "askeri elektronik sanayi" olan kurum. kıbrıs savaşında yeterli elktronik sonanımı olmayan türk uçaklarının ingilizler tarafından kurçunsuz, füzesiz indirlimesi nedeniyle bu açığı kapamak için kurulmuştur.
2. halkada acılmayı basarabilmis harika sirket.
yanlız reklam kampanyası konusunda biraz daha yol almaları lazım.
gazeteye oglunuza karne hediyesi olarak aselsan telsiz alın diye reklam verirseniz olmaz.
lakin turkiyenin gururu olmaya yuz tutan bir sirket.
(bkz: lokomotif sirketler)
3. zamanında cep telefonuda üretmişliği vardır. gayet sağlamdı ama ellerinde tasarımcı olmadığı için eciş bücüş sivil polis telsizi gibi bir şeydi.
4. bunyesinde bol miktarda elektronik ve endustri muhendisi barindiran ar-ge olayinda asmis sirket.
5. üniversite öğrencileri için staj imkanı sağlayan ama olayı abartıp başvurularda güvenlik soruşturması isteyen askeri kurum.
6. stinger fuzelerini almanya yunanistan ve hollandayla ortak ureten askeri kurulus
7. yakında ilk turk tankını uretecek olan ve ordumuzu dışa bagımlılıktan kurtaran kuruluş
8. (bkz: ogs)
(bkz: kgs)
9. staj yapan bir arkadaşımın söylediğine göre çalışanlarına asker muamelesi yapıp işçileri canından bezdiren kuruluş. ar-gesiyle istese sivil elektronik alanında iyi işler yapabilecek bir yerdir. ancak biraz daha tasarıma ve ürün çeşitlendirmeye gitmesi gerekiyor.
10. türkiyedeki işe yarar birkaç kurumdan birisi.bir diğeri için (bkz: tai).
70 li yıllarda türkiyeye uygulanan silah ambargosuyla yerli üretime geçilmek maksadıyla kurulmuştur. cep telefonlarının ilk çıktığı zamanlar çok estetik olmasa da gayet güzel cep telefonları üretiyorlardı. çalışanlarını daha çok odtü mezunlarından kabul ediyorlar. aldığım istihbaratlara göre çalışma başvurusunda bulunan sabancı mezunları kibarca reddediliyor.
11. odtÜ elektroniğin devamı.
12. mühendis öğüten kuruluş, master yapmanıza da izin veriyor odtü ye hacettepe ye şirketten servis kalkıyor geride işe getiriyor sabahları simit dağıtılıyor. her koridorda çay makinesi var. şirketin içinde bulunduğu alanda zaman zaman tank top görmeniz hayli yüksek olasılık. iki yemek menüsü var light ve normal hepsinin günlük kalorisi hesaplanıyor yemekhane girişine yazılıyor. içeri fotoğraf makinesi sokmak yasak ancak en kralından fotoğraf makinesi zaten içerde var bu aletle cihazların fotoğrafının çekilmesi beklenirken mühendislerin elinde oyuncak oluyor çeşitli efektler deniyorlar aletle. en son gördüğümde millet birbirine "ajan" diye hitap ediyordu. hantal bir şirket iki yerde varlardı bi macunköy birde akyurt olmak üzere şimdi bide odtü teknokente yer açıyorlarmış eleman arıyorlar

şöyle bişeyde yanlış değil

aaal de okuyup odtü ee de aynı sınıfta olan şu anda aselsanda çalışan bir dolu adam varmış ama insanın ne açılımcı bir yaşam diyesi geliyor...

(bkz: monoton)
(bkz: kalabalığa karışmak)
13. mühendislerinin sır intiharları ile gündeme gelmiş olan kuruluş.
Alakalı olabilir!
- asel
- asel i musaffa
- aselbent agaci

nedir.Net