c sharp
1. microsoft un cikardigi programlama dili. .net'in temeli.
2. c,c ++,c sharp,,**
3. adı c# diye geçer, her nedense # "sharp" diye okunur. ben bir keskinliğini görmedim. javanın nerdeyse aynısıdır, aynı mantıkla çalışır.

edit: öncelikle neden diyez simgesi seçilmiş onu anlatalım: c dilinde bir değişkenin değerini 1 artırmak için ++ operatörü kullanılır; yani c++ demek "c'nin değerini bir artır" demektir. dolayısıyla c'den sonra çıkan versiyona c++ denmiştir. c# da c'den sonra çıkmıştır, dolayısıyla c++'a iki tane daha + eklemek istemiştir deli gönül. eğer iki artının altına iki artıyı ekleyip bu artıları birleştirirsek diyez simgesini elde eder miyiz? bence ederiz. e ingilizcede de diyez sharp demek olduğundan doğal olarak "si şarp" yani "do diyez" diye okuruz c#'ı.

nedir.net gereksiz bilgiler müdürlüğü sundu.
4. microsoft un java ya alternatif olarak gelistirdigi dil. syntax java ile aynıdır ve yapı olarakta benzerlikler gosterir. fakat yine de java gibi olmaz olamaz. service pack on yuzbin bilmem kaci cikmasina ragmen hala bir suru bug mevcut.
5. (bkz: go mono)
6. microsoft .net 'in geliştirme platformunun bir parçasıdır.

c++ ve java tabanlıdır.

bileşen tabanlı bir yazılım geliştirme dili sağlar.

diğer bütün .net dilleri gibi cts (common type system) yani ortak class kütüphanesi sağlayan olayı vardır.

ve gün geçtikçe sıkça kullanılıyor.

c# böyle bir şeydir.
7. bir armut agacına bile program yazma imkanı veren programla dili
8. .net'in resmi dilidir.delegates gibi yeni kavramlar cıkarmıstır.windows programlamayı cok kolay bi hale getirmistir.
9. java'yla pek çok benzerlikler göstermesine rağmen (sonuçta java'da c++'a benzer o da c'ye benzer ) java'da bulunmayan temsilciler *, operator aşırı yükleme, göstericiler, yapılar, set-get anahtar sözcükleri, indeksleme, web servisleri gibi pek çok özelliği bünyesinde barındırır. (kim bilir belki java'da da vardır bunlar) *ayrıca .net dahilindeki diğer diller ile yaratılmış nesneleri kullanabilme özelliğine sahiptir. Şimdilik programlama dillerinde bir devrim sayılmasa bile zamanla özellikle web uygulamalarında ve mobil uygulamalarda kendine sağlam bir yer edineceği söylenmektedir.
10. microsoftun geliştirdiği c kadar güçlü visual basic kadar kolay olarak bize sunduğu yazılım dili. bu arada c# diye yazılır
11. microsoft'un geliştirdiği c kadar güçlü visual basic kadar kolay diyerek pazarladığı yine de güzel olan programlama dili, sevin, öğrenin.
12. bazı kitaplarda keskin c olarak ifade edilen programlama dili.
13. keskin crke küpüne zarar olduğundan kafayı fazla bozmamak gereken programlama dilidir.
14. dotnet ile aynı sayılan çok çok ağır olan ve bilgisayar mühendisliği 2. sınıfta gösterilen, bölümde 4 yıl boyunca gösterilen en ağır programlardan birisidir. c ve c++ temeli ve mantığı çok iyi öğrenilmelidir bu dilde zorlanmamak için.
15. do diyez manasına da gelir . mi major'un ilgili minor'u olarak kullanılabilir. ayrıca yabancılar diyez'e sharp derler .
16. hayat kurtarır; her şey yapılabilir; görüntü işlemeden, sayısal amaçlı programlara kadar. ödevlerde bir umutla sarılır insan... gördüğüm kadarıyla aslında java seven her coder'ın gönlünde azıcık da olsa yeri vardır...
17. gunumuzdeki en iyi programlama dili, gelecekte de kendisi gitse de taban buraya cekildigi icin bu isle ugrasanlarin ögrenmesi zorunlu olan dil.
18. yıllar önce çömezken, c# , "c sharp" diye mi yoksa "c shark" * diye mi okunuyor diye tartışmıştık.
bugün anladık ki meğer "c şart"mış.
Alakalı olabilir!
- c sharp how to program
- c sharp mi e sharp mi ikilemi

nedir.Net