banyo
1. evlerin vücut temizliği için kullanılan bölümü. sulu fantazilerin uygulama ortamlarından en yakın ve en masrafsız olanı.
2. insanın kendisiyle baş başa kalıp huzur bulduğu, banyo yaparken rahatladığı, temizlenirken hafiflediği evimizin en güzide köşesi
3. (bkz: denyo) *
4. (bkz: banyo yapmak)
5. mustafa altioklar tarafindan cekilen yeni bir film, ciplaklik on plandaymis, izleyici rontkenci pozisyonuna* koyluyormus, 3 banyoda geciyormus. **
6. envai fantezilerin ev sahibi
7. selçuk yöntem, demet evgar, janset paçal, burak sergen, sermiyan midyat, seray sever ve arda kural'ın rol aldığı filmin adı.üç ayrı banyoda birbirleriyle ilişkileri, ihanetleri ve hesaplaşmaları çakışan üç ayrı çift arasındaki trajikomik duygu ve ego savaşları işleniyormuş bu filmde."banyo" 2 eyül 2005 de vizyona giriyor.
8. evin içinde kayıp düşme, belki kafayı çarpma ve neticede hakk'ın rahmetine kavuşma tehlikesinin en yüksek olduğu oda...
9. şofbene kaynaklanan korkum nedeniyle eskiden girmekten nefret ettiğim, son zamanlarda bu korkumu yavaş yavaş yenebilmem sayesinde rahatça bulunabildiğim, hiç ayrılmak istemediğim ortam..
10. aynı evde yaşayan öğrenciler için ortak kullanım alanlarından biri olduğu için temizlenmesi her zaman biraz geciken ev bölmesi. aynı özelliğe sahip olan salon, mutfak, koridora hiç benzemez; hepsinden hızlı kirlenir.
11. şarkı söylemeyi çok seviyorsanız ama sesiniz biraz kötüyse banyoda söylemenizi tavsiye ediyorum, gayet güzel bir sesiniz varmış gibi oluyor en azından kısa süreli bir mutluluk yaşıyorsunuz
12. bir mustafa altıoklar filmi. butun olaylar bir banyonun içinde geçer. http://www.banyofilm.com/ adresinden fragmanlarına, set görüntülerine ve dahasına ulaşabileceğiniz film.
13. aglarken susamayanların susması için ideal ortam.
şöyle ki; sizin gözyaslarınızdan daha ısrarlı ve hızlı yüzünüze çarpan baska damlalar varken ister istemez susuyorsunuz.
14. digiturk kanallarından sinematurk'te, 7, 12, 18, 24, 30 mayıs 2006 tarihlerinde 10.15 ve 22.30 saatlerinde günde iki kere gösterilecek olan film.
15. mustafa alıtoklar'dan nefret etmek için bir sebep daha. demet evgar'ın abartılı oyunculuğuna mı laf etmeli? yoksa janset'in "bi kodun mu oturan ezik kadın" karakterine atanmasına mı? her çiftin çamaşır makinası önünde sevişme çabası da pek ilginç bir sembol olmuş doğrusu. altıoklar'ın ele saplanan ayakkabı topuğu sahnesiyle saçma bir tarantino özentiliği de göze çarpmakta. tıkanan diyaloglarla bir doğallık katmaya çalışmış altıoklar ancak doğaçlama olsa daha bile iyi olabilirmiş. yukarı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen sakal, böyle korkunç bir film olamaz, boşuna vakit kaybetmeyin.
16. sıkıcı bir film aslında ama meraktan izledim işte.
Alakalı olabilir!
- banyan
- banyo lifi
- banyo keyfi
- banyo almak
- banyo yapmak

nedir.Net