chicago bulls
1. michael jordan'la birlikte pekçok başarıya imza atmış sembolü boğa renkleri kırmızı siyah olan chicago'nun basketbol takımı. bu sene şanssızlık yaşamazlarsa ve eldeki büyük yetenekleri iyi kullanabilirlerse iyi bir dereceyle play-off yapabilirler. özellikle draftte hem ben gordon hem de luol deng'i alabilmeleri takıma çok şeyler katacaktır.
aramaya inanmak
2. atasehir'de bir bar-pub-hede.
(bkz: michael jordan)
3. 1991-1998 yılları arasında tam 6 kere şampiyon olan, çocukluğumun efsanevi nba takımı. michael jordan'ın yanı sıra scottie pippen gibi bir yetenek de bu takımda olmasına rağmen hep jordan'ın gölgesinde kalmıştır. pippen olmasa chicago bu kadar çok şampiyon olur muydu bilinmez...
4. bir de zamaninda karsiyaka bulls vardi izmirde. ayrica pippen olmasa chicago sampiyon olmazdi, steve kerr olmasa da olmazdi, zaten sampiyonluklarinin nedeni takim olmalariydi her seyden once. bir de bu takimin icinde barindirdiklari superstar jordan olunca unutulmaz bir takim haline gelmislerdir zamaninda su anda oldukca genc ve basarili bir kadroya sahiplerdir, gelecek icin isik sacmaktadirlar.
5. ben wallace yamyamını takıma katmıştır. bir de üstüne pj brown'ı da alarak pota altını iyice güçlendirmişlerdir. ancak pota altı oyuncularının tyson chandler dahil hücum malı olması nedeniyle skor sorumluluğu dış 3 oyuncuya binmektedir:
pg: kirk hinrich
sg: ben gordon ve tyrus thomas
sf: luol deng ve andres nocioni

bu sene nba'de çok iyi işler başaracağını düşünüyorum. taktiksel açıdan çok değişik bir takım. pota altı hücum malı olmasına rağmen hücum riboundlarda başarı gösterirlerse her takıma fark koyarlar. dış oyunculardan bahsetmemize hiç gerek yok, yorulmadan skor üreteceklerine inanıyorum.
bu sene chicago final oynarsa hiç şaşırmayın.
6. eğer hücum edebilen bir uzun alabilirlerse hem uzun için hem de takım için çok yararlı bir iş yaparlar.
7. bu sene doğu konferansı playoff'larında miami heat'e yenilerek beni üzmüş nba takımı.
8. rose'un sezonu kaptmasıyla sampiyonluk baska bahara kalmıstır.
Alakalı olabilir!
- chicago cubs
- chicago
- chicago yedilisi
- chicano
- chicago hope

nedir.Net