burhan cacan
1. askimiz olay olacak sarkisi ile aklimda yer etmis* unlu turkucu.
2. bunu tekirdağ yolu üzerinde bulunan bir fidanlıkta görmüştüm. koltuğunun altına iki tane horoz almış, bekliyordu*. daşağa sarma amacıyla ettiğim bir iki kelama kısa ve net cevaplar vererek ortamdan uzaklaştı.
3. bu adam zamanında çok ünlüydü.herkes ona hasta olurdu.şimdi sadece ramazanları iftar'da ezan okuyor.
4. liseli sarkisini genclerimize kazandiran, kursunlara gelesin sarkisi ile kalbimizdeki yerini alan, mevlut ve ilahiler 5 ile kalbimde tarikat kuran, annecigim ile damardan giren, sana bir turku soylesem ile kralligini kuran sarkici.
5. (bkz: vurun dalgalar)
6. birkaç sene önce show tv de ramazan aylarında ezan okuyan sanatçı
7. kendini türkücü sanan maço şahsiyet.
8. ne zaman ekose etekli bir lise öğrencisi görsem, oralarda, bir sokağın başında gizlice öğrencileri seyredalmış bir burhan çaçan portresi belirir aklımda. unutmaya çalıştığım zamanlarda, kapkara boyanmış bıyığıyla (bu da türkiye'de arabesk söylemenin önkoşullarındandır. saçını bıyığını boyatmayan arabeskçi neredeyse yoktur. kime yatırım yapıyorlarsa artık. gerçi burhan'da durum belli de, neyse..) hemen burhan çaçan amcanın o klibi gelir hatrıma. unutamam. adam belki bir iki şarkıyla insanların aklında kalacakken, o enfes klibiyle, akıllarda "köşebaşlarındabekleyenburhan" olarak anılmayı tercih etmiştir. *
9. bir söylentiye göre, ilk defa bir gazinoda sahneye çıktığı gün, mikrofon vermişler "istemez." demiş. istemesine de gerek yokmuş zaten, duvarları titretmiş..**
10. "...biz bir sanatçılarız. gerekirse rap veya rak veya...evet regi...ben bunu bir biz sanatçılar...bele sanatçı deli olur bele...ama bir bele sanatçı deliliği olur anlıyor musun?...halk müziği okumak zordur..ama bir ingilizce okumak da...kolaydır...yani burhan çaçan'a kolaydır...ben zamanında da okudum bele...maykıl ceksın...corc maykıl...aynçeynn may hart"sözleriyle konuya açıklık getiren kişidir. kanal7 de yapmıştır bu açıklamayı. kelimesi kelimesine doğru değildir. manyakmısınız olum.nası doğru olsun lan kelimesi kelimesine. baksana tornado gibi. el nino burhan.
Alakalı olabilir!
- burhan iscan
- burhan ocal
- burhan apaydin
- burhan bolan
- burhan bayar

nedir.Net