assembly
16. bir lookup table, iyi bir algoritma, bol bol kahve, uzunca boş zaman. hepsini masa başına koyuyoruz, programın türüne göre 1 ya da 2 gün harmanlıyoruz, sonra prpgramı sağlam, programcıyı ölü olarak servis ediyoruz.
15. yanılmıyorsam age of empires'ı yapan firmaydı.
14. herhangi bir metin editöründe yazıldıktan sonra, uygun derleyicilerden geçirilerek, çalıştırılabilir programlar hazırlamayı sağlayan düşük seviye programlama dili.

bir de (bkz: assembly line)

13. proje içindeki mantıksal birimlerdir.dll veya exe olarak karşımıza çıkar.genellikle bir dosyadan oluşur,fakat birkaç dosyayı da içinde barındırabilir. programınızda birden çok yerde kullanacağınız bir program parçacığı olabileceği gibi birden fazla uygulamada da kullanılabilmesi büyük avantajlarındandır.private ve shared assembly olarak iki türlüdür.bu iki tür arasında kullanım açısından pek fark bulunmamaktadır.**
12. programlamaya yeni baslayanların ogrenmeye meraklandıgı ama o kadar da ise yaramaz alt duzey programlama dili.
11. (bkz: machine programming language)
10. birleştirici diliyle programlama diye gördüğümüz derste kullandığımız dil *
9. en düşük seviyeli programlama dili.
makine diline en yakın dildir.
bilgi için ;
(bkz: mnemonic)
(bkz: rejister)
(bkz: debug)
8. cogu dilin compile edildiginde donustugu dil.
7. makine dilinden, ingilizce dilini kullanması ile ayrılan dildir. (bkz: makine dili)
6. bilgisayar programciliginin temeli , halk arasinda makine dili olarak ta anilir. ekrana sadece bir mesaj yazdirmak icin bile az 20 satir kod ve bir kac tane de dongu gerekmektedir. allahtan eskidenmis
5. programcılığın eski yıllarının modası.

şu günlerde nadiren, video işleme pluginleri gibi yüksek performans gerektiren bazı özel işlemler için ve picleri programlamada kullanılmaktadır. ancak, son zamanlarda pic'ler için çıkan c compilerlar ile birlikte, kullanımı çok azalmıştır.
4. c++ ta pointerların yetmediği durumlarda kullanılarak sıyırtmış programlar yazmak mümkün olan ve demo coderlerinin bildiği programlama dilidir..

eğer çok sıyrık bişey yapılacaksa bellek haritası çıkarmak gerekebilir.
3. bilgisayar donanımına en yakın programlama dili. kafayı sıyırmadığınız sürece bu dilde düzgün bi program yazmanız mümkün değildir. daha mantıklı diller için:
(bkz: c)
(bkz: c plus plus)
(bkz: c sharp)
(bkz: java)
(bkz: visual basic)
2. yazılan programın kaynak dosyasının bilgisayarın işleyebileceği formata çevrilmesi işlemi.

(bkz: disassemble)
1. ing. toplantı, kongre
Alakalı olabilir!
- assemble
- assembler
- assemblee
- assembly line
- assemblage 23

nedir.Net