atletico madrid
1. bu takımın baskanı eskiden jesus gil diye bir psikopattı hala o mu bilemiyorum ama çok şanlı bir takımdır bu hasseilbankli vierili kadrosu akıllardadır,ispanyanın en fanatik seyircisine sahip olan takımda kaleci burgos çok ilginç tipiyle dikkat çekmektedir yıldızı curro torrestir.
2. ispanya'nin * en fanatik seyircisine sahip futbol takimi. 40bin seyirci ortalamasiyla oynarlar. madrid takımıdır. madrid'in zengin kesimi real madrid'i desteklerken diğer kesimin çoğunluğu bu takımı desteklemektedir. kale arkası tribünü en fanatik kısımdır, tribünün alt yarısını boş bırakırlar, gol atıldıktan sonra yukarıdan aşağı doğru koşmaya başlarlar hatta abartıp tellere tırmanırlar. macina en gidilesi takimdir.
3. (bkz: ispanyanın besiktası)
(bkz: halk takımı)
4. 1996 yılında hem ispanya ligini hemde kral kupasını alarak bir duble gerçekleştirmiş christian vieri'nin eski takımı. forma renkleri kırmızı-beyaz-mavidir. 2-3 sezon önce 2 sene kaldıkları 2.ligden tekrar la primera'ya yükseldiler.
klüple ilgili enteresan bir bilgide raul gonzalez'in eski takımıdır. raul zamanında altetico madrid altyapısında iken süper başkan jesus gil altyapı şubesini kapatınca kendisi real madrid'in yolunu tutmuş. işin daha ilginç yönüde bugünkü atletico madrid'in genç süperstarı fernando torres'de "geleceğin raul'u" olarak görülmektedir.
5. en cok kral kupasini kazanan ispanyol takimi.
6. athletico bilbao ile olan isim ve forma benzerliği tesadüfi değildir, madride göç eden basklıların kurmuş olduğu bir takımdır.
7. galatasaray'ın eurocup'taki rakibi.. kura ilk çekildiğinde takımın o zamanki durumundan dolayı büyük çoğunluk sevinmişti ama görünüyor ki takım düzelmiş ve takır takır oynuyorlar.. umarım ki gs tur atlar ve yoluna devam eder..
not: ilk 32'deki rakiptir atletico..
Alakalı olabilir!
- atletizm
- atletik tip
- atletik
- atlet

nedir.Net