atarax
1. felaket uyku getirip ayakta durmanızı zorlaştıran ilaç.
2. (bkz: anthrax)*
3. panik atak hastalara verilen bir ilaçtır aynı zamanda.
4. xanax adlı ilaç kadar etkin olmasa da uyku yaptığı doğrudur.ama zararsızdır.bitkisel kaynaklıdır.bu özelliği sayesinde de küçük yaştaki çocuklarda bile kullanılabilmektedir.
5. getirdiği uyku miktarı bünye ve psikolojiyle doğru orantılıdır. psikolojinize göre iki tane alıp bana mısın demediğiniz de olabilir, bir tane alıp bütün gün uyukadığınız da.
6. akşam uykusuzluk çektiğinizi hisstiğinizde alırsanız " hani ya, uykum gelmiyor" diyebilirsniz, fakat asıl etkisini sabah görürüsünüz, zira gözlerinizi açık tutmakta zorlanırsınız, verdiği uyku hissi nahoştur.
7. uyku getirdiginden dolayi strese iyi gelir.prospektusunde soyle bir not vardır:hayvanlarda ve bitkilerde bağımlılık yaratmaz.
8. isim itibariyle krakeri çağrıştırsa da değildir. tekrar ediyorum değildir.
9. gördüğüm kadarı ile psikiyatriste giden herkesin kullandığı ilaç.
10. stres kaynaklı kaşıntılara da faydası olduğu söylenmekte. anti histaminik etkisi de varmış ama ben görmedim. kaşınıyorum hala mütemadiyen.
11. ismi stres yarattığı için amacına ulaşamayan ilaç...
12. alkolle alınmasında herhangi bir problem yaratmayan ilaç. prospektüsten alıntıdır: "..... etkisi göz önünde bulundurulmalı ve bireysel doz ayarlaması yapılmalıdır."
13. atarax : ruh dinginliği
14. "sakinleştirimez uyuşturur " ibaresinin prospektüsünde yer alması geren ilaç.
15. en ucuz antidepresanlardandir. bu ilacin 3 endikasyonu vardir:

1.urtiker tedavisinde boktan antihistaminiklerin 3 saatte hallettigi seyi yarim saatte kokunden cozer, kasinan yer birakmaz.
2.depresif hastalarin semptomatik tedavisinde
3.genel anestezi oncesinde hastayi rahatlatici olarak

eger bir dermatolog isin icinden cikamiyorsa kortizon vermeden once bunu dayar. psikaytistler pek yazmaz, anca saglik ocagina depresyondayim derseniz yazarlar.

birde lustral ile ters etki gosterir, erkekler almadan 2 gun dusunsun, 2 gun isemeye mecali olmayabilir. zaten uyursunuz, uyanip yemek yer isersiniz, basiniz donerek tekrar uyursunuz.

bu hapla intihar etmenin bir yolu yoktur.
16. etken maddesi hidroksizin hcl dir. bitkisel bir ilac degildir. hidroksizinin anksiyeteye karsi uzun sureli(4 ay ya da daha uzun suren tedavilerde) etkinligi klinik olarak teyit edilmemistir.
Alakalı olabilir!
- atara
- atarca
- atar
- atars
- atari

nedir.Net