bowling
1. 1862 yılında ortaya çıkan bir oyundur.
2. asla beceremeyeceğim oyun çok paradır ve kısa sürer.türkiye de ilk galeria'da açılmıştır.
al bundy çok sever bu oyunu.
3. fred cakmaktas'ın parmaklarının ucunda minik minik ilerleyerek oynadığı, izlemesi zevkli bir adet delikli top ve 10 tane labutla oynan oyun
4. (bkz: strike yapmak)
5. eşşek ölüsü gibi toplara parmak geçirip, lobut denen devrilmemeye yeminli küçük sutunlara, uzun bir yoldan yuvarlama suretiyle devirerek oynanan, fred çakmaktaşın gözde sporu
6. 10 adet labutu ağır ve içine parmakların girdiği, 3 delikli bir topla devirmeye çalışma oyunu. Özel bir sahası vardır. bowling ayakkabıları ile oynanır.
7. (bkz: konsantrasyon)
8. topla oynanan futboldan daha zevkli hatta en zevkli spordur zannımca
9. solak olmayanlar için: oynadıktan sonra sol bacakta kasılma ve sağ bilekte hafif bir ağrı oluşmasına sebep olabilecek oyun. Çok zevklidir, öğrenmesi zor değildir ama ilerletmek zaman alır.
10. kısaca...7 metrelik masalarda masanın 4te1 i yağlanmak suretiyle 10 labutu devirme üzerüne kurulu bir oyundur basit gözükür...çeşitli taktik ve hareketlerle artistik sporlar arasına girer...
top boyutları paunt hesabına göre...6 dan 16 ya kadar gider...(3kilodan 8kiloya)
oynaması keyifli vakit gecirmek icin ideal kalori yaktıran 3.oyundan sonra vicutta arılar başlatan oyundan sonra ele soğuk su yada buz ile compres yapılmadığı taktirde eli şişiren bir oyundur...amerikalılar için tavla gibi birşeydir...
11. türk usulü bowling te ;

- bowling oynarken çay içilir
- mustafa sandal dinlenir
- ne kadar yüksekten atabiliriz o denenir
- depar atarak bowling topu sallanır
- labutlara ya da bowling topuna küfredilir
* * *
12. uzun süre spor yapmadan oynadığınız takdirde sağ dirsek içinde ve sol musculus gluteus maximusta ağrılara sebep olan spordur*.

puanlaması aslında o kadar zor olmamasına rağmen kafa karıştırmaktadır kimi zaman. 10 lobutu devirmek için iki atış hakkınız vardır. eğer ilk atışta hepsini deviremezseniz ikinci atış hakkınız olur. bu iki atış sonunda lobutların kaç tanesini devirirseniz o kadar puan kazanırsınız ve o el sona erer, sıra diğer oyuncuya geçer.

eğer iki atışın sonunda lobutların hepsini devirirseniz spare yapmış olursunuz. eğer bir elin ilk atışında tüm topları devirirseniz strike yapmış olursunuz. bu durumda bir sonraki atışınıza göre ek puanlar kazanma şansını elde edersiniz. spare ve strike, bowlingde yüksek puanlar yapabilmek için gereklidir.
13. topu yuvarlarken parmaklarınıza dikkat edin tırnağınız etinizden ayrılabilir..*
14. #1008348 *
ilk atışı boş geçip, ikinci atışta hepsini devirseniz bile ilk atışda boş geçtiğiniz için strike kabul edilmez yerine spare kabul edilir.

türkiyede büyük alışveriş mağazalarının çoğunda mevcuttur, bu yüzden herkes oynayabilmektedir.
"oynayabilmektedir"den kasıt alıp topu yukarıdan *fırlatan , ayakla iç vuran insanlar gördüm o yani..
Alakalı olabilir!
- bowl
- bowling salonu
- bowls
- bowling for soup
- bowler

nedir.Net