beseech
1. İsveçli gothic metal grubu.şiddetle tavsiye edilir.özellikle ...from a bleeding heart albümünde bulunan eagleheart
isimli şarkı intihara sebebiyet verebilir.moral bozukken dinlenirse ölüme götürebilir.
...from a bleeding heart
black emotions
souls highway
drama
albümleri olan ve hatunun vokalini çok beğendiğim grup.
2. (bkz: a season in green)
(bkz: fiction city)
3. p2p programlarında mp3leri çok zor bulunabilen grup... gothic metalin en iyi temsilcilerindendir kendileri...
4. (bkz: between the lines)
5. (bkz: besieged)'in telaffuzu.
6. beseech in hikayesi 1992 de grup elemanlarının yaşadığı yer olan İsveç teki borås kentinde başlar. grubun temelleri ilk elemanlarının bir grup kurma fikrini ortaya atmasıyla başlar ve o yılın sonlarına doğru ilk demo albümlerini kaydetmişlerdir. demo albümün duyulmasıyla birlikte grubun birçok toplama albümde şarkıları yer almaya başladı.
grup ilk albüm anlaşmasını 1995 te we bite/corrosion records ile imzaladı. Çıkarılması düşünülen ilk albüm - ...from a bleeding heart- o yıllar için biraz sıra dışı sayılabilecek bir tarzdaydı. bir erkek ve bir kadın vokali bulunan grubu benzeri gruplardan ayıran birçok farklı enstrümanları -cello, keman, piyano- vardı.we bite/corrosion records büyük bir ekonomik sıkıntı içine girdiği için albümü 1998 in nisanına kadar çıkaramamıştı. bu arada albüm kayıtları sırasında bazı anlaşmazlıklar nedeniyle klas, robert spånglund,mikael back ve jörgen sjöber diğer üyeler olmadan devam etme kararı almışlardır. kısa süre içinde gruba jonas strömberg(davul) ve daniel elofsson(bass) ın da katılmasıyla grup yine albüm çalışmalarına tam gaz devam etti. yayımcıları olan anders mörén in (misty music) de yardımları ile we bite/corrosion records ile bağlarını koparmışlardır ve kısa süre içinde metalblade etiketiyle albümü piyasaya sürebilmişlerdir.
1999 da uluslar arası dağıtıma imkan veren pavement music şirketiyle anlaşmışlar ve ikinci albümleri olan "black emotions" için stüdyoya girmişlerdir. müzik tarzlarında ufak bir sapmayla doom/death-oriented metal tarzı eğilim göstermişlerdir. daha fazla gothic öğeler ve clean vokal içermesine rağmen bu yeni gelişim beseech atmosferini ve ruhunu kaybetmesine izin vermedi. lotta höglin in (bayan vokal) de gruba katılmasıyla gelecekteki soundları için temel taşlar tamamen oturmaya başlamıştı. 2000 in temmuzunda çıkan albüme dünya çapında gelen tepkiler oldukça iyiydi. grup theatre of tragedy ve lacuna coil ile birlikte 2001 başında ocaktan şubata kadar süren bir avrupa turuna çıktı ve bu da avrupa çapında yeni fanlar edinmesini ve sesini daha iyi duyurmasına büyük katkıda bulundu. turdan kısa bir süre sonra erkek vokal jorgen sjöberg gruptan ayrıldı ama yeni bir vokal bulmak grup için fazla zor olmadı. kısa süre içinde erik molarin gruba katıldı ve lotta yla vokallerde büyük bir uyum sağlamaya başladılar.
pavement music in desteğini kesmesiyle grup yeni bir şirket aramaya başladılar. bu esnada çalışmalarını sürdürebilmek adına "beyond the skies" adında 3 şarkılık bir demo albüm kaydettiler. napalm records la anlaşan grup üçüncü albümleri olan "souls highway" için 2001 yılında tekrar stüdyo yollarını tuttu.
2002 yılında güzel bir sürpriz oldu ve kanadalı film şirketi -brimstone productions- gruba son albümleri olan black emotions tan üç şarkıyı -manmade dreams, neon ocean ve lunar eclipse- 2002 yılında vizyona girecek olan "alien agenda 5 - alien conspiracy" filmine soundtrack olarak kullanma teklifiyle geldiler ve anında kabul edildiler.
"souls highway" nihayet 2002 ortalarında piyasaya sürüldüğünde önceki albümlerde olduğu gibi gruba övgüler yağdırıldı ve dünya çapındaki fanlarına yenilerini ekledi. 2002 sonlarında grubun ilk klibi "between the lines" için çekildi ve internete verildi. dünya çapında binlerce kişi tarafından indirilmiştir bu klip de. albüm çıkardıktan sonra eleman değiştirmeyi gelenek haline getiren gruptan 2002 de de grubun gitaristi ve söz yazarı olan klan böhlin kişisel nedenlerden ötürü gruptan ayrıldı.
dördüncü albümleri için de grup 2003 ortalarında yine stüdyoya girmiştir. 2004 şubatında piyasaya sürülecek olan albümde müzikal açıdan oldukça büyük gelişmeler olacaktı. kayıt döneminin kısa sürmüştür ama grubun tecrübe kazanmasıyla bu açık kapatılmıştır. 2004 yılındaki konserlerinde tek gitaristle idare etmek zorunda kalan gruba sonradan manne engström dahil olmuştur.
ve son albüm "sunless days" 5 eylül 2005 te piyasaya sürüldü. grup bu albümdeki "innerlane" adlı şarkıya bir de klip çekmiştir. sadece bilgisayar kullanılarak yapılan klip biraz (oldukça) sıra dışı ve güzel olmuştur. aynı zamanda bu şarkı yönelecekleri yeni tarzın ya da müziklerindeki yapacakları ufak değişikliklerin habercisi niteliğindedir. kısa sürede bir albüm çıkaramayacaklar gibi dursa da grubun gidişatına bakarak beklemeye değecek bir albüm geleceğini tahmin ediyorum.

erik molarin - male vocals
lotta höglin - female vocals
robert vintervind - guitars, programming
daniel elofsson - bass
mikael back - keyboards
jonas strömberg - drums
manne engsttröm - guitars

albümleri:
1998, from a bleeding heart
2000, black emotions
2002, souls highway
2004, drama
2005, sunless days

official website: www.beseech.net
7. (bkz: in her arms)
Alakalı olabilir!
- besevler
- beser
- beseriyet
- beseri
- beseri sermaye

nedir.Net