asmayalim da besleyelim mi
1. 12 eylül darbesinin lideri ve yedinci cumhurbaşkanı kenan evren 12 eylül dönemindeki idamları bu tüyler ürpertici “açıklama”yla savunmuş; 12 eylül’ün hukuk anlayışının en simgesel özetlerinden biri de bu sözler olmuştur.
2. her ne kadar asılmasa da:
(bkz: kurbanlık koyun)
3. http://www.geocities.com/dusmaninitani/arsiv17.htm
4. (bkz: kenan evren)
5. (bkz: asilmayip beslenenler)
6. (bkz: besle kargayı oysun gözünü)
7. bir askerden çıkan bir asker cümlesi.

modern çağda askerler yönetmek değil, emir alma bilincini alarak yetişirler. bir askerin esas varoluş nedeni toplumunu diğer toplumlara karşı gerektiğinde korumaktır. yöneticilik ve politika vasıflarının emir komuta zinciri içinde çoğu defa mantıktan uzak bir şekilde öğrenilmesi söz konusu bile olamaz.

askerler satranç tahtasındaki taşlardır. bu taşlardan birini tahtanın başına oynasın diye oturtursanız hiç şüphesiz ki beceremez. at sadece "l" çizer, fil çapraz gider, vezirse herkesi kendi gibi yetenekli sanar.

kenan evren satranç tahtasının başına geçen attır. tahtanın başına türkiye'nin iyiliğine karşı olan güçler tarafından oturtulmuştur. şüphesiz ki tarihteki bütün yönetmeye kalkan satranç taşları gibi o'nun da yönetimi kısa sürmüştür.

askerin mantığı düzdür, çoğu zaman acımasız, düşüncesizdir. basittir ve kötü olan ise askerin emir komuta zinciri içindeki yeri sağlamlaştıkça bu mantığa daha da bağnazca bağlanır asker.

kenan evren bu sözü söylerken sadece basit iktisadi yeteneği ile hesaplamalar yapmıştır kaanatindeyim. belki kötü bir niyeti yoktur gibi bir savunma da yapacağım maalesef, çünkü inanıyorum ki bir askerin kafası bir ülkenin geleceğini hesaplamak için yetersizdir. kendisi de ülkesine bu nedenle yarar değil zarar vermiştir.
8. (bkz: erdal eren)
9. şu an için geçerliliği olmayan soru önermesi. zaten besliyoruz. (bzk:abdullah öcalan)
10. 17 yaşındaki bir gencin kanuni dayanaklar olmadan asılmasına karar verilmiştir.. buna mütakip kenan beyin patlattığı bir bombadır.
bugün 100 küsür yasında oldugunu tahmin ettiğim bu insanın elinde patlamasını dilediğim bombadır aynı zamanda..

(bkz: 12 eylül)
(bkz: karanlık türkiye)
11. bir kişinin asılmasının getireceği maliyetler beslenmesinden daha fazla ise o kişinin asılmayıp beslenmesi hatta iyi beslenmesi ve bakılması elzemdir.
12. kenan evren denilen insanın(!) -ironi yok canım ne alaka- henüz 17 yaşındaki erdal eren'in idamı ile ilgili vecizesi. kendisi pedigree yada whiskas ile besleniyor olsa gerek ki insani hislere bu denli uzaktır.
13. (bkz: osman baydemir)
(bkz: ahmet türk)
14. mor ve ötesi'nin yeni albümündeki darbe adlı parçada geçen bir cümle
15. "asmayalim da besleyelim mi"
kimileri için bu görüş, kolay uygulandı.
kimileri için ise imkansız uygulanamıyor.
söz geçerliliğini mi yitirdi.
Alakalı olabilir!
- asmali mescit
- asmalimescit fisiltilari
- asmali konak seyircileri
- asma germe sistem
- asmali konak porno filmi

nedir.Net