cehennem »
1. gazoz içmenin en serinletici olduğu yer cehennemdir. (kafayı çalıştıran biri gazoz işinden çok iyi para kırabilir ama muhtemelen zebaniler o parayı götünüze sokup skerler adamı.)
2. kimse sizden birşey beklemez ,oturdugunuz yerden yanarsınız paşalar gibi
-senin işin yok mu bakim?
-yok! ben günahkarım, yanmaya geldim, sen işine bak
3. sadomazo sözlük yazarları şüphesiz ki ceza olarak cennete gönderilmelidir. cehennem onlar için bir mükafat olacaktı. misal ayar almadan yapamayan birkısım ismilazımdeğil yazarlar öteki dünyada da ayarsız kalamayacakları için cehennem herzaman birinci tercihleri olmalıdır.
4. daha kötüsü olmaması
(bkz: cehenneme iki kere gitmek)
5. bunun bir de magarası vardır..
(bkz: cennet cehennem magaralari)
6. (bkz: cehenneme kadar yolun var)
(bkz: cehennem com)
7. dipsiz kuyu, sonsuz uçurum. ing: (bkz: abyss). kötülüğün hüküm sürdüğü kaotic alt boyut. altıyüz altmış altı kattan * oluştuğu tahmin edilmektedir, rivayete göre sonsuz sayıda kayıp katmanı da vardır. her katman kendi içinde sonsuz genişliktedir. her boyutun şekli ve coğrafyası değişik olabilir. ancak ansalon'da, ölümlüler arasında, her zaman yanan, ölümün kol gezdiği, kötü ruhlu kişilerin ölünce gideceği ve sonsuz işkence çekeceği habis bir yer olarak tasvir edilir.
(bkz: ejderha mızraği)
8. birilerinin umrunda olsa da olmasada bir gün gidecekleri yer..
(bkz: kendini kandırmak)
9. cehennem kelimesi (bkz: gehenna) sözünden gelir
10. insanların % 99'unun gidip gorecegi yer.
11. burdaki insanlarin cogunun inansa da inanmasa da sonsuza yakin bi zaman dilimi icerisinde kivranacagi, "bi gebersek de kurtulsak" denilecegi yer.
12. de ki: "elbette sizin kendisinden kaçtığınız ölüm, şüphesiz sizinle karşılaşıp-buluşacaktır. sonra gaybı da, müşahede edilebileni de bilen (allah)'a döndürüleceksiniz; o da size yaptıklarınızı haber verecektir."(cuma suresi, 8)
onlara karşı apaçık olan ayetlerimiz okunduğu zaman, sen o inkar edenlerin yüzlerindeki 'red ve inkarı' tanıyabilirsin. neredeyse, kendilerine karşı ayetlerimizi okuyanın üzerine çullanıverecekler. de ki: "size, bundan daha kötü olanını haber vereyim mi? ateş... allah, onu inkar edenlere va'detmiş bulunmaktadır. ne kötü bir duraktır." (hac suresi, 72)
Öyleyse içinde ebedi kalıcılar olarak cehennemin kapılarından girin. büyüklük taslayanların konaklama yeri ne kötüdür. (nahl suresi, 29)
13. dünyadaki şubesi urfa olan ateşten mamul ortam.
14. (bkz: cehennemden cennete)
15. çok sıcak olduğu söylenen yer.
16. zalimler için yaşasın!
17. yolun bittiği yer (cehenneme kadar yolun var)
18. soğuk içecek satışlarının patlamaya yapacağı mekan..
(bkz: içindeki turca çıksın ortaya)
19. gitsek bile seytanı kızdırıp bizi dünyaya geri kovacağı yer
20. yeni tatil mekanı
21. zebanilerle dolu olduguna rivayet edilen yer...
22. (bkz: cehennemde yanmak)
23. dert yok tasa yok gün boyu eğlence sıcacık *ortam. beleş solaryum *
24. hiç birşey yokken allah vardı bilinmek istedi.<kün> ol dedi .kime dedi?hiç bir şey yoktu ,kendine dedi .yaratılmış ve yaratılacak olan her şey allah ın sıfatlarından dolayısı ile allah tan meydana geldi.
cehennem de allah ın "kahhar"kahredici sıfatının kaçınılmaz tecellisi idi.
25. insanlara, şu bulunduğumuz çağda bir kere gösterilse, çoğu aklıını yitirir, yaptığı en ufak hata bile aklını kemirir ve tövbe eder ancak allah bunu göstermiyor ama bilmemizi istiyor, sadece bilerek tövbe etmemizi istiyor, cehennemi gören herkes tövbe eder ancak önemli olan şey allah a inanarak görmeden cehennemin ateşini, ızdırabını anlamak ve tövbe etmektir.*
»
Alakalı olabilir!
- cehennemi
- cehennem ol
- cehennet
- cehennemlik
- cehennem com

nedir.Net