beytepe
1. hem yuksek hem soguk hem universite kampusu
2. en büyük derdi sehire uzakligi olan kampüs. döner sermayenin bütün paralarinin merkez kampüse akmasina ragmen her gecen gün güzellesmektedir.
3. hacettepe üniversitesi'nin şehrin eskişehir yolu girişinin hemen kıyısındaki tepe üzerine kurulmuş kampüsü. kış aylarında vadiden doğru esen, camı çerçeveyi aşağıya indirebilen ve hatta 55 kg'ın altındaysanız -mecazi anlamda değil, gerçekten- insanın ayaklarını yerden kesebilen şiddetli rüzgara sahip kampüs.
4. tecavüz olaylarının yaşandığı gibi şehir efsanelerine sahip kampüs
5. beytepe ilköğretim okulu adında şahane eğitim veren, özel okul formatında olup eğitim için beş para vermediğiniz bu okulu hacettepe üniversitesi beytepe kampüsünün sonlarında görmek mümkündür. *
6. çorak araziler topluluğu .insanın yazın kampüste gezerken buğday tarlasında olgunlasmaya başlayan buğday gibi hissetiren yer.
7. beytepe ozel yurtlarının onundeki yokusta kısın arabayla cıkmamanız tavsiye edilir fakat kafayı bulup yokus asagı kıcustu kaymanızda tavsiye edilir, kız yurdu ıse gecelerı ayrı bı huvvıyete burunur yurdun onu gecelerı luks arabalara ev sahıplıgı yapar, ayrıcı yurtlarn arkasındakı ormanın manzarısana karsı ıcmenın tadıda başkadır.
8. beytepeye merkezden egoyla gitmek için 320no'lu otobüse binilir; fakat dolmuş, servisler falan da ulaşımın sağlanmasında büyük rol oynar. beytepe hacettepe üniversitesinin eskişehir yolundaki muhteşem kampüsünün ismidir. beytepeye gelince, nizamiyeden öğrenci kasabasına* gidiş geliş tam 6km. yol vardır. beytepe kampüsü günden güne gelişim göstermektedir. yeni açılan beytepe alışveriş merkezinin * içinde birçok kafe, kitapçı, eczane, berber vs. vs. mevcuttur. * * beytepede her gün bir olay olur; hayat çok keyiflidir. bahar döneminde sürekli sahneler kurulur, şenlik olur. * * city center, beycafe, çiğdem, nacho gibi ünlü kafeleri de vardır. dağın başında olsa da tüm mevsimlerin en güzel yaşandığı, şehrin gürültüsünden ve kirli havasından uzak, kendi içinde bir bütünlüğü, özgürlüğü barındıran bir kampüstür. *
9. turkiyedeki en ozgurlukcu kampus. baska okullarda mini etekli bir kızla başı örtülü bir kızı yanyana görmeniz nerdeyse imkansızken beytepede bu olağandır kimse bunu yadirgamaz garipsemez kimse kimsenin birseyine karışmaz. bu yüzdende sevilesidir.
(bkz: başörtüsü sorunu olmayan okul hacettepe)
10. her gün birkaç yüz farklı liseden, tükiyenin her yerinden gelen öğrencileri ağırlayan kampus.* büyüklüğü, eğlenceli bir yer oluşu, sakin dinamizmi ile hayran bırakır görenleri.
11. hacettepe üniversitesinin (sıhhiye, beytepe, beşevler, keçiören, polatlı ve kaman olmak üzere) 6 kampüsünden biri. 5.877.628 m2 lik alan üzerinde kurulmuş bünyesinde 7 fakülte barındıran, bir çok üniversitenin aksine nizamiyesinden sorunsuzca geçebileceğiniz, yazın pek sıcak kışın pek soğuk olan baharlarındaysa çimlerde oturup keyifle bira içebileceğiniz, yeşil, samimi, sakin.. üniversite yerleşkesi.
12. siz bakmayın öle sayıp dökenlere. şehrin kalabalığından uzak, huzur dolu bir kampüs. eğer arasıra eğlenmek ama genelde dinlenmek isterseniz dört dörtlük biryer. gerçi yeni alışveriş merkezi açıldıktan sonra birz tatil köyünü andırmaya başladı. baharda akşamalrı gün batımı muhteşem olur, aşık olmak için sizi zorlayan bir havası vardır
13. bu kampüsün bir de eski halleri vardir.
kiz yurtlarinin aksam saat 8'de sadece kapilarinin degil ayni zamanda pencerelerinin de civili oldugu. kiz yurduna yakinligi sebebiyle c blokun bos birakilip kullanilmadigi.servisden baska hic bi ulasimin olmadigi ve kizlarin en gec 19'da yurda dönmelerinin mecbur oldugu.
14. bu aralar, eskişehir yolundan girilen köprüsü yıkıldığı için, gitmek için planlanan zamandan 20 dk önce yola çıkmanız gereken mekandır. **
Alakalı olabilir!
- beyt
- beytepe havasi
- beytepe goleti
- beytussebap
- beyti

nedir.Net