ben ordek deyince sen gole bak »
1. (bkz: yağmur yağıyor diyene bana ördek dedin demek)
2. ben ordek deyince sen gole bak ne oldugunu ve ne olmaman gerektigini hatirla.
3. ben ordek deyince sen gole bak ve de ki nizam sadece insan elinin degmedigi yerlerde kalmis. nereyi duzeltmeye kalkmissak orayi yasanmaz hale getirmisiz.
4. (bkz: ben göl deyince sen ördege bak)
5. "ben ordek deyince sen gole bak ve de ki 'yasasin gol oldu'" selinde tamamlanabilecek soz obegi.
6. dejenere versiyonu icin,
(bkz: ben ordek deyince sen gote bak)
7. (bkz: ben ordek deyince sen gole gir) *
8. ben ordek deyince sen gole bak ve gor ki baliklar kopya cd kullaniyor bu golde. bill gates'e para yedirmiyorlar durduklari yerde. bu arada bill gates'in golde bile calisan bir bilgisayar icad etmis olma olasiligini gor entryde. *
9. ben ördek falan diyorum ama sen bana bakma , gole bak nası taktı nicolas anelka.*
10. ördeklerden bahseden bir babanın, oğlunun gözünü televizyondaki maçtan ayıramayan oğluna trip atması halinde söyleyeceği muhtemel sözdür..
-baba nak topa nasıl vurdu ama süper bir gol..
-ben ördek deyince sen gole bak olurmu yavrum hiç dinleme de sen beni ooh yayıl seyret maçını. zaten ördeklerin de nesli tükenecek göremeyeceksin ördek arıyo olacaksın en sonunda..
-ama falsoyu iyi verdi dimi baba?
-grr..
11. ben ördek deyince sen göle bak ve gör, göl nasıl vakur ve yukarıdan bakıyor senin bütün anlamı ve ihtişamıyla ortada duran evreni anlamsızlaştırmaya çalışmana..
12. (bkz: ben gerdek deyince sen takvime bak)
13. ben ordek deyince sen gole bak, sadece bak; boşver...
14. (bkz: ben ördek deyince sen yola bak)
15. ben ördek deyince sen ördek al ve akşam yemeği için pişir
16. -ben ördek deyince sen göle bak.
+tamamdır abi.
-ördek.
+bakıyorum, baktım. aaa evet ne güzel yüzüyo hayvanlar dimi? çok şirinler... sana söylüyorum hayvanlar ne güzel... nereye gitti bu adam? a cüzdanım!
17. ben ördek deyince sen keyfine bak ,ben üzerime rahat birşeyler giyip geliyorum
18. ben ördek deyince sen göle bak ve düşün varlığının nedenini, değerlerini, sonra da bıraktığın değerlerini, dönüp küfrettiğin değerlerini, önceden küfrettiğin şeylere sarılmanı.. düşün ve var ol.. **
19. ben ordek deyince sen gole bak unut butun yasanmisliklari, yasanmamisliklari.
20. ben ördek deyince sen fenerbahceye bak . ordeeek
21. ben ördek deyince, dek ör !
sanırım yeterince açık ve netim sabah sabah, di mi? hımm tabi sen dönüp de-e ama dek de neyin nesi şimdi?- diyecek olursan, o ne biçim soru öyle be ? hava da bir mis gibi kokuyo ki yemeğin altını mı yaktım ne ?! ya hatırlar mısın, çok eskiden bi oyun vardı: mada mas maca -ki farkettiğin üzere alenen kıçımdan uydurdum. neyse ! bunlar fani şeyler sonuçta. haticeye bakmıyoruz. o artık büyüdü. neticeyse henüz toy bir genç. zamanla serpilecek; çakmak ya da çakmamak seçimini kendisine bıraktık. bırak bırak, tık yok sende de be ! yürü blendax alalım bari, bilen ducks üç beş akıl verir hiç yoktan.

(bkz: bırakmayın ben deliyim)
22. ben ordek deyince sen gole bak hatta bakmakla kalma goller bolgesine tatile cik. *
23. ben ördek deyince sen göle bak ve düşün göl donduğunda ördekler nereye gidiyor. cevabını bulamayacaksın hiçbir zaman, kendi başına. o yüzden etrafındakilere sor, onlar da bilemeyeceklerdir ama olsun, sen yine de sor. eğer bulursan birgün cevabını holden*' a anlatmayı da unutma sakın.
24. ben ordek deyince sen gole bak, ve gürültü patırtının ortasında sükunetle dolaş; sessizlğin içinde huzur bulduğunu unutma. başka türlü davranmak açıkça gerekmedikçe herkesle dost olmaya çalış; ama kimseye teslim olma. telaşsız açık seçik konuş. başkalarına kulak ver. aptal ve cahil oldukları zaman bile dinle onları; çünkü hayatta herkesin bir hikayesi vardır. olduğun gibi görün. sevmediğin zaman sever gibi yapma. yılların geçmesine sakın öfkelenme. gençliğe yakışan şeyleri gülerek teslim et geçmişe. ara sıra isyana yönelecek olsan bile hatırla ki; kainatı yargılamak imkansızdır. onun için kavgalarını sürdürürken bile barış içinde ol. görmeye çalış ki; bütün pisliğine ve kalleşliğine rağmen dünya yine de güzeldir.
25. (bkz: her ördek dendiğinde göle bakmak)
»
Alakalı olabilir!
- ben ordek deyince sen gote bak
- ben ordek deyince sen gole
- ben ordek deyince sen goethe bak
- ben ordek deyince sen yola bak
- ben ordek deyince sen gole gir

nedir.Net