buyu »
1. emir kipinde bir sözcük. çoğu zaman sarfedilmesine gerek yoktur. düşünce gücü yada telepatiyle hedefi büyütürsünüz.
-büyü!
-emredersin sahip (kan dolar).
2. sihir
3. (bkz: kocakari buyuleri)
4. buyumekten emir
5. kurandada bahsedildigi gibi büyü, sihir anlamında kullanılmaktadır
felak suresi 4. ayete dikkat;
1-de ki: "sığınırım o sabahın rabbine,
2- yarattığı şeylerin şerrinden,
3- karanlığı çöküp bastırdığında bir gecenin şerrinden,
4- o düğümlere üfleyen üfürükçülerin şerrinden
5- ve kıskançlık gösterdiğinde bir kıskancın şerrinden!"
6. insan psikolojisinin nesnelere yüklediği güçtür.

(bkz: parapsikoloji)
7. (bkz: büyü de gel)
8. harry potter, sabrina ve benzeri karakteri sayesinde çok eğlenceli ve yararlı bir şey olduğunu kavrayaak, özenmeye başlayanların sayısının hızla arttığı gizem
9. tüm insanoğlunda mevcut olan ama farkında olmadığı ya da nasıl kullanacağını bilemediği güç. yanlış kullanıldığı zaman karanlığı yaratır ve özgür iradeye saldırıdır. İki tarafı keskin kılıç gibidir kesinlikle yapanada geri döner. doğru kullanıldığı zaman ise muhteşem ışıklı mucizeler yaratılabilir.
10. büyü, insanüstü güçlerin yardımlarıyla yapılan bir takım işler demektir. ehli sünnet alimleri, büyünün hakikati ve varlığı hakkında ittifak etmişlerdir. sahabe ve taabiyinden büyünün varlığını ve hakikatini inkar eden olmamıştır. büyücülük islamdan önce araplarda, rumlarda, hintlilerde, mısırlılarda yaygın idi. Özellikle hazreti musa zamanında büyücülük itibarlı bir meslek idi. hazreti süleyman zamanında da yaygındı. İlkçağ insanlarının mağara duvarlarına çizdiği bizon resimleriyle başlayan büyü, m.Ö. 3000 yılında mısır ve kalde'de altın çağını yaşadı. mezapotamya'da filizlendi, eski yunan ve roma'da gelişti. nesilleri ve çağları aşarak dünyanın dört bir yanına yayıldı. İnsanoğlu, yaratılışından bu yana her çağda bilinmezliğin kapılarını zorlamak, yaratılışın, yaşam ve ölümün sırlarını çözmek, doğaüstü güçlere hükmetme merakını yenemedi. büyünün kendine göre özellikleri ve çeşitleri vardır.

11. (bkz: altın dal) okunarak ayrıntılı bilgi edinilebilen hadise
12. (bkz: gülün büyüsü)
13. ufp'nin yeni filmi. korku filmidir, mardinde şu günlerde çekilmektedir.
14. ing. spell
15. (http://www.buyufilm.com) adresinden filme ve onunla ilgili detaylı bilgilere ulaşmanız bir kaç gün içerisinde mümkün olacaktır.
16. http://www.buyufilm.com an itibarıyle ziyarete açıktır.
sitenin görsel tasarımı nurdan özçin e ait olup, kısa zaman sonra içinde üç dakikalık bir video kaydı da izlenilebilecektir.
17. 7 ocak 2005'te gösterime girecek olan ufp'nin korku filmi.
kadrosunda:
(bkz: ipek tuzcuoğlu)
(bkz: ece uslu)
(bkz: okan yalabık)
(bkz: dilek serbest)
(bkz: nihat ileri)
(bkz: özgü namal)
(bkz: suna selen)... gibi isimleri barındırmaktadır.
(bkz: mardin)
18. miziklerini engin düzyol'un yaptığı film....
19. setine gidilirken başa gelmedik kalmayan filmdir.
(bkz: hırsızlık)
(bkz: geceyarısı kaybolmak)
(bkz: korkmak)
ayrıca beğenilen adamın attığı omuzla ellerime dökülen çay, beni hiiç yakmamıştır * *
en çok dilek serbest sevilmiş, servetle kapışılmış, okanla kesişilmiş * *, ipek'le sıcak temas sağlanmış * * *, nihat bey'le süren hoşsohbet yarıda kalmıştır. herkese selam eder, sevgiler yollarım.
20. (bkz: büyücü)
21. (bkz: büyücüler kulübü)
22. düşünce devrimi yaşamamış toplumlarda sık rastlanan, yaşamışlarda da bazı kendini bilmezlerin yaşatmaya çalıştığı ritüel. türkiye, birinci sınıftaki ülkelerin arasında olduğundan adım atınca büyüye, büyücüye, ecinniye, hacıya-hocaya çarpar. her konunun dinle açıklanmasının normal kabul edildiği ülkemizde, hiç bir dayanağı olmayan "büyü" kavramı, "kuran'da var" savıyla yapılır, ancak ilginç bir şekilde bunun yasaklandığı es geçilir. bizleri bir halay neşesine sokan diğer bir durum da, şaman ritüelinin (yani büyünün) halk tarafından -söylenmese de- sanki dinle hoş bir ilişkisi varmış gibi kabul edilmesidir. velhasıl bilgi üretmeyen, başkasının ürettiği bilgiyi bir yandan kullanıp bir yandan şeytani gören insanımız, büyü, fal, hoca, medyum, astroloji, din vs... konuların içinde kaybolup gidecek, "aman cehennem ateşinde yanmayayım." derken onu da beceremeyip sonunda topluca "uygarlık ateşi"nde yanacak görünen o ki.
23. yakında sinemalara gelecek olan, okul filmine benzer, gerilim temalı türk filmi.. fragmanından klasik amerikan teen slasher filmlerine benzettim.. bekleyip görücez...
24. (bkz: cadi)*
25. yapım aşamasında lanetli dedikoduları çıkan ve galası sırasında büyük bir yangın çıkan film.
»
Alakalı olabilir!
- buyur
- buyuk
- buyume
- buyu de
- buyucu

nedir.Net