camlik
1. denizlinin kız atmaya uygun tek mekanı.*
2. denizli'nin tek yeşillik içeren, insanların piknik yaptığı,* içmek için elverişli olan bir yeri.
3. çam içeren bahçe, park, ormanlık alanlara verilen isim...yeşilköy'de çok vardır***.
4. denizli'nin en güzel yerlerinden biridir. piknik alanları, sağsa solda gezninen hayvanları ve yeşilin her tonuyla huzur verir insana. geceleri de boş kalmaz çamlık. özellikle yazın almancıların gelmesiye dolup taşan papirus ve baron istanbul gecelerini aratmaz
5. sahil yolundan bostancı istikametine doğru giderken sağda bulunan ortamı fena olmayan cafe.
6. anlaşılan o ki; türiyede, muhtelif yerleşim merkezlerindeki, şehir içinde kalmış veya şehre yakın yerlerde bulunan, korudan küçük, sık çam ağaçlığına verilen ad. ve genelde gençler buralarda öpüşürler, sevişirler, düzüşürler.
7. (bkz: kadıköy anadolu lisesi)
8. ankara subayevleri semtinde de bir tane bulunan minyatür orman türüdür. sayın muppet in (#936966) da belirttiği fonksiyonu ifa eder.
9. çamlık diye bilinen yerler, müsait yer bulamayan girişkenliğe niyetli kişiler için vazgeçilmez indirme-bindirme yeri olurlar. kavaklık olmaz mesela, çünkü saklanacak yer yoktur, gelişmeleri itibariyle gizlemekten, gizlemekten uzaktır kavaklar. saat 09:00 - 20:30 arasında her çamlıkta mutlaka bir indirme-bindirme operasyonuna rastlamak mümkündür.

- baba tamam karıyı aldık da, nereye götüreceğiz sadullah abi evi boyatıyormuş?
- onu ben düşündüm cemali, şahin tepesi'nin oradaki çamlık... kimseler gelmez, hadiseden sonra bi de mangal bağlarız arkasına, bir erkek daha ne ister?
- ama abi biraz şahsi düşünmüyor musun, bir de şunu düşün: "`kadınlar ne ister`"?
- anayin hamını ister... ne biliym lan, çamlıktan kozalak toplarız ona da, sobada yakar, eve süs yapar falan.
10. (bkz: dutluk)
11. denizli'nin cal kasabasinda da vardir bundan. denizli yoluna yakin bir kenarinda da dandirik bir acik hava dugun salonu * ve yine dandirik bir de cocuk parki vardir. ayrica bu camliga kiz miz atilmaz, zaten ortalikta kiz falan da yoktur. anca anneanne babaanne ve dedeler gezer etrafta. *
Alakalı olabilir!
- camlak
- camlica
- camlikahve
- camli kahve
- camlibel

nedir.Net