blade »
1. bisikopat (bkz: bisikopat)bi arkadastir kendisi. ozellikle 2003 yilinin eylul-haziiran donemleri arasinda bilkent dogu kampus uzerinden helikopter, ya da ucakla gecerken gorulen bisiklet delisidir. derslerle alakasi yok denecek kadar azdir ve finallerden once ders calismak yerine dalgali arazide hiz denemeleri yapar. ne diyeyim allah aklini basina getirsin yoksa aklinin basina gelecegi yok bu arkadasin, he bi de economics okur bu muhterem zaat bilkent universitesinde nereden esmisse kafasina(bkz: olum birak bu isleri doru yolu bul).
2. economics de olduğu dorudur ama okuyup okumadığı meçhuldur...arasıra derslere giden ve çok sık aralıklarla hatta aralık olmadan bisiklet kullanan dağda tepede bir vatandaştır
3. bilkentte tanismak saadetine eristigim, mountain biking, bungee jumping gibi extreme sports olaylarina girmekte gozunu kirpmayan yonetmen kisilik. gecen sene yurtlarda efsanelesmis olan seri katil. warner blade yonetim kurulu baskani, ftp krali, sucuklu, salamli, sosisli, pastirmali, karabiberli, kimyonlu, acibiberli, tuzlu (bkz: abartmak) yumurta pisiricisi. heykeli dikilesi sahsiyet
4. dun aksam bizi counter da satan eleman...niye gelmedi ya.
5. (bkz: daywalker)
6. counter strike da assault haritasında kendini iyi oynayan biri olarak tanımlayan(ama aslı olmayan)olmazsa olmaz, yokluğu kötü etkiler yaratan insan
7. bıçağın iki yüzü diye tanımlansa da bizim onu blade diye yazdığımız goç diye telaffuz ettiğimiz bir dost
8. su an keci sakal birakmaya calisiyo ama adamin sakali cikmiyo muhahaha zavalli arkadasim benim...
9. (bkz: kötü tercüme edilmis film isimleri)
10. keci sakal birakmaya calistigim kulli yalan ama fazla killi olmadigim isabetli bi yorumdur. cogu kisinin tahmininin aksine kendim bu nick i film cikmadan once benimsemisimdir ve millete bunu annatmakta cok zorlanmisimdir. bilenler bilir, sin diye bi fps vardi eskiden. onun basgahramani bıleyd kod adlı heriftir.
11. warnerblade de ne demek ulaa? diyen arkidesler icin su adrese kosturmak yarasir:

www.ug.bcc.bilkent.edu.tr/~bbakay

videolari davnlod edebilirsunuz.
12. pek iyi tanimadigim ama tanidigim kadariyla espirili sevecen bi arkadas.. sozlukte kalici olmasi dilegiyle..
bilkentin en iyi bisikletcisi de diyebilecegimiz bi arkadas..
13. bıçağın iki yüzü yerine , bıçağın ağzı şeklinde türkçeye çevrilmesi daha uygun olası sözcünk
14. "spaay da kim ula" diye dusunmeye baslayan ilkokul tenefuslerinde ilk turnbased strateji olan civilizationu oynayan cocuk. (bilkentin en iyisi--&gt estafurullah :))
15. (bkz: deacon frost)
16. (bkz: blade runner)
17. trk: (bkz: bıçak ağzı)
18. wesley snipes' in ikincisi daha iyi olan filmi...
19. hareketli temposu ve atmosfere uygun müzikleri,iyi ayarlanmış kamera açıları,ve aksiyon-fantazi türlerinde sık karşılaşılmayan istikrarlı bir senaryo ile bir dönem beyazperdede fırtınalar estirmiş film.
20. harika ve unutulmayan bir müziğe sahip film..
21. uzun zamandir sozluge yazmamasinin ardindan farkettirmeden sozluk alemlerine akmaya baslamis super yazilarini aninda farkettigimiz buyuk insan, gelecegin tarantinosu olmasi isten bile degildir.
22. gec farkettigim yazar. okunasi helal olsun denilesi entryleri var.
23. yazarlarla yuzyuze ve telefondan cok net ortaminda gorusen insan. yonetmen triplerine girip girip 2 dakka oturup da film cekememesiyle unludur. (bkz: abi bi uygun vakit denkgetiremedik iyi mi)
24. ilk filminde esas zencinin başlarda, vampirlere yalakalık yapan polis memurunu elinden kaçırdığı sokak sahnesinde bir kaç defa milliyet gazetesinin büyük büyük, okunaklı olarak gözüktüğü film.
25. (bkz: bleda)
»
Alakalı olabilir!
- blade 3
- blade 2
- blad
- blade server
- blade runner

nedir.Net