calculus »
1. Üniverste'de alınan (gerçekten alıyorsunuz) bir çeşit matematik. dersi almaya başladıktan sonra kitabının ilk sayfasında yazarın "to anne" ibaresini kullanması sonucunda yazarın türk olup olmadığı konusunda tereddüte düştüğüm ders.
2. (bkz: calculmek)
3. diş taşı (ing).
4. rivayetlere göre en zor matematiğin en zorlayıcı,karmaşık haali
5. mühendislik okuyanların en nefret ettiği derslerden biri
6. kısaca yüksek matematik. türev integral başta olmak üzere aklınıza hayalinize gelmeyecek teoremlere ev sahipliği yapar.
7. kenarından geçmediğim halde tırstığım ders.
8. lise son sınıfta öss'ye hazırlanmaktan türev ve integral'den bi haber olan öğrencilerin üniversite 1. sınıfta alıp da şoka uğradıkları bol sin ve cos içeren bir ders.
9. kitabının kalınlığını görünce üniversiteyi bırakmayı düşündürten ders.
10. üniversitede 1. sınıfta alırken ne zor dersmiş denilen daha sonraki sınıflara gelince* lan bu derslerin hepsi keşke calculus gibi olsaydı denilen ders.
11. lise sondaki birini * tırstıran ders.
12. ilk aldigimda bayagi zor olan ama ikinci defa alinca kolay gelen matematik dersi
13. bazı üniversitelerde * işletme ögrencilerinin aldıgı ders
14. dersi aldığım hocanın * kısaca tahtaya baktığınızda sayılar yerine hiyeroglif gördüğünüz ders diye tanımladığı derstir
15. calculus = kahve^8*uyku^10/zaman
16. furier serini anladiktan sonra bi numarasi yokmus die salladigim kitap, ayrica arada matematikci abilerin kuse kagida resimleri vardir,tavisyem onlari dart tahtasina asip skor yapmanizidir.yani 8-9 sene onclerinde ben oyle yapardim.
17. hocasindan ÖtÜrÜ (bkz: gunes davenport) Çok sevdİĞİm ders
18. icinde bulunan sorularinin cozumleri kendinden daha cok ilgi goren kitap.
19. başta hakkında söylenenler yüzünden korktuğum ama ilk sınavdan sonra "bu muydu yani?" dedirten ders. ikinci ara sınavı (tabiri caizse öttürüyormuş) de merakla ve telaşla bekliyorum.
20. muhendisliklerde gerçekten inanılmaz zorlayan ders (bkz: kendini asmak)
integral,integral,integral . olay budur...
21. latince çakıl taşı kelimesinden gelir , calculi ve calculus. o yıllarda insanlar ancak bunlarla hesap yapabiliyorlarmış. mühendisler ,hakkaten mühendislik yapacaklarsa , bu dersten not olarak ne alacağından çok konu olarak ne aldığını düşünmelidir.

http://sunsite.ubc.ca/LatinDictionary/HyperText/latin-dict-full.html#C
22. "allah belasını versin"i en içten söyleten ders. mutlaka çok işine yarayan insanlar vardır ama bence tanımsız (undefined) olduğunu baştan kabul ettiğimiz birşeyi bulmaya çalışmak çok saçma.
23. işletme ogrencilerine neden okutuldugunu anlayamadıgım ders.
24. (bkz: yusuf yusuf)
25. (bkz: sınav kağıdını boş vermek)
»
Alakalı olabilir!
- calculus suresi
- calculmek
- calcaneus
- calculator
- calcutta

nedir.Net