bugun calismak istemiyorum
7. daha vizelere çok var ben nasıl olsa hallederim tripleri,çalışılması gereken şeyler illa ki son geceye bırakılır son gece geldiğinde ise halledilemeyeği anlaşılarak "seneye dersleri düzenli takip edicem son geceye asla bırakmıycam" hayallerine kapılınır ve bu böyle sürer gider * *
6. bugun calismayi istememek eger bugune has bir durum ise panik yapmaya hic gerek yoktur lakin bugün calismak istemiyorum ,yarin calismak istemiyorum u arkasindan getiriyor ise durup dusunmek lazim.insanin sagligi ve is yeri * ile ilgili sikintilari yoksa bugunde yarinda calismamasi icin bir neden olmaz.
5. (bkz: calısmak istememek)
4. şöyle batıya doğru uzanan kimi ülkelerde, o gün çalışmak istemezseniz, "bugün çalışmak istemiyorum" diyerek işe gitmeme hakkınız vardır. (bkz: tembellik hakkı)
eşeğinkine su kaçırmamak suretiyle, yalana dolana başvurmaya gerek kalmadan tepe tepe tembellik hakkınızı kullanabilirsiniz.
3. özellikle pazartesi günü sabahında sık zikredilen cümlecik. bir süre sonra bugün yerini "artık" a bırakır "artık çalışmak istemiyorum" olur ki hanımlar bu dakkadan itibaren zengin koca arayışını hızlandırırlar.
2. her gün söylenen ama hiçbir gün gerçekleşmeyen çalışan insan temennisi.. en sonunda bir gün çalışmak istemiyorum diye değiştirilir ki o da hafta sonu tatilidir zaten..
1. öğrencilerin özellikle sınav dönemlerinde, iş hayatına atılmış kişilerin çok bunaldıkları yoğun iş dönemlerinde dile döktükleri, arkasından veya önünden "of yaaa" nidalarını da genellikle beraberinde getiren söylem...
Alakalı olabilir!
- bugun de calismak istemiyorum
- bugun canim istemiyor
- bugun canin sopa istiyor
- bugun canim sacmalamak istiyor
- bugun kim olmak istersin

nedir.Net