c »
1. monitore falana filana ihtiyac duymayan en guzel programming language lerden.
2. alfabenin 3. harfi.ayrıca müzikde do notasının simgesi.
3. portakal ve bilimum narenciyede bulunan bir vitamin.vücutta fazlasi depolanamadigi icin asiri tüketimi israftan baska bisey degildir
4. çok güçlü yönleri olan programlam dili.
5. neseye yönelik (object oriented) diller çıkıp da mertlik bozulmadan önce standardı yakalamış, kendisine alışanların diğer bütün dillere ıvır zıvır gözüyle baktıkları bir klasik* programlama dili.
6. boru değil,bütün programa dillerinin anası,babası..diyerek gaza getirilen bizim gibi eziklerin üniv.de yusuf sesleriyle öğrendiği şey.
bunun da gelişmiş bir kardeşi vardır. (bkz: c++)
7. aylak adam romanın kahramanı yani anti kahramanı
8. üniverstenize bir şekilde yaranabilip satisfactory olmuşsanız size layık görecekleri harf notu. artılısı daha makbuldür, len az daha kassaymışım b eksi geliomuş dedirtir
9. ingilizcede si, türkçede ce diye okunan harf. alfabede bulundugu sıra harfin lider partnerliği özelliklerini çok iyi oldugunun bir göstergesidir..*
10. çeşitli kısıtlamalar yüzünden "ç" harfi yerine kullanmamız icap eden harftir
11. zavallı mühendislik öğrencilerinin çilelerinden sadece biridir kendileri. * *
12. 1970 lerde ortaya çıkmış bir programlama dili, daha sonraki yıllarda c+- (c+) adı altında biraz daha gelişmiş halde ve daha sonra aynı serinin başka bir dili c++ olarak piyasaya çıktı, bugünlerde yine c furyasının devamı fakat java'ya jakın bir program olarak c# da kullanılmaktadır.
13. at t labs da yetmisli yillarin sonunda b dilinin yetersiz kalmasıyla yine b diliyle gelistirilmis olan dusuk seviyeli bir dildir. seksenli yıllarda ise ansi tarafindan standartlari belirlenerek bu gün kullandigimiz hale gelmistir. piyasada ki bir cok derleyici ansi c 'yi desteklemektedir. bu şu demek olur. ansi c ile gelistirdiginiz bir uygulamayi platform bagimsiz * olarak derleyebilirsiniz.

c dilini bu kadar ozel yapan ne diye soracak olursak;
dusuk seviyeli bir dil olmasi diyebiliriz. ve hızını da buna baglayabiliriz.

doksanlı yılların basinda ise bjarne strosroup c plus plus ı gelistirmistir.
14. c sharp ve java ile ilişkisel olarak bir alakası yoktur.
15. pascal'in tahtini yoketmiş , ortamları dağıtmıştır, dağıtmaktadır.


edit : bu entry c++ basligina girilmis ancak c++ gibi bir baslik acilamadigindan buraya yazilmistir. hata degildir.
16. c'den önce --> pascal
c'den sonra --> c plus plus , java
17. (bkz: hard disc)
18. her bilgisayar mühendisi'ne illa ki öğretilen, programlama dillerinin babası sayılan dil. kimi uzmanlar tarafından yüksek seviyeli, kimi uzmanlar tarafından orta seviyeli dil olarak değerlendirilir. bunun nedeni dilin ingilizce diline, basic veya pascal kadar yakın olmamakla beraber, donanıma da assembly kadar yakın olmamasıdır.
19. alfabenin üçüncü harfi olmakla birlikte sonuna e konularak korkutmak mı sevmek mi eğlendirmek mi ne olduğu belirsiz bir şekilde çocuklara karşı kullanımı nedeniyle alfabenin sonuncu harfi olmayı haketmiş harf
20. diğer diller gibi temeli mantığa yani problem çözme tekniğinde kullanılan algoritma`ya dayanır.
21. ala ala bir hal olduğum ders.. başını bilmezsen sonundan hiçbirşey anlayamayacağın illet ders.. deha kötüsü için (bkz: data structure)
22. programlama dili
o ne diye soracak olursaniz bilgisayarda program yazmaya yarar.
23. dennis ritchie babamiz in yaptigi, unix in destegi ilede cok meshurlasan programlama dili
24. (bkz: unix)
25. öğrenilmesi zor olan programlama dili.
»
Alakalı olabilir!
- cz
- cy
- cv
- cu
- c u

nedir.Net