assembly
1. ing. toplantı, kongre
2. yazılan programın kaynak dosyasının bilgisayarın işleyebileceği formata çevrilmesi işlemi.

(bkz: disassemble)
3. bilgisayar donanımına en yakın programlama dili. kafayı sıyırmadığınız sürece bu dilde düzgün bi program yazmanız mümkün değildir. daha mantıklı diller için:
(bkz: c)
(bkz: c plus plus)
(bkz: c sharp)
(bkz: java)
(bkz: visual basic)
4. c++ ta pointerların yetmediği durumlarda kullanılarak sıyırtmış programlar yazmak mümkün olan ve demo coderlerinin bildiği programlama dilidir..

eğer çok sıyrık bişey yapılacaksa bellek haritası çıkarmak gerekebilir.
5. programcılığın eski yıllarının modası.

şu günlerde nadiren, video işleme pluginleri gibi yüksek performans gerektiren bazı özel işlemler için ve picleri programlamada kullanılmaktadır. ancak, son zamanlarda pic'ler için çıkan c compilerlar ile birlikte, kullanımı çok azalmıştır.
6. bilgisayar programciliginin temeli , halk arasinda makine dili olarak ta anilir. ekrana sadece bir mesaj yazdirmak icin bile az 20 satir kod ve bir kac tane de dongu gerekmektedir. allahtan eskidenmis
7. makine dilinden, ingilizce dilini kullanması ile ayrılan dildir. (bkz: makine dili)
8. cogu dilin compile edildiginde donustugu dil.
9. en düşük seviyeli programlama dili.
makine diline en yakın dildir.
bilgi için ;
(bkz: mnemonic)
(bkz: rejister)
(bkz: debug)
10. birleştirici diliyle programlama diye gördüğümüz derste kullandığımız dil *
11. (bkz: machine programming language)
12. programlamaya yeni baslayanların ogrenmeye meraklandıgı ama o kadar da ise yaramaz alt duzey programlama dili.
13. proje içindeki mantıksal birimlerdir.dll veya exe olarak karşımıza çıkar.genellikle bir dosyadan oluşur,fakat birkaç dosyayı da içinde barındırabilir. programınızda birden çok yerde kullanacağınız bir program parçacığı olabileceği gibi birden fazla uygulamada da kullanılabilmesi büyük avantajlarındandır.private ve shared assembly olarak iki türlüdür.bu iki tür arasında kullanım açısından pek fark bulunmamaktadır.**
14. herhangi bir metin editöründe yazıldıktan sonra, uygun derleyicilerden geçirilerek, çalıştırılabilir programlar hazırlamayı sağlayan düşük seviye programlama dili.

bir de (bkz: assembly line)

15. yanılmıyorsam age of empires'ı yapan firmaydı.
16. bir lookup table, iyi bir algoritma, bol bol kahve, uzunca boş zaman. hepsini masa başına koyuyoruz, programın türüne göre 1 ya da 2 gün harmanlıyoruz, sonra prpgramı sağlam, programcıyı ölü olarak servis ediyoruz.
Alakalı olabilir!
- assemble
- assembler
- assemblee
- assembly line
- assemblage 23

nedir.Net