ask ucgeni
15. tüm üçgenlerin uçları fena halde sivridir. * * * *
14. bir kişinin kesinlikle büyük acılar çekeceği aşk türüdür.
13. (bkz: menage a trois)

bir devekuşu kabare oyunundan** replik de verirsek.

"aile yuvası müsellestir*"
12. örnek vermek gerekirse; **
ali, ayşe'yi sevmektedir. ayşe ise ali'nin kankası veli'yi sevmektedir. ali, ayşe'ye ilan ı aşk ve çıkma teklifi kombinasyonuyla yeltenir,haliyle şutlanır.
3 gün sonra ayşe veli'ye ondan hoşlandığını bildirir ve veli'de ayağına gelen fırsatı değerlendirme namına ayşe ile çıkar.
bir müddet ayşe ve veli yıldız parkı'nda dolaşır, çimenlerde sevişir, çok mutlu yaşarlar. bu sırada kendini alkol,eroin ve kokoine veren ali ise öfkeden deliye dönmüş bir şekilde gururunu ayaklar altına alarak,daha fazla dayanamaz ve eski kankası yeni kanlısı veli'nin evine ayşe'yi bırakmasını rica etmek,ona ayşe'yi kendisinin ilahi bir aşkla sevdiğini anlatmak için gitmeye karar verir. giyinir ve veli'nin evine yollanır.
eve vardığında ne görsün,ayşe ve veli üst üste seks denilen olayın hakkını vermektedir. ali mutfağa koştuğu gibi kaptığı çifte su verilmiş kütahya işi bıçakla ilk önce veli'yi sonra da ayşe'yi itiraz çığlıkları içinde doğrar.
**
11. (bkz: okan bayulgen)
10. bulaşılmaması gereken durumlardan birisidir, dawson s creek dizisinde detaylı bir şekide incelenmiştir, nasıl bir sonucu olursa olsun en az bir en çok üç kişiyi üzeceği kesindir
9. dunyanin en korkunc olgusu.
8. (bkz: bermuda seytan ucgeni)
7. (bkz: aşk dokuzgeni)
6. "aşk üçgenlerinin çoğu, enkazgendir."
5. çok karışık geometriksel bir aşk çeşitidir.
4. ben seni, sen onu, o da beni seviyorsa bu bir ask ucgenidir. icinde hem heteroseksuel hem de homoseksuel iliskileri barindirabilir. grup yapmak herkes icin en hayirlisidir.
3. köşeleri a-Ş-k harfleri ile belirtilmiş , 30-60-90 üçgeni
2. başa çıkılması zor olay.her zaman için esas adam çeker sıkıntıyı.
1. 3 kişi arasında yaşanan 1 e 2 1 e 1 gibi varyasyonları bulunan hollywood filmlerine konu olan hayatta çok çektiren olaylar silsilesi.
Alakalı olabilir!
- ask dokuzgeni
- ask rengi
- ask gelir
- ask tuzagi
- ask gemisi

nedir.Net