barisarock »
1. 13-14 -15 ağustosta şilede yapılacağı açıklanmış ama gruplar hakkında henüz bilgi verilmeyen sadece mor ve ötesi ve bulutsuzluk özleminin katılacağını duyduğum festival .geçen senede yapılmıştı bu festival .hatta chumbawamba da geliyordu ama son anda bütçe yetersizliğinden iptal olmuştu.
2. 2003 yilinda rock n coke festivalini protesto eden savas karsiti muzisyenlerin kilyosta yaptiklari festivalin adi. *
3. http://www.barisarock.org/
4. web sitesindeki dinleyici toplulugunun bulundugu resimdeki abimin gozlerinden korktugum organizasyon
5. bu seneki 21-22 agustos'ta duzenlenecektir.katılacak gruplar ise:
abraxas
akın eldes
anima
arkabahçe
bulutsuzluk Özlemi
cavit murtezaoğlu
crush
Çamur
false in truth
gür akad
gökalp baykal
infected
iq
işığın yansıması
İhtiyaç molası
kara güneş
karakedi
kep
kronik
metro
moğollar
mor ve Ötesi
objektif
oyuncak araba
soul sacrifice
stuka
teneke trampet
tibet ağırtan
turgut berkes
unplayed
vedat sakman
version forward
yol arkadaşları
yolgezer
zardanadam
6. ankaradan gidecek arkadaşların bana ulaşmasını temenni ettiğim festival.
7. rock n coke la aynı günde yapılacak olan içinde sadece rock barındıran güzel festival...
8. (bkz: barisarock 2004) *
9. rock n coke gibi ismi ile içeriği alakasız, hatta deli gibi pahalı festivalleri çok güzel bir şekilde katılımcıları ile geride bırakacağına inandığım, katılan grupların da çok iyi olduğu festival.
10. barışarock, geçtiğimiz yıl, coca cola’nın düzenlediği rock festivali rock & coke’a karşı yükselen tepkiden doğan bir "karşı" festivaldir!
barışarock, koka kola’ya ve temsil ettiği değerlere karşıdır. İnsana dair her şeyi alıp satmaya yeltenen anlayışa karşıdır.
savaşlara sponsor olan küresel bir markanın, barışın ve özgürlüğün müziği olan rock n roll’a sponsor olmasını içine sindiremeyen bir festivaldir…
barışarock, irak'ta, filistin'de, güney amerika'da ve türkiye'de, kısacası tüm dünyada, yoksulluğu ve savaşları çoğaltan kapitalizme karşıdır.
barışarock, sanatın ve özellikle rock müziğin ticarileştirilmesine, sanayileştirilmesine karşıdır.
barışarock, karşı çıkmakla yetinmeyen, hayallerini gerçek kılmaya çalışanların festivalidir.
barışarock müzikten taviz vermeyen, yüksek sesle barış ve özgürlük isteyen bir festivaldir.

11. ankarada neden biletinin satılmadığını merak ettiğim festival..
12. coca cola'yı eleştirp fanta festivalinde headliner olan , ufak düşüncelerle siyasi tavır almaya çalışan gereksiz bir grubun öncülüğünde düzenlenen , line-upındaki isimlere yazık olan festival..
13. white strikes grubunun solo gitaristinin infected olarak sahne alacağı konser. malesef ki rock n coke ile aynı güne denk gelmesi ile gidemediğim festivaldir ayrıca..
14. tamamen rock n coke'u hedef almış ve ona karşı oluşmuş bir konserler topluluğudur. her ne kadar biz de amerikan kapitalizmini, coca cola'yı desteklemesek de, 50 cent'e çok bayılmasak da yaşadığımız ülke şartları için rock n coke oldukça iyi bir organizayonun ürünüdür. her gidenin de tikkycan gençliği olduğunu düşünmek, dahası taraf olup kınamak kanımca yanlıştır.
15. yavşayarock
sapıtarock
sataşarock

gibi türevlerini beklediğimiz sonu rock la biten yarı rock organizasyon....
16. rock ile en fazla rock and coke kadar ilgisi olduguna inandıgım,basvuran birçok punk grubunun elimine edilerek yerine angut-bögürtlek-essek tecavüzü-ortacag karanlıgı havasındaki metal gruplarının çıkarıldıgı festival...
17. girişte beğenilmeyen festival ile aynı tarzda muamele ile karşılandığımız ve kollarımıza "kelepçeler"in takıldığı, temizliğin en önemli özelliklerinden olan bağırsakları boşaltma eylemini gerçekleştirebileceğimiz adam akıllı bir tuvaletin olmadığı -olan tuvalet (u.iki kabin iki pisuar)ise gece telefon ışıkları ile aydınlatıldı-, ses sisteminin gerçekten kötü olduğu, çıkan grupların işe yaramayan çoğunlukta olduğu, yarım ekmek dönerim ikibuçuk milyona satıldığı ve döner yemekten başka alternatifin sunulmadığı, bir şişe şarabın -adını hatırlayamadığım "ucuz" şarap- beş milyon olduğu, dışarıdan yiyecek ve içecek sokmaya izin verilmediği festival idi.
umarım söylendiği gibi kazanılan paralar filistine gönderilir.*
18. bir anti organizasyon.
19. barışarock bir yere varılmaz denesi bir sözcük. daha başka bir sürü çağrışıma yol açar dikkat edilesidir..
20. bugüne kadar gerçekleşmiş olan iki organizasyonuna da gittiğim festival! amerikan emperyalizmine karşi hede hodo denen ama katılımcıların çogunun amerikan marka* ayakkabılar giydiği bir garip yurdum organizasyonu.
tek iyi yanı türk gruplarını yakından tanımamızı sağlamasıdır.

(bkz: rock the nations)
(bkz: rockistanbul)
21. türkiyede ' ben otu boku eleştiririm ' zihniyeti sayesinde bir alternatif oluşturmayı* başaramayacak şeylerden sadece birisidir. barışarock yada buna benzer anti emperyalist - kapitalist yaklaşımların nicel olarak değerlerini hiçe sayarak ' madem karşısın ayağında niye hede hödö var ' yada ' sen kulağına küpe takmışın bu kültürel olarak bi kabul ediş zaten ' gibisinden cümlerler altında destek yerine köstek olarak oluşabilecek bilinç ortamı da engellenmektedir. bunun temelinde nihilist, metafizik bir düşünce yatar orası ayrı.
22. siyasal rant malzemesi ve parti propagandası şeklinde dönüşme ihtimali yüksek olan, insanları da bu nedenle kaçıran, ben diyorum coca cola amerika sen anla diyen ama kitleleri yakalayamayan organizasyon.
23. bu seneki katılımı kesinleşenler;

6hr sundae (avustralya)
anİma
berlİm
bulutsuzluk Özlemİ
catafalque
Çamur
delİ
demİrhan baylan
gÖkalp baykal
iŞiĞin yansimasi
İhtİyaÇ molasi
keŞmeŞeker
metro
moĞollar
ruŞen
tİbet aĞirtan
yirtik uÇurtma
yolgezer
zardanadam

ayrıca 2 tane de yunanistandan grup kalıtacaktır.

reklamlardan sonra edit:
baris akarsu reklamda oynadıgı için katılım kadrosundan çıkarılmıştır
24. amacın iyi organizasyonun kötü olduğu müzik festivali...
25. gün itibariyle sitesi hacklenmiş olan organizasyon.
»
Alakalı olabilir!
- barisarock 2007
- baris parki
- barismak
- baris adli cocuk
- barista

nedir.Net