boromir
1. gondor un bas vekilharc prensi, savasci ve komutan kisilik. osgiliath in mordor ordularindan geri alinisinda kardesi faramirle birlikte komuta kademesinde basta yer almistir. boromir daha sonra elrond un konseyine gonulsuz de olsa gitmis, yuzugun buyusu yuzunden afallamis, kendini kaybetmistir. fakat daha sonra onurunu cesaretiyle geri almistir.
2. düdüğü:) ve çevresindeki 20 civarında orklana ölü bulunmuş şahsiyet..onurlu ve gururlu ayrıyetten de her genç kızın hayalini süsleyebilecek kadar yakışıklı bi ağabeyimiz..
3. insan kral. anlaşılamayanlardan. filmde borusunu fazlaca göremedik. sanırım bi tek oldugu sahneden once sesi duyuldu.
4. (bkz: faramir)
5. iktidar hırsının ve gücsüz iradesinin kurbanı olmuş, babasının biricik oglu *
6. ismini ladros lord'u boromir'den almıştır, manası -eksiksiz mücevher-dir.kitap'da ve filmde mücadeleden ve halkını yaşatmaya çalışan, onurlu ve gözüpek bir savaşcı olarak gözükmektedir, yüzüğe karşı bir hırs'ı yoktur, insanları ve askerleri ölmektedir, bunun yarattığı stres altında bir ara yüzüğe meğillenmiştir, ayrıca filmdeki gibi aragorn'a asla "my captian" dememiştir.
7. galadriel'in huzurunda hüngür hüngür ağlamış davar savaşçı. *
8. tolkien'in puvatya savaslari sirasinda olumus roland efsanesinin ilham vermesiyle yarattığı garakter,kardeşinin aksine hırslı ve gözüpektir,osgiliath ı kardeşi ile beraber nice ork saldırısına karşı korumuştur,film de ve kitap da görüleceği üzerine orklar tarafından mızrak benzeri bir şeyle ancak öldürülebilmiştir kitapta o sahne gaza getiricidir.
9. (bkz: karizma)
10. 3 ok yedikten sonra ancak iflah olmuş savaşçı
Alakalı olabilir!
- borondir
- boro boro
- borozo
- borona
- borough

nedir.Net