cim adam
1. sulanmasi suretiyle kafasinda cimen yetisen, birkac sene once cok moda olmus bir oyuncak.
2. bir zamanlar alarak kafayı yedigimiz üzerlerine degişik suratlar çizilen kafasından suladıkça çimler çıkan küçük yaratık...
3. ilkokulda iş eğitimi dersinde yaptığımız nesne.önce güzel oluyor ama sonra böcekler falan geliyor bunun çimlerine*, çok pislik oluyor.
4. çimlere basmayınız yazısına saygı göstermeyenleri kovalayan adam.
5. çocuklugumuzun fenomenlerinden. ponyler ve trollerle beraber..
çürüyodu bunların kafası, bi de hiç beceremedim hatrı sayılır bi şekilde uzatmayı bu arkadaşların saçlarını.
6. saçı çıkmış patatese benzeyen mahlukat.
7. tohumlar baska taraflara giderse cimlerin sac kismini olusturmasi gereken bu oyuncagimsi da garip bir hal alirdi.
8. çim bebek diye de bahsedilen, buydey* tohumunun ve toz talaşın* 80 numara ten rengi* çorabın içine doldurulup; kulak, burun, boğaz düğümcükleriyle insana benzetilen oyuncak bitki.
9. saçları çok uzayınca insan kendini berber zannedip bir güzel keser uçlarından bu oyuncağın
10. (bkz: çiçeği burnunda)
11. gerekli malzemeler : iki tutam talaş, sonracığıma bir tutam çim tohumu, bir adet kadın çorabı (mümkünse kahverengi olsun), 2 göz, bir ağız, bir de isteğe bağlı olarak bakır çerçeveli gözlük.
yapılışı : kadın çorabının içine önce çim tohumunu serpiştirin güzelce. sonra talaşı dökün üstüne bir güzel. sonra bağlayın bir güzel çorabı alttan. burun yapmak isterseniz talaş kısmının ortasından böyle parmaklarınız yardımıyla bombe yaratın sonra o bombeyi döndürün kendi etrafında. tutturmak içinse artık lastik mi kullanırsınız yoksa ip mi bilemem.tutturun bir şekilde işte. göz,ağız ve gözlüğü de yapıştırdıktan sonra sulayın bunu. sulayın ve sulayın. sonra da kendinizle övünün. *
Alakalı olabilir!
- cim secavendi
- cim bom bom
- cim bicmek
- cim cort
- cim bebek

nedir.Net