bahcelievler
1. hemen hemen her ilimizde bulunan bir semt adı.
2. istanbul'un bir ilçesi olup eskiden bakırköy'e bağlı idi. ayrıca e5 üzerinde şirinevler ile incirli durakları arasında kalan iett durağının ismidir.
istanbul'da ayrıca çengelköy'ün üst taraflarında yer alan bir mahalle ismidir.
3. ankara'nın yaşanılabilir bir semti, nezih ve güvenli.
4. istanbul'da bakırköy, bağcılar ve güngören'e komşu olan semt.şu sıralar, uyuşturucu kaçakçıları, kara para aklayan insanların oturmaya başladığı güzide semt.
5. sirinevler'i bunyesinde barindirir ve bakirkoy'e e5 ustunden gecen koprulerle baglanir.
6. istanbul'da bulunanı başlıca bir piyasa olan ortam. bahçelievler'den her yerde bir adam çıkar, hatta bir de lisesi vardır ki çok başarılı ** öğrenciler yetiştirir.
7. ankara'da fistik bir semttir burasi. buyuk bahcesi olan ev bulamazsiniz ama birkac tek katli ev goze carpar. sokaklari golgedir agaclardan. yesilin maviye en cok yakistigi semt midir ankara'da dusunursunuz.
8. İstanbul’un avrupa yakasındadır. güneyden bakırköy’e, batıdan küçükçekmece’ye, kuzeyden bağcılar’a ve doğudan güngören’e komşudur. 1992 yılında bakırköy’den ayrılarak ilçe olmuştur. yüzölçümü 16.7 kilometrekaredir.
bahçelievler İlçesi, cumhuriyet, Çobançeşme, fevziçakmak ve hürriyet mahallelerinin yenibosna bölgeleri, kocasinan, siyavuşpaşa, soğanlı, Şirinevler, yenibosna, zafer ve bahçelievler olmak üzere 11 mahalleden oluşmaktadır. bahçelievler’e bağlı bucak ve köy yoktur.
1950’li yıllara kadar bugün bahçelievler ilçesinin bulunduğu bölgede kocasinan ve yenibosna köyleri vardı. bahçelievler’in bulunduğu kesim, bakırköy’ün o-1 karayolunun (eski e-5) kuzeyine doğru büyümesiyle oluşmuştur.

kaynak: bahçelievler kaymakamlığı
9. (bkz: marmara üniversitesi bahçelievler kampüsü)
(bkz: marmara işletme)
10. (bkz: bahçelievler katliamı)
11. bir sürü bahçeli evler ile dolu semt *
12. ankarada şimdilerde gittikçe azalmakta olan bahçeli ve iki katlı evleri ile ünlü iken artık 7 caddesi sayesinde ünlü hale gelmiş mahalle..
13. denizli'de de vardır bir tane.
Alakalı olabilir!
- bahceli devlet
- bahcelievler katliami
- bahceli
- bahcelievler anadolu lisesi
- bahceli 7 cadde

nedir.Net