cem yilmaz »
1. 23 nisan 1973 doğumlu. İlk ve ortaokuldan sonra İstanbul anadolu turizm otelcilik meslek lisesi'nden mezun oldu. boğaziçi Üniversitesi turizm ve otelcilik yüksek okulu'nu bitirdi.
1992 yılında leman dergisi'nde karikatür çizmeye başladı.1995 yılında leman dergisi'nde yaptığı gösteri çok beğenilince bu gösteriyi "bir tat bir doku" adıyla leman cafe'de sergilemeye başladı.

uzun süre beşiktaş gösteri merkezi'nde "cem yılmaz show"u sundu. ardından mazhar alanson'la başrolünü paylaştığı "her Şey Çok güzel olacak" filminde oynadı.
Şovmen cem yılmaz şimdi asker ama onu özleyenler için bay müzik'ten çıkan kasedi piyasada satılıyor
2. (bkz: g.o.r.a)
3. mersindeki bir gösterisine gitmeden önce hiç haz almadıgım,ama canlı olarak izledimde hayran kaldıgım showman.bir gurupla programa çıktıgında çevresindekilerin konuşmasına asla izin vermeyecek kadar da çok konuşan laf ebesi...
4. allahın türk halkına bir lütfu
5. turkiye nin en iyi stand-up sanatcisi ve tam bir dogaclama ustasi olan sahsiyet.
6. http://www.uslanmaz.com adresinden harika showlarının dinlenebilecegi kisi.
7. kendini yinelemeyen, her daim yeni bir şey üretebilen ve fazlasıyla güldüren komedyen
8. bi de star da bazi sampiyonlar ligi maclarini sunun bir cem yilmaz vardir
9. - zeki muren' i ayni andaaaa hem dinleyip hem goreceksiniz

- peki o da bizi gorecek mi ?!
10. toplumsal eleştiri olmaksızın mizahın ne derece boğucu olduğu konusunda bir kaç perdelik canlı gösteri sunan, kultur seviyesi dusuk ( eğitim seviyesi yüksek olabilir) kesime hitap eden populer kultur cerezi.
11. bazılarının "hiç düşündürmüyo sadece geçici bi gülümseme etkisi yaratıyo" diye yorumladıkları..ya kardeşim adamın amacı böyle millete yüzyılın dersini vermek değilki onun görevi insanları güldürmek..sen bunu izlerken kopuyomusun kopuyosun..e taam sus o zmn..
12. zekasına hayran kaldığım komik adam
13. günün birinde 'yılıp' sahneleri terkettiğinde yeri zor doldurulacak(doldurulacak ama) komik insan...
14. bir gösterisini izleyene dek hiç sevmediğim ama gösterisine gittikten sonra fikirlerimi tepetaklak eden süper adam.
15. İnsanların çok beğendikleri bir şahsiyet,özellikle yeni nesil insanların,evet kendisi iyi espriler yapan,zaman zaman kopartan bir stand-up kişisidir ancak insanlar lütfen onun esprilerini alıp sağda solda satmaya çalışmasınlar çünkü çok kötü oluyor,ya da bir süre çalışıp sonra yapsınlar.
16. kıvrak zekanın en iyi örneklerinden biri
kulp takmakta sınırı yok kendisinin
17. (turkiye)'nin mizah tarzini degistirmis sahsiyet.sayesinde kemal sunal esprilerinden siyrilip zekayla ve yaraticilikla kavrulmus bir tarza kavusmustur türk genci.asiri serbest,rahat ve kendine güvenen tarziyla kalip,sinir tanimamistir."belden asagi espri yapiyon","güldürüyon ama düsündürmüyon" diyenlere zaten öyle bi derdinin olmadigini ve salyalarla güldürmekten baska bisey vaat etmedigini söylemistir.bugün bir araya gelen her genc toplulugu yaptiklari geyiklerde kendisinin esprilerine basvurmadan edemez
(bkz: sayin yilmaz neden mizah)
18. nefret edilesi insan...
19. son doritos alaturca reklami da oldukca basarili, ozellikle elemanin yaptigi devasa doritos ve cem yilmaz'in insan yiyecek bunu biraz ufak yap deyisine koptum... bi de egitim sart tabii...
20. kendini zamanında cok tekrar etmiş, buna ragmen her seferinde daha da fazla guldurmus, esprilerini tekrar tekrar dinlenmeye doyulmayan, bi sure sonra butun replikleri bu sekilde ezberlenen,'aha bak simdi sole dicek','aha burası cok komik bak simdi' dedirten mumtaz şahsiyet, degerli insan.
21. cok ıskarta
22. beni kırmaktan geçiren yegana kişilik gülerken insanların ağzından salya burunlarında içmekte oldukları meşrubatı çıkarma yeteneğine sahiptir. buyrunuz kısa özgeçmişi;

23 nisan 1973'te İstanbul'da doğmuştur..boğaziçi Üniversitesi turizm ve otelcilik bölümünde okurken leman dergisinde karikatür çalışmalarına başladı. İlk stand-up gösterisini leman kültür'de 1995'in ağustos ayında gerçekleştirdi. 1995 aralık tan itibaren de beşiktaş kültür merkezi bünyesi altında gösterilerine devam etmektedir. 2001 yılı sonuna kadar toplam gösteri sayısı 1200'ün üzerinde olup, bunların hemen hepsi kapalı gişe oynayarak , kırılması güç bir rekorun da sahibi olmuştur.
türkiye'nin birçok ilinde sahnelediği gösterisini aynı zamanda avrupa'nın önde gelen şehirlerinde ve de amerika birleşik devletlerinde yine aynı başarı ile sahneye koymuştur. leman dergisi'nde yayınlanan çalışmalarını "karikatürler" isimli kitabında yayınladı. Şu anda kitabı 14. baskısındadır. 1998 yılında Ömer vargı'nın yönettiği "herşey Çok güzel olacak" isimli sinema filminde mazhar alanson ile başrolü paylaştı. bu filmi türkiye ve avrupa'da yaklaşık 1,800,000 kişi izledi.
reklam dünyasında da adından söz ettiren sanatçı , "panasonic" reklamlarının radyo spotlarıyla iki yıl üst üste kristal elma ödülüne layık görüldü. bu firmanın tv filmlerinin yanı sıra "mavi jeans" reklamlarında da oynamıştır. 2000 yılının ocak ayından sonra gösterileri star tv tarafından yayınlanmakta olup bunları "gösteri" adlı kasette de bay müzik ile piyasaya sürmüştür. askerlik görevini temmuz 2001 de tamamlayan cem yılmaz gösterilerine devam etmektedir.
Özel şirketler için hazırladığı reklamlar serisi ilgi görmüştür. reklam ve gösteri çalışmalarına devam etmektedir.
23. etiler turizm otelcilik meslek lisesinden mezun olmuştur.
24. cmylmz seklinde bir logo ve marka olmus birisidir.
25. türkçe sözlüklere komik sözcüğünün eşanlamlısı olarak girmesi gereken biri
»
Alakalı olabilir!
- cem yildiz
- cem yildi
- cem yilmaz vs lays ana
- cem papila
- cem avnayim

nedir.Net