barbie »
1. plastik oyuncak bebek. sarı saç, ince bel, uzun bacak dönemini başlatan herkesi çocukluktan itibaren gıpta ve hasetten çatlatan, bunalımlara sokan kült oyuncak. barbie'm yoktu ama bambi'yi okumuştum.
2. küçük kızları küçük yaştan mini etek ve seksapelliğe alıştıran naçizane oyuncak bebek
3. kardeşleri, erkek arkadaşı ken ** evi, arabası, gelinliği derken kız çocuklarına oynamaları için herşeyi ile yapay bir hayat kuran, bir sürü taklitleri çıkan ama hiç biri orjinal barbieler kadar güzel olmayan büyüklerin bizim zamanımızda böyle oyuncaklar hiç yoktu dediği tarzda oyuncak bebek
4. ölçüleri normal bir insan vücuduna uyarlandığı zaman sözkonusu insanın ayakta durmasının mümkün olmadığı ütopik insan modeli.
5. her kucuk kizin 10 yasina kadar hasir nesir oldugu oyuncak
6. hasir nesir olma suresi 10 yıl ile kısıtlanamayacak oyuncak. http://www.barbie.com * http://www.barbiecollectibles.com ayrıca bazı erkeklerin de oynamayı tercih ettiği * oyuncak.
7. manyak gibi biriktirdiğim yaklaşık 8-9 yaşıma kadar oynadığım ancak şimdi saçlarını siyaha boyadığım bebekler ha bir de google a gothbarbie yazınca çok manyak bir şey çıkıyor.
8. (bkz: aqua)nın barbie girl şarkısı
9. yeni sevgilisi avustralyali sorfcu bebek blaine olan oyuncak. ''barbie.com'' internet sitesine giren 2 milyondan fazla kiz cocugunun fikirleri dogrultusunda, uretici firma mattel tarafindan secilmistir.
10. küçük kızlara alttan alttan görgülü, hamarat, hep güler yüzlü, uzun saçlı, zayıf, mükemmel kadın imajını benimseten, art niyetli oyuncak.
11. scrubs dizisinde doctor cox'un elliot'a hitap şekli.
12. bir de bunun fakir ama onurlu kız arkadaşı vardır.(bkz: sindy)
13. oyuncaklar aleminin en güzel kızı, hatta aralarında en tikky'leri yine budur. en yakışıklı erkeği kaptığı yetmiyormuş gibi diğer bebekleri çatlatıcak kadar çok parası ve bu sayede de arabası evi ve yüzlerce kıyafeti vardır. ancak yemek yediği bugüne kadar görülmemiştir. yoksa o yüzden mi bu formunu koruyor bilemiyoruz.
14. tüm cocuk milletinin beynini yikamak icin üretilmis oyuncak bebek. kizlar büyünce uzun boylu, ince belli, uzun bacakli olacaklarini, erkekler de büyünce bunlardan biri ile evlenecegini saniyorlar; lakin kazin ayagi pek de öyle olmuyor. sahsen cocugumun böyle bir oyuncakla potansiyel salak olmasina izin verecegimi hic zannetmiyorum.
15. tam adı barbara millicent roberts'miş.
16. oyuncaklarla ilgili bir ödevim**** için ararştırıken buluğum ve görünce şakına dödüğüm "oha bunlar aşmış" dediğim son yılların modasını saniyesi saniyesine takip eden bebek, ben görmeyeli kendisi epey kokoşlaşmış, seksileşmiş, güzelleşmiş
görünce oha filan oldum yani
kıskandım
** *
filan http://www.barbiecollector.com/shop/catalog.aspx
17. (bkz: barbiebebek)
18. 3 katlı içinde asansörü olan evi, tam 15 sene önce geleceğin modasını tahmin edip edindiği pembe jipi, postijleri, makyaj malzemeleri, erkek arkadaşı, kıyafetleri, ayakkabıları ve daha bilimum eşyası ile küçük bir kızı büyüyünce alışveriş hastası yapan oyuncak modeli. * * *
19. bana gelen ilginç bir mailde ken'le ayrıldığını öğrendiğimiz sarışın oyuncak dişi
mailde şöyle:

the storybook romance comes to an end for barbie and ken
the break-up of the millennium for the "doll" of a couple
malibu, calif. (february 12, 2004) - after more than 43 years together, hollywood's quintessential "doll" of a couple, barbie and ken®, have decided to spend some time apart. although barbie® has befriended some of the world's most famous celebrities, from popular boy bands to super secret agent spies, ken® always remained her 1st sweetheart. after all, ken has been barbie® doll's biggest supporter for more than four decades, by her side from her early career as a teen fashion model to her recent turn as movie starlet. their relationship was so revered that other successful celebrity pairings were often dubbed "barbie® and ken®."

the legendary romance of barbie and ken began when they met on the set of their first television commercial together in 1961. since then, their relationship has played out much like a hollywood fairytale. barbie and her beau have captured the essence of romance so perfectly with their replications of classic characters such as scarlett and rhett ("gone with the wind") and romeo and juliet ("romeo and juliet") to more quirky roles such as bond and bond girl ("james bond") and lily and herman munster ("the munsters.") more recently, the dynamic duo played arwen and aragorn from "lord of the rings: the return of the king." the picture-perfect pair's talent and love for one another can also be seen in three consecutively successful no. 1 movies: "barbie of swan lake," "barbie as rapunzel" and "barbie in the nutcracker."

"barbie and ken have always been an extraordinary couple with so much on- and off-screen chemistry," said the pair's business manager, russell arons, vice president marketing, mattel. "in fact, they just finished wrapping their fourth movie together, 'barbie as the princess and the pauper,' which debuts this fall. and now they feel it's time to spend some quality time -- apart."

since making her worldwide debut in a bathing suit on the malibu shores in 1959, barbie doll has gone on to become a pop culture phenomenon, but not without her leading man cheering for her. now that she's newly single, however, mattel is marking the major transition with a whole new carefree and independent look reminiscent of her california roots. sure to turn barbie doll's world upside down, her sassy and fun "cali girl doll" look debuts this spring with engaging storylines, trendy accessories and great fashions that extend beyond swimsuits.

although their future is yet to be set in "cement," one thing is for certain - barbie® and ken® will always remain the best of friends.
20. hayat bilgisi dizsinde ortega karakterinin aşık olduğu sarışın kızın lakabı
21. bazı modellerin 100 milyonu geçtiğini görünce oha falan yani olunan, küçüklüğümden kalma büyük çaplı bir koleksiyon sahibi olduğum güzel oyuncak kız.
22. hayır anlamadığım şey oyuncak alt tarafı neden bu kadar olayı magazinel bi boyut katıyorlar? hadi onu da geçtim bizde işi gücü bırakalıp bunların şeyinin zevkinin derdine mi düşelim? hadi hepsini geçtim bugün elimde geçen ablamın taa çocukluk yıllarından kalmış barbie oyuncağını evde benim çocukluk yıllarımdan kalmış olan çam yarması action man ile evlendirsem sansasyon olur mu?
23. (bkz: gothic barbie)*
24. gerçek olsa vücut ölçüleri 97-72-82 olacakmış.
25. küçük kızlara ideal doğum günü hediyesi. *
»
Alakalı olabilir!
- barbi
- barbe
- barb wire
- barbel
- barbie evi

nedir.Net