bilbo baggins
1. hobbit romanının bas kahramanıdır kendısı. kıtabla bırlıkte butun sevgımı kazanmıstır.
2. (bkz: ardalogy)
3. çok gezen çok gören bir hobbit kardeşimiz, kendisi yüzüğü gollum dan kapmayı başarmış ve onun sayesinde yaşlanmasını geciktirmişitr... alçakgönüllü kendi halinde aklı başında bir hobit olduğundan yüzüğün etkisine çok girmemişitr.ancak lothlorien de yüzüğü frodo nun elinde görünce içi bir hoş olmuş yüzüğün gücünü bize ispatlamıştır.
4. radiohead in adına bir ballad yazdıgı hobbit (bkz: ballad of bilbo baggins)
5. (bkz: dildo baggins)
6. kırmızı kitabı yazmaya başlayan buçukluk. frodo baggins'in amcası , yüzüğü taşıdığı sürece yaşlanmamış bu sebeple çook uzun yaşamıştır. yüzüğün yok edilişinin ardından gri limanlardan denizlerin ötesine kalkan gemilere binmeye hak kazanmıştır. yüzüğü teslim ettiği doğum günü partisi görülmeye değerdir.
7. shire'daki son zamanlarında iyice yaşlandığını hissetmeye başlayan, kendini büyük bir dilim ekmek üzerine sürülmüş azıcık tereyağı gibi hisseden, huzur isteyen ve kitabının sonunu sonsuza dek mutlu yaşadılar diye bitirmek isteyen hobbit.
8. (bkz: hobbit)
9. kanımca çılgın bir buçukluktur. yüzükle içli dışlı olmuştur. hatta bimnem kaçıncı doğum günü partisinde kullanıp milleti şaşkın tavuklara çevirmiş,gandalf'ı da küplere bindirmiştir.
10. filmde pörtleyen gözleriyle derin sempatimi kazanmış hayali karakter. * (bkz: sting)
11. "fırsat olsa hemen köye yerleşicem allah seni inandırsın." söylemine sığınan nice insanımızın olmayı hayal ettiği kişi. karnı tok, sırtı pektir; bir pipo çeker ki imrenirsin. çoluğu çocuğu olmadığı için de kafasına göre ejderha soyar, savaşlarda bulunur. kafası rahat adamın, gamsız bir kere.
12. gollumla girdiği bilmece yarışını kazanan,yüzüğü gollumun elinden alan orta dünya kahramanı.
Alakalı olabilir!
- bilbo
- bilbao
- bilbeyyine
- bilboardlardaki reklamlari yirtmak
- bilbakalimbenneyim com

nedir.Net