bee gees
1. ilk duyduğumda kadın sesi sandığım değişik sesleri olan avustralyalı gibb kardeşlerin oluşturduğu grup.
2. ilk olarak rattlesnake adını kullanan grup. sonra wee johnnie hayes and the bluecats oldular. barry, maurice and robin gibb kardeşlerin grubunun yeni adı bill good tarafından verilecekti. bu adam avusturalya'da 1960 yılında brisbane'deki speedway circus 'ta tanıştıkları bir yarış promosyoncusuydu. yeteneklerinin değerini anlayan good, onları 4kq adlı bir yerel radyonun discjokeyi bill gates ile tanıştırdı. isimleri sanıldığı gibi the brothers gibb'in değil, good ve gates'in isimlerinin baş harflerinin bir kısaltmasıdır.

kaynak: rock isimler kitabı
3. (bkz: stayin alive)
4. (bkz: immortality)
5. boylu poslu, sakallı bıyıklı adamlar olmalarına rağmen * karı gibi şarkı söyleyen grup.
6. ilkokul zamanlarimda babamin 33 lük plaklarinda tanidigim benimsedigim aradan seneler gecmesine ragmen müziklerini dinlerken hala ayni heyacani yasadigim grup.

hele 2 li 33lük (bkz: odessa) albümleri vardir kelimeler kifayetizdir.
7. (bkz: this is where i came in)
8. "karı gibi şarkı söylüyor" şeklinde saygısızca eleştirilen şeker kıvamında gruptur. öncelikle ne demektir "karı gibi"? ona kadın denir! ikincisi de kadın gibi şarkı söylemenin neresi yanlıştır. vokal şarkıyı iyi ya da kötü söyler. ama dur ben şunlara da bi bok atayım da prim yapayım diye düşünülürse o zaman ayrı tabii.
9. kontrtenor mu desek sadece falsetto mu desek ne desek, gayet ince sesli abilerdir. 70 lerin sonlarının disco akımının mümessili gibi bir şeydir bunlar. ayrıca durmadan dağılıp dağılıp "geri dönüş" kararı almaları ile bilinirler ama birisi malesef ölmüştür, sürmeyecektir.
10. zamanında, beatles'dan beri ilk defa bir "top 10" listesinde 5 şarkıyla bulunmuş olan, efsane disko disko şarkıları bulunan grup.
Alakalı olabilir!
- bee bee king
- bee girl
- bee s kiss
- bee movie

nedir.Net